pondělí 13. listopadu 2023 | Adam Čuba

Obrat ve třetí třetině a důležité tři body! Berani porážejí Slavii

Náročný zápas plný zvratů mají naši hokejisté za sebou po měření sil se Slávií. V utkání, kterému předcházela ještě minuta ticha věnovaná tragicky zesnulému Romanu Čechmánkovi, hosté dokázali většinu času držet vedení, nicméně díky parádnímu obratu ve třetí třetině bere Říhův výběr důležité tři body! Nejlepším hráčem byl zvolen obránce Marek Hrbas, jenž poprvé po příchodu do Zlína zapsal v jednom zápase dva body (0+2).

20. KOLO / pondělí 13. 11. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
4:3
(0:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Šlahař (Hrbas, Kindl), 35. Süss (Kindl, Šlahař), 53. Čáp (Paukku), 55. Novák (Hrbas, Werbik) – 8. Kulda (Šmerha, Průžek), 28. Žovinec (J. Brož, Všetečka), 40. Holý (R. Málek). Rozhodčí: Horák, Maršálek – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci: 2301. Střely na branku:31:30 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, Zbořil, Salonen, Hrbas (A), M. Novotný, Talafa, Čáp – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C) – Süss, Kindl, Šlahař – Keränen, Werbik, Novák – M. Lang, Gago, Paukku.

HC Slavia Praha: R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Křepelka, Kajínek, Holý, Klikorka, Hrdinka, Kremláček – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek (C), Guman – Všetečka, Žejdl (A), J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.

Berani měli aktivní start zápasu, nicméně velké šance si ani přesto nevytvářeli. Zmiňme snad jen šanci Kindla, jenž pálil z levého kruhu. Ani Slavia nebyla bůhví jak úspěšná, na branku vyslala jen čtyři střely. Jednou ale přeci jen uspěli, Edgars Kulda dostal přihrávku skrz pásmo a proměnil – 0:1. V přesilovce přišla jedna ostrá střela, tu ale obětavě schytal obránce Hrdinka. Další zakončení už nepřišlo.

Bohužel ani start prostřední části hry se Beranům příliš nevydařil. A tak přišel trest, Dušan Žovinec si poodstoupil v mezikruží a trefil přesně.

Od tohoto okamžiku se zlínský výkon naštěstí zlepšil, i když brankář Málek chytal relativně jistě, pomáhaly mu i bloky spoluhráčů. Brzy jsme se přeci jen dočkali snížení, Hrbas po pěkné kombinaci předal před bránu Jakubu Šlahařovi a ten zasunul mezi Málkovy betony. Berani těžili z dobré pasáže a byli lepším týmem, v další dobré příležitosti se zjevil třeba dobře nabruslený obránce Salonen. V určité pasáži hry byl tlak domácích až drtivý velmi ostře to zkusil třeba Čáp. A nakonec jsme se dočkali i vytouženého vyrovnání! Po podobné kombinaci jako při první brance Kindl vypálil, Málek betonem vyrazil před Jana Süsse a ten doklepl puk do sítě! Situace byla rázem o kus pozitivnější.

Pražané zahrozili v přesilovce, Berani se ale jinak bránili celkem dobře. Už to vypadalo, že se nic nestane a většina fanoušků vyrazila se občerstvit do útrob stadionu. Jenomže… Pět vteřin před koncem obránce Jan Holý naprosto zaskočil Daniela Hufa nahozením z nulového úhlu – 2:3.

Třetí třetina ještě nabídla pořádné hokejové drama! Aktivním přístupem se dostal do šance třeba Süss, jenž sice síť trefil, ovšem tu boční. Zlínskou arénou to jen zahučelo.

V 53. minutě se do puku svou pověstnou ranou opřel Zdeněk Čáp, kotouč nechytatelně prosvištěl do horního růžku brány a bylo vyrovnáno. O dvě minutky později bylo ještě veseleji! Po Hrbasově ráně se k odraženému kotouči dostal Martin Novák, jenž jej dorazil do sítě. Domácí výběr šel poprvé do vedení!

V závěru to Slavia zkusila se šesti bruslaři v poli. Další gól už ale nepadl, i když jistotu mohla zlínskému týmu dodat trefa do prázdné, puk šel ale těsně vedle.

Naši Berani tak po náročném průběhu nakonec přeci jen pražskou Slavii udolali a po reprezentační pauze se nalaďují na vítěznou vlnu. Což je jedině dobře, jelikož ve středu od 17:30 nás čeká duel v Třebíči a v pátek v derby vyzveme Vsetín!

Miloš Říha (hlavní trenér, Berani Zlín): Byl to těžký zápas s těžkým soupeřem. V podstatě každý zápas po přestávce je vždycky těžký, možná doma je to ještě těžší, protože musíte být aktivnější. Myslím si, že vstup jsme měli dobrý, zhruba prvních pět minut. Pak jsme tam udělali chybičku a nepochopitelně se nám to zase začalo bortit... V první třetině jsme měli více ze hry, tři šance jsme neproměnili, dostali jsme gól v oslabení, což nahlodalo začátek té druhé třetiny. Jsem hrozně rád, že zhruba v půlce utkání jsme se nakopli, myslím si, že tam pomohly emoce určitých hráčů. Začali jsme hrát dobře, tvořili jsme hru. Už tam jsme mohli otočit na 3:2. Bohužel jsme zase dostali smolný gól někde z rohu. Strašně si vážím týmu, že do třetí třetiny dal všechno co má a že jsme to otočili. Zaslouženě.