středa 22. listopadu 2023 | Adam Čuba

Berani v těsném utkání nakonec neuspěli, tři body berou Litoměřice

Těsný duel s Litoměřicemi jsme nakonec ani přes aktivní přístup nedovedli do vítězného konce. Po gólových hodech v derby přišel tentokrát brankový půst, uspěli jen tři střelci. Bohužel dva z nich oblékají litoměřický dres a Berani tak prohrávají těsně 1:2. Jediný zlínský gól vsítil ve formě hrající obránce Hrbas, ačkoli tentokrát se trefil i s notnou dávkou štěstí. Velmi jistý výkon dnes podal brankář Daniel Huf.

23. KOLO / středa 22. 11. 2023 / 17:30
HC Stadion Litoměřice Litoměřice - Berani Zlín Zlín
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Krutil (Sihvonen, Kuťák), 44. Korkiakoski (Kuťák, Sihvonen) – 34. Hrbas (Šlahař, Paukku). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Jindra, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 972. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Pařík) – Krutil, Husák (A), Černohorský, Jebavý (C), Aubrecht, Tomek, Pavlák – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Jícha (A), Hauser – J. Koláček, Cikhart, Costa – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Husa, Čáp, M. Novotný, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Werbik, Keränen – Novák, Süss, Salmio – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

První třetina nenabídla nějaké množství vyložených šancí, i tak se ale bylo na co dívat. První, a možná rovnou největší šanci si hned v úvodu vytvořil z mezikruží mířící Kindl, jenž ale z vyložené pozice minul, na druhé straně pozdravil Hufa ostrou ranou Sihvonen, podobně to zkusil i Costa.

Oba týmy si vypracovaly pár slušných výpadů, brankáři ale byli pozorní. Stadion si pak zahrál přesilovou hru, tu ale Berani zvládli velmi dobře, když už nějaké zakončení přišlo, poradil si s ním výborný Dan Huf. Nejblíže byl před bránou Přemysl Svoboda, nebezpečně opět pálil aktivní Sihvonen, jenž si puk, co chvíli žádal na střelu z první.

Z našich šancí ještě zmiňme Köhlerův pokus backhandem, aktivní přístup čtvrté formace podpořil ranou z kruhu i Stanislav Sadovikov. Zajímavě to zkoušel i navrátilec do sestavy Mikko Salmio, jenž byl po nemoci plný elánu.

Na startu druhé třetiny měl obrovskou možnost otevřít skóre Michael Keränen, jenž se ujal trestného střílení, které vybojoval jeho krajan Paukku. Bohužel neúspěšně, finský technik naznačil ránu a chtěl jemně zasunout puk mezi nohy, brankář Cichoň byl ale připraven.

Berani byli v rámci prostřední periody jasně aktivnější, je tedy škoda, že si neodnesli lepší výsledek, než jen vyrovnaný stav. Velmi dobře se dnes jevila Köhlerova formace, které jednou chyběly při dorážce jen centimetry, v dalším průběhu se zapojil i Pavel Sedláček. Střeleckých pokusů přibývalo, nicméně o žádné tutovky se nejednalo.

Právě z jedné takové nenápadné akce nakonec paradoxně padl gól, Marek Hrbas sice podklouzl, kotouč ale dovezl až do brány – 1:0. Ačkoli nás gól nabudil a pokračovali jsme v aktivitě, brzy přišlo vyloučení a s ním smrtící litoměřická přesilovka. Michael Krutil se napřáhl a propálil vše co mu stálo v cestě, vyrovnáno bylo prakticky okamžitě…

Ačkoli Berani byli i ve třetí pasáži jasně lepší, nakonec právě tady duel ztratili. Nejprve mohl vedení na naši stranu strhnout ujíždějící Werbik, pak ale do situace 2 na 1 ujeli domácí a Markus Korkiakoski precizně proměnil – 2:1.

Berani přidali a bránu soupeře začali ostřelovat. Nepříjemnou ránu vyslal Salmio, opět se připomněl i Sadovikov, z rodícího se přečíslení 3 na 1 zakončoval dnes aktivní Denis Kindl. Pochválit ale musíme brankáře Oldřicha Cichoně, jenž byl oporou západočeského výběru.

Při oslabení musel brankář podržet i náš výběr, Daniel Huf se ale této role zhostil naprosto bez problémů a svými přesuny či mrštnou lapačkou zlikvidoval alespoň tři výborné pozice Stadionu. Po Costově vyhození puku nedovoleným způsobem jsme si také zahráli přesilovku, ovšem také neúspěšnou, a to i přes slušný tlak, který navíc pokračoval i po vypršení trestu.

Zhruba dvě minuty před koncem si Jan Srdínko vzal timeout, rovnou také přišel risk v šesti. Berani sice ještě bojovali a snažili se vyrovnat, slušné kombinaci ale chybělo smrtící zakončení… Litoměřice nakonec s vypětím všech sil situaci ustály a berou důležité tři body.

Na postavení v tabulce se pro Berany díky klopýtnutí Třebíče zatím nic nemění, zůstaneme šestí. V sobotu se navíc pokusíme tuto pozici vylepšit, vyzveme totiž Pardubice „B“. Doma v Trinity Bank Aréně se začíná tradičně v 17:30.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Pro nás je to dnes zklamání, chtěli jsme navázat na vítězné utkání ve Zlíně, což se nám bohužel nepodařilo. Nicméně hra nebyla z naší strany vůbec špatná. Dá se říci, že první třetina byla na obě strany neurovnaná, ale od druhé třetiny bych řekl, že jsme si vytvářeli souvislejší tlak, i gólové šance. Bohužel jsme nebyli efektivní a soupeř byl v tomto dnes lepší. My jsme se na šance nadřeli a nedokázali jsme je zužitkovat.