středa 06. prosince 2023 | Adam Čuba

Výborně! Berani přehráli Sokolov a poskočí na šesté místo

Neoblíbeného soupeře dnes vyzvali naši Berani. Proti Sokolovu se nám ale tentokrát zadařilo, dokonce jsme po dvou trefách Martina Nováka šli do slibného vedení 2:0. Třetí třetina nabídla sice ještě drama, Berani se ale nevzdali a urvali tři body, díky kterým se osamostatňujeme na šesté pozici zaručující přímý postup do play off. Velmi dobře se dnes jevila čtvrtá formace, k Novákovi se totiž přidali i Werbik a Salmio (oba 0+2), dvěma body zazářil i Aleksi Salonen. Klíčovou vítěznou branku dal tři minuty před koncem Denis Kindl.

28. KOLO / středa 6. 12. 2023 / 18:00
HC Baník Sokolov Sokolov - Berani Zlín Zlín
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 50. Šlechta (Kofroň), 51. Kverka (Kofroň, Tomeček) – 4. Novák (Salmio, Salonen), 29. Novák (Salmio, Werbik), 57. Kindl (Paukku, Hrbas), 60. Salonen (Werbik). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0, V oslabení: 0:0. Diváci: 456. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

HC Baník Sokolov: Michajlov (Hamalčík) – M. Rohan (A), Mlčák, Rulík, Weinhold, Benda, Klejna, Bulka – Vracovský, Kverka (A), Tomeček – Kružík, Přikryl, Kofroň – V. Adamec, Vrdlovec, Šlechta – D. Novotný, T. Rohan (C).

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.

Hned od začátku utkání se hrálo hodně svižně, oba týmy se tlačily do útoku a tvořily si šance. Daniel Huf podržel náš tým v úvodu, třeba proti Kružíkovi, a my jsme tak mohli udeřit! Ve třetí minutě Salonen vybídl Martina Nováka, ten si vybruslil z rohu a zasunul puk za brankáře Michajlova. ¨

Sokolov opět přidal na aktivitě, všechny puky ale nacházel jistý Dan Huf, kterému jednou pomohla i tyčka, kterou napálil Adamec. Největší šanci Beranů si pak vybojoval ujíždějící Lang, jenž ale netrefil přesně. V závěru si žlutomodří vytvořili ještě velmi slušný tlak, gól ale už do domácí sítě nepadl.

I ve druhé části pokračovali Berani v sympatickém, aktivním a bruslivém výkonu. Velkou šanci měl brzy po prvním buly Kindl, jenž v přečíslení ještě nahrával. Opět se také podařilo Baník přestřílet, ten si navíc nevytvářel vyložené šance

Ve 29. minutě přišla tedy zasloužená odměna, žlutomodří totiž odskočili na rozdíl dvou branek. Opět se o to postaral Martin Novák, jenž byl tentokrát důrazný před bránou – 0:2. V závěru si zlínský výběr zahrál i přesilovou hru po faulu na dorážejícího Martina Langa. Tu jsme strávili v útočném pásmu, třetí zásah jsme ale nepřidali.

Třetí třetinu hráli Berani zkušeně. Ve 45. minutě navíc mělo přijít uklidnění v podobě přesilové hry, která se ale Köhlerovi a spol příliš nepovedla. Jedenáct minut před koncem tak přišlo snížení a drama, Robert Šlechta si dojel pro odražený puk a propasíroval jej do sítě ranou na bližší tyč, čímž dal také svůj první gól v sezoně – 1:2. Zlínský plán na dohrání zápasu v klidu tak nabral výrazné trhliny… O minuti později navíc usedl na trestnou Čáp a Sokolov rozehrál přesilovku. Berani bohužel nepotvrdili předchozí dobře ubráněná oslabení, Jaromír Kverka dostal nabito na pravý kruh a propálil vše co mu stálo v cestě.

Baník byl okamžitě na koni, bruslil, hrál aktivně. O to se snažili i Berani, jelikož věděli, že nyní se nesmějí dostat pod tlak. A vyplatilo se! Tři minutky před koncem zapracoval v rohu Paukku a Denis Kindl zmrazil výstavní ranou z vrcholku kruhu pětistovku sokolovských fanoušků v místní aréně, rána letěla naprosto přesně pod víko – 2:3. Tohle vedení už Berani nepustili, vše navíc do prázdné brány pojistil dnes dvoubodový Aleksi Salonen.

Naši Berani tak vrátili Sokolovu dvě kruté letošní porážky a dostávají se právě přes svého dnešního soupeře na 6. místo. To ale chceme ještě vylepšit, konkrétně v sobotu, kdy nás čeká výjezd do Znojma. I tomu máme z prvního vzájemného zápasu co vracet. Začíná se v 17:30.