pondělí 09. října 2023 | Adam Čuba

Ze zápasu s Litoměřicemi jsme nakonec vytěžili bod, výhru soupeři trefil v deváté sérii nájezdů Costa

V 10. kole Chance ligy jsme na vlastním ledě přivítali litoměřický Stadion. Hosté nakonec potvrdili, že zápasové favority umí letos pořádně potrápit a berou výhru 4:3 po nájezdech. Stadionu se podařila především první třetina, kterou vyhrál 3:1. Berani následně mocně dotahovali a nakonec v samém závěru vyrovnali. Duel dospěl do nájezdů, ve kterých jsme se dočkali hned devíti sérii. Bohužel skóroval pouze Martin Lang a Litoměřicím vystřelil výhru mladík Kyle Costa.

10. KOLO / pondělí 9. 10. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Stadion Litoměřice Litoměřice
3:4sn
(1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. M. Lang (Salmio, Novák), 39. Köhler (Gago, M. Novotný), 60. Gago (Salonen, Kindl) – 7. P. Svoboda (Guman), 11. Ton (Sihvonen), 20. Guman (Krutil, P. Svoboda). Rozhodčí: Koziol, Grygera – Kleprlík, Král. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2352. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

Berani Zlín: Kořének (21. Huf) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl – Paukku, Werbik, Salmio – M. Lang, Kindl, Šlahař – Süss, Vlach, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (21. Pařík) – Krutil, Kroupa, Strejček, Husák (C), Tomek, Aubrecht, Pavlák – P. Svoboda, Korkiakoski, Guman (A) – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – M. Toman, Costa, Chlubna – Kordule, Vitouch, Hrabík.

Berani začali zápas aktivně, ostrou ránu vyslal třeba ve formě hrající Čáp, před bránou byl volný i Lang. Následně jsme dostali možnost zahrát si přesilovou hru, ta byla sice slabší, v jejím závěru se ale Salmiovi podařilo dostat puk na Martina Langa a ten trefil naprosto přesně.

Zdálo se, že Berani jsou na nejlepší cestě si třetinu pohlídat. Jenže ještě v téže minutě bylo vyrovnáno... Zlínská obrana zaváhala a Přemysl Svoboda dokázal z přečíslení vyrovnat na 1:1.

Litoměřice hrozily především z úniků, těch jim ale bylo nabídnuto opravdu hodně, v jednou takovém byl Vitouch, v jiném Kuťák. Nakonec Stadion udeřil podruhé… Mladíček Petr Ton využil clony před Kořénkem a trefil přesně pod víko – 1:2.

Vyrovnat jsme mohli v přesilovce, bránu hostů jsme sice ostřelovali, nicméně branku se nám vsítit nepodařilo. A tak v závěru přišel trest. Tomáš Guman si srovnal puk na holi a přesilovkovou ranou zvýšil už na 1:3.

Na startu druhé periody došlo k výměně obou brankářů. Jak hostující Cichoň, jenž se nejspíše zranil, tak Michal Kořének zamířili na střídačku. Do hry šli Daniel Huf a Lukáš Pařík.

I nadále jsme si vytvářeli další šance, ostře to zkoušel třeba Jakub Šlahař. Po Paukkově hitu jsme sice šli do čtyř a Litoměřice zahájily drtivý přesilovkový tlak, který se ale s vypětím všech sil podařilo Říhově výběru ubránit. A tak jsme se opět mohli soustředit na útočení. Velmi dobře si vedl Martin Lang, ten pálil hned několikrát, po pěkné kličce zakončoval Werbik. Vidět byl i Daniel Huf, jenž několikrát nechal vyniknout svou lapačku.

Ve 39. minutě jsme se konečně dočkali, Gago zadovkou nechal Bedřichu Köhlerovi, jenž trefil naprosto přesně – 2:3. V úplném závěru mohlo být sníženo, obrovskou šanci ale Paukku nevyužil.

Od začátku třetí třetiny se Berani hnali za vyrovnáním. Velkou šanci měl překvapivě obránce Čáp, jenž si troufl na kličku a zjevil se až před brankářem.

Pozor jsme si museli dávat i směrem dozadu, do úniku totiž ujel Sihvonen, ve velké šanci byl i Svoboda, Daniel Huf se opět zaskvěl svou lapačkou.

Chvíli na to se perfektním hitem připomněl Suhrada. V obrovské šanci se následně objevil Jesse Paukku, když vystihl rozehrávku soupeře a sám se zjevil před Paříkem. Zlínští hráči už se pomalu radovali, kotouč ale brankovou čáru nepřešel.

V závěru odvolal Miloš Říha brankáře, výhoda pak byla ještě vylepšena po vyloučení Gumana. A vyplatilo se! Michal Gago se napřáhl na pravém kruhu a 40 vteřin před koncem vyrovnal – 3:3! Utkání šlo do prodloužení.

V prodloužení jsme dostali možnost zahrát asi přesilovou hru 4 na 3. Obrovskou šanci jsme nakonec nedokázali využít, a naopak se poměr na ledě otočil a v závěrečné půlminutce jsme se ještě museli bránit… Branka nakonec nepadla ani na jedné straně.

V nájezdech to Beranům nevyšlo ani tentokrát. Martin Lang sice dal gól, čímž vsítil první nájezdovou branku v této sezoně. Za hosty se ale prosadil elegantně Korkiakoski. Celkem se odehrálo devět sérii, prostor za Zlín dostali dokonce tři obránci – Čáp, Suhrada a Zbořil.Další úspěch jsme ale nezaznamenali, výhru soupeři naopak vystřelil i přes výtečný výkon Daniela Hufa Kyle Costa.

Petr Leška (Berani Zlín):Hodnotí se mi to velice těžce. První třetinu jsme odehráli špatně, nevím z jakého důvodu... Od půlky zápasu už to začalo být lepší, ale celkově náš výkon byl bez emocí, bez nasazení. A to se pak nedá vyhrávat. Bez emocí se hrát nedá, vypadalo by to jak dnešní 1. třetina, a to za mně nemá s hokejem nic společného. Nakopla nás hra do těla. Začali jsme bruslit, vyhrávat osobní souboje. To ten tým nastartuje, nastartují se i diváci. Díky tomu jsme i nakonec vyrovnali. Díky bohu za ten bod.