sobota 30. září 2023 | Redakce

Z Prahy vezeme ubojovanou výhru, Slavii v prodloužení srazil Šlahař

Náročný duel za sebou mají zlínští Berani. Ti na ledě trápící se Slavie neměli lehký úkol, domácí byli připraveni získat body a odrazit se ode dna. Po dlouhém čekání na gól se zdálo, že Berani mají situaci pevně v rukou a po 40 minutách vedli 2:0. Soupeř ale dokázal vyrovnat a navíc ještě sahal po vítězství. Odpor nakonec v poslední minutě zlomil Jakub Šlahař. Lví podíl má na výhře brankář Michal Kořének, zřejmě nejlepší hráč celého zápasu. Spokojenost mohla panovat i se speciálními týmy, podařilo se precizně proměnit jedinou zlínskou přesilovku, naopak v oslabení Berani neinkasovali a naopak sami jednou skórovali.

7. KOLO / sobota 30. 9. 2023 / 15:00
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Zlín
2:3p
(0:0, 0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 53. J. Brož (Všetečka, Eliáš), 55. J. Brož (Žejdl, Všetečka) – 32. Süss (Salonen, Šlahař), 40. Paukku (Werbik), 65. Šlahař (Kindl). Rozhodčí: Jechoutek, Kosnar – Sýkora, Maňák. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1224. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka – Všetečka, Žejdl (A), J. Brož – Průžek, Knotek (C), Kulda – Helt, Závora, Strnad – Havrda, Slavík, Simon – Slavíček.

Berani Zlín: Kořének (Huf) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, Talafa, Zbořil, Suhrada – Paukku, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Süss, Huhtela, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

Úvod zápasu byl spíše vlažnější, ani jeden z týmů se do vyložených tutovek nedostával. Zmiňme alespoň dobrý výpad čtvrté formace, po kterém se snažil zakončovat Sedláček, před bránou se do dobré pozice dostával i Sedlák. Při přesilovce Slavie podržel náš tým jistý brankář Kořének, jenž dokázal zlikvidovat všechny nebezpečné pokusy.

Domácí ožili po přesilové hře a ještě chvíli byli lepším týmem, karta se otočila až v závěru, kdy naopak Berani zatlačili svého soupeře. Pak ale přišla chyba a Všetečka jel sám na bránu, opět si ale vylámal zuby na výborném Michalu Kořénkovi.

Slavia měla dobrý vstup do druhé třetiny a vytvořila si několik slušných šancí, ve kterých byl třeba Brož nebo Žejdl. I žlutomodří zahrozili, Sedlákův pokus z mezikruží ale zvládl Volvecký vychytat.

Ve 31. minutě jsme si po pádu Šlahaře v přečíslení zahráli vůbec první přesilovou hru, kterou jsme také bleskově využili! Salonen nabil na ránu z první Janu Süssovi a ten po dlouhém čekání otevřel skóre zápasu.

V dalším průběhu periody Berany držel Michal Kořének, jenž zlikvidoval nejednu příležitost a i díky němu se podařilo ubránit několik oslabení. Zuby si na zlínském gólmanovi vylámal třeba Všetečka, jenž tvrdě vypálil. Za Zlín se připomněl Kindl, jenž se málem vyháčkoval až do zakončení do prázdné brány.

V poslední minutě bránili Berani další oslabení, v tom se jim ale podařilo ujet, Werbik nahrál před bránu a Jesse Paukku pohotově zakončil backhandem do šibenice - 2:0! Pro zkušeného Fina se navíc jedná o první gól ve Zlíně!

Vypadalo to, že vše jde dobře. Ve třetí třetině ale Slavia na Berany doslova vletěla a byla jasně lepší, její výkon se navíc postupně stupňoval. Dlouho se zdálo, že s výborným Kořénkem a důslednou obranou dovedeme zápas do vítězného konce. Pak se ale o slovo přihlásil Jaroslav Brož, jenž dvěma ranami tahem během dvou minut vyrovnal na 2:2. Sešívaní byli na koni a reálně hrozilo, že Berani ztratí zápas úplně, ve velkých šancích byli Kulda nebo Knotek, žlutomodré ale opět podržel Michal Kořének.

Ani v prodloužení se Zlínští nemohli pořádně dostat do tempa, naopak většinu času hráli bez puku. Stačila ale jedna chyba, a na tu si počkal Denis Kindl! Produktivní útočník vystihl rozehrávku soupeře, ještě počkal na Šlahaře, ukázkově předal puk a právě Jakub Šlahař prudkou ranou rozhodl – 3:2!

Berani tedy získávají čtvrtou výhru v řadě, tentokrát ale pořádně ubojovanou. Další chanceligový duel nás čeká ve středu, to do Zlína dorazí Horácká Slavie Třebíč, čeká nás tedy repríza loňského semifinále! Začíná se tradičně v 17:30.

Oldřich Horák (Berani Zlín):My jsme věděli, že Slavia bude těžký soupeř. Začátek se nám podařil, ve druhé třetině jsme pak odskočili do vedení, bohužel ve třetí třetině jsme nedali na 3:0, šanci tam měl Denis Kindl. Mohlo být po zápase... Bohužel pak přišly dvě naše chyby - 2:2. V prodloužení jsme byli šťastnější tým.