pondělí 30. října 2023 | Adam Čuba

Druhá výhra v řadě! Triumf nad Znojmem režíroval Jakub Šlahař

Proti Orlům ze Znojma podali naši Berani dobrý výkon, soupeře jasně přestříleli a zapisují důležitou výhru 3:1. Tu režíroval ve formě hrající Jakub Šlahař (2+0), na obě trefy mu nahrál Jan Süss. Gól jistoty přidal do prázdné Nicolas Werbik, jenž vsítil svou vůbec první branku ve zlínském Áčku!

16. KOLO / pondělí 30. 10. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Leram Orli Znojmo Znojmo
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Šlahař (Talafa, Süss), 39. Šlahař (Kindl, Süss), 60. Werbik (Novák) – 32. Stránský (Hruška). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2312. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Hrbas (A), Zbořil, Suhrada, Talafa, M. Novotný, Čáp – Paukku, Salmio, Keränen – Šlahař, Kindl, Süss – Novák, Werbik, Sadovikov – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

HC Leram Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, E. Mareš, Remta, Tejnor (A), Stránský, J. Jenáček, Zahradníček – Sklenář, Hruška (C), Matuš (A) – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Berka, Havlát, L. Adámek – J. Sedláček, Čermák, Špaček.

První třetina nebyla na velké šance úplně bohatá, oba celky se snažily hrát zodpovědně a nikam se nehnaly. Více na puku byli Berani, nicméně Znojmo dokázalo efektivně otáčet hru a hrozit z nebezpečných výpadů. V jednom takovém se zjevil obránce Zahradníček, do největší šance však ujel Švéd Anton Karlsson.

Ze zlínských šancí zmiňme ránu Martina Novotného, jenž pálil po Kindlově elegantním průniku do pásma, zajímavým centrem před bránu se prezentoval Michael Keränen.

V úvodu prostřední části hry jsme se konečně dočkali také branky! Tu vsítil ve formě hrající Jakub Šlahař, kotouč zapadl brankáři Grohovi až do sítě.

Orli se rozhodně nechtěli vzdát a v průběhu třetiny pořádně přidali. Daniel Huf každopádně chytal jistě, kotouče z něj nevypadávaly.

V polovině základní hrací doby přišel děsivý moment, Robert Havlát totiž po souboji s Jiřím Suhradou padl k zemi. Do akce musely i nosítka, nakonec se však zdálo, že by hostující útočník měl být relativně v pořádku. Po vynucené pauze se pokračovalo, tahle pasáž Beranům naopak sedla a byli aktivnější.

I tak jsme ale viděli gól Orlů, od modré čáry se překvapivě prosadil David Stránský. Ve 36. minutě dorážel Süsovu střelu Šlahař, tentokrát ale velikou šanci v branku nepřetavil. To ale vůbec nevadilo, o pár chvil později bylo zakončení právě Jakuba Šlahaře z kruhu úspěšné, puk letěl přesně do růžku a Berani si do kabin odnesli vedení 2:1.

Ve třetí třetině nehráli Berani vůbec špatně, hned třikrát se představili v přesilovce. V nebezpečné pozici se objevil třeba obránce Marek Hrbas, dorážel i Keränen a do úniku se tlačil Denis Kindl, jehož zastavil ofsajd. Bohužel, útočnou aktivitu jsme ve smršť gólových šancí nepřetavili, skóre zůstávalo těsné. Za hosty zmiňme z přečíslení pálícího Čermáka.

Zhruba tři minuty před koncem začali Orli nebezpečně útočit, do vyloženého tlaku jsme ale soupeře nepustili. 16 vteřin před koncem přišla definitivní pojistka, kotouč do prázdné branky dovezl Nicolas Webik. Pro vysokého centra jde navíc o důležitý zásah, je totiž nejen první v sezoně ale také vůbec první ve Werbikově kariéře, který v našem Áčku vsítil – 3:1.

Berani tak ubojovali další mimořádně důležité body a za poslední dva zápasy jsou stoprocentní. Chance liga každopádně pokračuje v mimořádně rychlém tempu, ve středu totiž hrajeme znovu! Sérii tří zápasů v pěti dnech uzavřeme opět doma, vyzveme Jestřáby z Prostějova. Začíná se tradičně v 17:30.

Oldřich Horák (Berani Zlín):Myslím si, že do utkání vstoupili nervózně, to jsme si přenesli i do druhé třetiny. Uklidnili jsme se až druhým gólem. Ve třetí třetině jsme hráli výborně, řekli jsme co chceme a splnili jsme to. V podstatě nám nevyjeli ze třetiny, vyhráli jsme po zásluze. Nervozita? Těžko říct, někdy to tak je, vybrali jsme si to holt dneska. Příští zápas už to snad bude lepší. Chybí nám lehkost v zakončení i kombinaci. Zlomíme to prací, jinak to nejde.