sobota 07. října 2023 | Redakce

První derby nové sezony ovládl Vsetín, Berani prohrávají poprvé po pěti zápasech

Zlínští Berani vítěznou šňůru na šest zápasů nakonec neprotáhnou. Na Lapači jsme sice šli do vedení, soupeř ale ještě v první třetině skóre otočil a už jej nepustil. Zápas se hrál ve vysokém tempu, rozhodně se ale nedá říct, že bychom na soupeře nestačili. Vsetínu kromě dobrého výkonu pomohlo i štěstí, Berani totiž hned třikrát trefili tyč. Nejlepším zlínským hráčem byl zvolen obránce Zdeněk Čáp, jenž dal krásný gól a mimo to se v závěru zastal Daniela Hufa, když vyzval na férovou bitku Tomáše Janduse. Další duel nás čeká už v pondělí, do Zlína přijedou Litoměřice.

9. KOLO / sobota 7. 10. 2023 / 17:00
VHK ROBE Vsetín Vsetín - Berani Zlín Zlín
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rob (Ondračka), 20. Ondračka (Kratochvil), 29. Klhůfek (Smetana, Kratochvil), 60. Rob (Jonák) – 7. Čáp, 39. Novák (Kindl, Salmio). Rozhodčí: Skopal, Jaroš – Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4682. Střely na branku: 27:18. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Ďurkáč, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Petrovický – Bērziņš, Rob (A), Půček – Klhůfek, Hrňa (C), Hořanský – Jandus, Kern, Jonák – Kratochvil, Dědek, Vaňo.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – Salmio, Werbik, Paukku – Šlahař, Kindl, M. Lang – Novák, Vlach, Süss – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

Zápas se od začátku hrál ve vysokém tempu. V první šanci se zjevili Berani, to když po krátkém přečíslení Kindl našel Šlahaře a ten prověřil Žukova ostrou ranou na střed brány. Denis Kindl se zjevil v podobné pozici i o chvíli později, tentokrát už střílel.

V šesté minutě šli Berani do čtyř, Vsetín si ale přesilovku dlouho neužil, už po pěti vteřinách totiž fauloval Ďurkáč. Hra 4 na 4 našim borcům sedla, v čase 06:55 se totiž nádherně napřáhl Zdeněk Čáp, jenž naprosto ukázkově vymetl horní růžek brány – 0:1.

Za Valachy hrozil především Jonák, ten totiž trefil tyčku, z vrcholku kruhu pálil obránce Ďurkač. Vsetín se dočkal vyrovnání, když Luboš Rob zaskočil nepřipraveného Daniela Hufa střelou v podstatě z nulového úhlu.

Několikrát se zlínským hráčům podařilo útok soupeře obětavě zablokovat, činili se především zkušení Novák s Köhlerem. Jednou nám ale musela pomoct i tyč.

Při zlínské přesilovce byl blízko gólu sebevědomý Čáp se svou další ostrou ranou, volný před bránou zakončoval Lang. Bohužel bez úspěchu.

V závěru zlínská obrana zaváhala a pustila obránce Ondračku až před bránu. K dorážce se nakonec dostal ex-zlínský mladíček Matyáš Dědek, jenž korunoval svůj povedený výkon vstřelenou brankou – 2:1.

Druhá třetina byla pro náš výběr spíše nešťastná. Celkem jsme strávili šest minut na trestné lavici, oslabení se sice povětšinou dařilo bránit dobře, Sedláček jednou dokonce sám zahrozil, nicméně pro zlínské to byla samozřejmě komplikace .

O smůle se dá mluvit i nadále, Martin Lang i Bedřich Köhler totiž trefili tyč. Při další přesilovce jsme už kapitulovali, nejprve se ze své tradiční pozice na kruhu snažil prosadit Hrňa, chvíli po něm už Pavel Klhůfek dorazil kotouč za Daniela Hufa. V závěru mohl právě Klhůfek ještě zvýšit, v úniku ale tentokrát netrefil přesně.

A tak naopak Berani snížili! Minutu a půl před koncem se k přesilovkové dorážce dostal Martin Novák, jenž backhandem obhodil beton Maksima Žukova. Do třetí třetiny se šlo jen s jednogólovou ztrátou.

Závěrečná pasáž ubíhala rychle, navíc pro oba týmy bylo těžké se pořádně prosadit. Několik dobrých pozic jsme si postupem času dokázali vytvořit, před bránou byl blízko druhé trefě Novák, z podobných míst pálil i Jan Süss. Ze soupeřových šancí zmiňme Jonáka, jenž byl naštěstí v rozhodujícím okamžiku zablokován. Následně se Daniel Huf vyznamenal proti Smetanově ráně, pohotově zvládl i mimořádně nebezpečnou teč Luboše Roba.

Čas už pomalu ubíhal, nicméně Vsetín Berany do vyloženého tlaku nepustil. Když však Tomáš Jandus narazil do Hufa, rozlítil Zdeňka Čápa, jenž okamžitě shodil rukavice. Oba hráči byli za bitku vyloučeni do konce utkání.

V samotném závěru ještě jednou za Žukovem zvonila tyč, chviličku poté nám ale ujel Luboš Rob, jenž do prázdné brány pojistil vsetínské vítězství – 4:2.

Po pěti výhrách tak nacházíme přemožitele, je jím náš největší rival. Není ale čas skládat zbraně, už v pondělí nás totiž čeká další kolo Chance ligy, na vlastním ledě přivítáme Litoměřice. Začíná se tradičně v 17:30.

Oldřich Horák (Berani Zlín):: Já si myslím, že to byl kvalitní zápas. Diváci viděli dobrý hokej plný emocí, bylo na co se dívat. Škoda, že jsme to nakonec nesrovnali, remíza by tomu zápasu slušela víc, ale tak to prostě je. Co chybělo? Prostě ty dva góly... Měli jsme šance, trefovali jsme tyčky, chybělo málo. Vsetín své šance využil, my bohužel ne. Rozhodovaly maličkosti.