středa 29. listopadu 2023 | Adam Čuba

Jihlavu porážíme za tři body, rozhodly dva góly v prostřední části

Naši Berani dnes s Jihlavou odehráli duel, jaký přesně potřebovali! Vítězíme totiž za tři body, konečně jsme se také pořádně prosadili střelecky a v tabulce jsme se vyšvihli zpět na šesté místo. Dvěma body zazářil Martin Lang (1+1), výborně se prezentoval i zvolený nejlepší hráč zápasu Jesse Paukku, Zdeněk Čáp jakožto obránce vsítil už pátý gól v sezoně. Jistotu v kritických momentech týmu opět dodal Daniel Huf. Díky třem bodům tak první polovinu základní části přeci jen uzavíráme na pozici zaručují přímý postup do play off. Polovinu druhou (a věřme že úspěšnější) zahájíme v neděli, od 14:30 vyzveme Porubu.

26. KOLO / středa 29. 11. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dukla Jihlava Jihlava
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky:28. Čáp (Novák, Salonen), 34. Süss (Salonen), 54. M. Lang (Suhrada, Novák), 56. Paukku (M. Lang) – 44. T. Havránek (Štefančík, Dundáček), 60. Cachnín (Dundáček, T. Havránek). Rozhodčí: Kubičík, Šico – Vašíček, Veselý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1625. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, D. Kolář (A), Ozols, Dvořák, Chvátal – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Štefančík, Kuprijanov, Burkov – Krajč, Pořízek, V. Brož.

Nedá se říci, že bychom si v první třetině nevytvářeli střelecké příležitosti, konkrétně jsme vypálili dvanáctkrát. I nadále jsme však naráželi na problém v zakončení, který nás provází v posledních duelech. Nejblíže byl Jan Süss, jenž po přesilovkové jedovce Aleksiho Salonena mířil do tyče. Ve slušné pozici byl také Lang, z bezprostřední blízkosti třeba Pavel Sedláček, ovšem prosadit jsme se nedokázali.

Jihlava, která nastoupila i se dvěma trumfy z juniorky Burkovem a Kuprijanovem chtěla hrozit hlavně z brejků, Daniel Huf byl ale pozorný, a navíc zatím nemusel řešit žádnou vyloženě krizovou situaci.

Druhá třetina se nám oproti té první podařila se vším všudy a dočkali jsme se tak konečně i gólů! Nepříliš pozornou obranu Dukly mohl už v prvních minutách potrestat z přečíslení Salmio, vyloženou tutovku si pak před bránou vybojoval Werbik, jenž ale trefil jen beton Adama Berana. O pár chvil později už byl hostující brankář pokořen, Zdeněk Čáp si najel pravou stranou, zamířil a o tyčku trefil přesně.

Drtivý tlak si Berani vytvořili v přesilovce, nejblíže byl Martin Novák, jenž brankáře sice překonal, kotouč ale proletěl mimo tři tyče. Pak už se napřáhl Jan Süss, jenž dělovkou z kruhu zvýšil zlínské vedení na 2:0. Pozitivem bylo také to, že Jihlava se prakticky po celých 20 minut nedostávala do střeleckých příležitostí a Berani tak hru kompletně kontrolovali.

Třetí třetina ještě nabídla zajímavou hokejovou podívanou. Dukla těžila z dobrého vstupu a aktivního přístupu, který Beranům dělal veliké problémy. Štefančíka ještě Huf se štěstím vychytal, pěknou přesilovkovou kombinaci a zakončení Tomáše Havránka už ale nezastavil – 2:1.

Hra se nejen vyrovnala, Jihlava postupně využila euforie a diktovala tempo hry. V 53. minutě jsme si zahráli přesilovku, v té zkrátka muselo přijít uklidnění. A také přišlo, Martin Lang byl ve správný čas na správném místě a přidal důležitý gól jistoty.

Dukla šla do risku a čtyři minuty před koncem odvolala brankáře Berana. Hra v šesti se ale nevyplatila, Jesse Paukku ukořistil kotouč a poslal jej přes celé kluziště až do sítě. V závěru ještě zazářily lapačky obou gólmanů, Beran vyčapal Werbika, Dan Huf pět vteřin před koncem Ozolse. Dukla sice ještě kosmeticky korigovala na 4:2, trefil se znovu Havránek, to už ale Berany nemohlo ohrozit. V závěru ještě trošku rozvířil emoce Köhler, jenž vyzval na souboj jednoho ze soupeřů, ani tohle už ale nic nezměnilo.

Díky výhře 4:2 se nyní dostáváme nejen před Jihlavu ale rovnou až na 6. místo, to držíme těsně s jednobodovým náskokem. Druhou polovinu základní části načneme netradičně v neděli, doma v Trinity Bank Aréně vyzveme už od 14:30 vedoucí Porubu.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Jsme určitě rádi za tři body. Nějaké chybičky se tam vyskytly, myslím si, že kdyby jsme hráli s trošku větší lehkostí a kdybychom si víc věřili v zakončení, tak jsme mohli soupeři víc odskočit... Každopádně jsme rádi za to, že jsme dnešní zápas zvládli a že se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce. Ve třetí třetině jsme vůbec nechtěli hrát zataženě, ale ten pocit té tíhy, že ten zápas můžeme urvat na kluky padnul. Řekli jsme jim, ať hlavně hrají uvolněně, zodpovědně dozadu. Pár chyb jsme tam stejně vytvořili, to si s klukama musíme rozebrat. Věřím, že se budeme i nadále posouvat, že to z nás trošku padne a projev snad bude lepší a lepší.