středa 27. září 2023 | Redakce

Parádní výkon a další tři body! Berani poráží Kolín

Další úspěšný duel za sebou mají naši Berani. Ti dnes byli proti Kolínu jasně lepší a necelé tři tisíce diváků potěšili dominantním výkonem a pěti vstřelenými góly. První gól ve zlínském dresu navíc vsítili Jan Süss a Zdeněk Čáp, poprvé po návratu do Zlína se trefil i Roman Vlach. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Denis Kindl (1+2), jenž zapsal své první letošní body! Jistým výkonem se opět blýskl Daniel Huf.

6. KOLO / středa 27. 9. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - SC Marimex Kolín Kolín
5:1
(2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Gago (Köhler, Talafa), 12. Kindl (Z. Sedlák, Salonen), 28. Vlach (Z. Sedlák, Kindl), 30. Čáp (Novák), 49. Süss (Salonen, Šlahař) – 38. Ouřada (Morong, Vrhel). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Komínek, Veselý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2734. Střely na branku:28:18 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas, Salonen, Čáp, Talafa, Zbořil, Suhrada – Paukku, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Süss, Huhtela, Novák – P. Sedláček, Gago, Köhler – Pospíšil.

SC Marimex Kolín: Soukup (Tuček) – Hampl, Š. Němec, Piegl, Gaspar, Pinkas, Kolmann – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, P. Moravec, Král – Síla, Koukal, Ouřada – D. Šedivý, Morong, K. Lang – Bernat.

Úvodní perioda byla pro Berany snová, nicméně začínalo se spíše pozvolna. V sedmé minutě si navíc Kozli zahráli přesilovou hru, tu naše barvy až na ránu Pajera zvládly výborně. Naopak Paukku a Werbik se i v oslabení vydali na steč. Právě mezi oběma zmíněnými borci se začíná rozvíjet zajímavá spolupráce, společně s Jakubem Šlahařem si dokázali vytvořit nejednu zajímavou šanci.

V polovině třetiny jsme se dočkali prvního gólu! Michal Gago byl důrazný na brankovišti a puk, který nejprve mířil do tyče, dorazil do sítě. Právě od tohoto momentu byl na ledě v podstatě jeden tým, Kolín se nedostal vůbec k ničemu. Zahrozil jednou, potenciální únik ale zastavil hvizd rozhodčího po faulu jednoho z hostí. Naopak Berani byli k nezastavení. Už minutku po úvodní trefě se do přečíslení 2 na 1 dostal Denis Kindl, jenž čekal do poslední chvíle, pak krátce zamíchal a překonal brankáře Soukupa – 2:0.

Z dalších šancí zmiňme Werbikův pokus z první, dobře si najížděl Sedlák, sebevědomě si na modré čáře počínal obránce Jiří Suhrada. Zatím bez dalšího gólu.

Ve druhé třetině se hra sice vyrovnala, nicméně Berany střelecká chuť neopustila, a především v prvních deseti minutách jasně dominovali. Blízko gólu byl třeba obránce Talafa, při přečíslení mohl zakončovat Zbořil. Tyhle šance ještě nevyšly, poté ale Kindl přihrával Sedlákovi, kotouč se pomalu loudal k brankové čáře a Roman Vlach jej došťouchl až za Soukupa. Zkušený útočník tedy vsítil svůj vůbec první gól po návratu do Zlína!

Chviličku poté se až ke stropu haly napřáhl Zdeněk Čáp a propálil všechno co mohl – 4:0. I pro naši předsezónní posilu šlo o první gól ve žlutomodré, který navíc dal svému bývalému klubu.

V dalším průběhu třetiny se Kozli zvedli a několikrát Berany nepříjemně zavařili v pásmu, Daniel Huf ale zatím odolával. To přestalo platit v čase 37:07, kdy dorazil do zlínské sítě Kryštof Ouřada. Platnost branky byla ještě zkoumána u videa, nakonec ji ale sudí uznali – 4:1.

Třetí třetinu jsme zahájili drtivým, téměř dvě minuty trvajícím tlakem. Puky létaly kolem kolínské svatyně, nicméně brankář Soukup zatím odolával. V největší šanci se zřejmě objevil Talafa, jenž elegantně pronikl pásmem a ještě přihrával. Na druhé straně v ojedinělém výpadu zahrozil Morong, toho ale vychytal Daniel Huf.

Do úniku ve 48. minutě ujížděl Jan Süss, jenže byl faulován a daleko se nedostal. Mrzet jej to nemuselo, v následní přesilovce dostal nabito od Aleksiho Salonena a výstavní ranou z první zvýšil na 5:1. I pro Jana Süsse, jde o premiérovou soutěžní branku ve zlínském dresu, dočkal se jí po šesti zápasech a čtrnácti střeleckých pokusech, které na branky soupeřů vyslal.

Zápas už se v podstatě dohrával, většinu času byli na puku Berani, kteří si vytvořili ještě pár šancí. Jedinou hostující měl Josef Skořepa, jenž ale u pravé tyče minul.

Berani tak potvrzují, že jejich forma nadále roste a vyhrávají třetí duel v řadě, tentokrát suverénně 5:1. Není ale čas dlouho slavit, už v sobotu totiž vyrážíme do Prahy, kde vyzveme trápící se Slavii. Začíná se už v 15:00!

Miloš Říha (Berani Zlín):Odvedli jsme dobrý výkon, zápas jsme si odpracovali a vyhráli jsme zaslouženě. Výhra byla vyšší, což jsme taky potřebovali. Samozřejmě si vždy najdu něco s čím budu nespokojený. Těch deset minut ve druhé třetině například, to by se nám stávat nemělo. O přestávce jsme si to rozebrali a myslím si, že třetí třetina byla úplně perfektní. Doufám, že náš výkon bude i pozvánka pro diváky na další zápasy. Naše hra se zvedá.