sobota 25. listopadu 2023 | Adam Čuba

Proti Dynamu jsme se nedokázali prosadit, rozhodl smolný gól

Duel s Pardubicemi "B" našemu výběru nevyšel podle představ. Berani ani přes 36 střeleckých pokusů nedokázali vyzrát na gólmana Milana Kloučka, jenž udržel čisté konto. Ani Dynamo se dlouho nemohlo prosadit, v 55. minutě ale smolně zapadlo do sítě Žálčíkovo nahození a to hostům dnes stačilo.

0:3
(0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 55. Žálčík (Švec, Nedbal), 58. Rohlík (Hrníčko, Voženílek), 60. Rákos. Rozhodčí:Skopal, Šudoma – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2896. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Zbořil, Husa, Hrbas (A), Suhrada, M. Novotný, Čáp – Paukku, Kindl, Šlahař – Süss, Gago, Novák – Salmio, Werbik, M. Lang – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).

HC Dynamo Pardubice "B": Klouček (Honzík) – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Herčík, Rákos (A), Žálčík (A) – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Hrníčko, Kaut (C), Rohlík – Rouha, Zeman, Lichtag.

První třetina byla hodně bojovná, do velkých šancí se ale ani jeden tým nedostával. A to i přes to, že Berani si hned dvakrát zahráli přesilovou hru, stejnou možnost dostalo i Dynamo, které si každopádně jednu přesilovku přeneslo do druhé třetiny.

Ze zlínských střel alespoň zmiňme Kindlův pokus, několikrát si do zajímavé pozice najížděl i Süss a pár nahození přišlo od obránců. Žlutomodrými tribunami to sice zahučelo, efektivní dorážky jsme se ale nedočkali. Za Východočechy zahrozil především jejich nejlepší střelec Michal Pochobradský, ani on ale na Daniela Hufa nevyzrál.

Druhá třetina byla z našeho pohledu o trošičku lepší, stále to ale směrem dopředu spíše vázlo. Blízko byl hned na začátku periody ujíždějící Sadovikov, dorážet se snažil i Paukku. Prosadit jsme se snažili ve vlastní přesilovce, ostře pálil Novák nebo Suhrada.

I Pardubice si vytvořily velkou šanci, blíže k bráně si sjel zakončující obránce Nedbal. Hrbas pak vybídnul při přečíslení Martina Langa, ten ale nezakončil. Po chvíli se znovu snažil ujet Lang, jenž se ale rozhodl ještě přihrávat.

Největší příležitost hostů si z mezikruží vypracoval Marek Voženílek, na jeho ostrém zakončení si ale smlsnul Daniel Huf. Třetina už se blížila ke svému konci, náš výběr každopádně postupně přidával. V další početní výhodě pálil Salonen, před bránou se snažil dorážet i kapitán Bedřich Köhler a těsně před koncem šel ostře do branky i Salmio. Přáno nám, ale zatím nebylo a i po 40 minutách jsme tak čekali na první gól zápasu…

Třetí třetina nakonec rozhodla. Ačkoli Berani nebyli horším týmem, dnes se zkrátka gól vsítit nepodařilo. Alespoň blízko byl po Salmiově pobídce od modré Novotný, v několika nebezpečných výpadech se zjevili Lang nebo Süss, v samém závěru byl z bezprostřední blízkosti kousek od gólu Gago. Dnes to ale jednoduše nevycházelo.

Ani hostům to moc nestřílelo, ve třetí třetině si sice Dynamo vytvořilo několik zajímavých střeleckých pozic, kotouče ale létaly spíše kolem Hufa. Pak ale přišla 56. minuta a nešťastný gól. Puk se odrazil od Husovy brusle přesně mezi betony Daniela Hufa – 0:1. Do statistik branku zapíše Lukáš Žálčík. V závěru se Berani ještě snažili, naopak ale přišly dvě pojistky do prázdné, trefili se Ondřej Rohlík a Daniel Rákos.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Zápas se mi hodnotí velice špatně. My jsme herně dnes nepředvedli vůbec nic... Čekal jsem, že na soupeře nastoupíme, že diváci nás poženou, protože kulisa byla na začátku výborná. Myslel jsem si, že hráči se nabudí, ale chvílemi to vypadalo spíš, jako bychom se sešli poprvé. Jenom díky Hufínovi (Daniel Huf) to bylo tak dlouho 0:0, o ten gól jsme si koledovali, i když byl smolný. To, že jsme pak odvolali gólmana a dostali další dvě branky, to už je vabank. My se teď musíme zaměřit na to, aby se naše hra rapidně zlepšila. Jsou tam zbytečné ztráty kotoučů na modrých čarách, fauly v útočném pásmu, chybí nám pohyb. Na tom všem musíme zapracovat. Uděláme maximum, abychom se zlepšili už od dalšího zápasu.