pondělí 18. prosince 2023 | Adam Čuba

Výborně! Berani potřetí v sezoně porážejí Frýdek-Místek

Po reprezentační přestávce odehráli naši Berani zápas s Frýdkem-Místkem. A ten se nadmíru podařil, žlutomodrý výběr totiž dokázal soupeře jasně přehrát a bere tři body do tabulky. Skvělý zápas odehrál nejproduktivnější hráč týmu Jakub Šlahař (2+1), trefili se i další členové elitní formace Jesse Paukku a Denis Kindl.

30. KOLO / pondělí 18. 12. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:1. Paukku (Šlahař, Salonen), 33. Šlahař (Suhrada), 36. Kindl (Salonen, Keränen), 51. Šlahař (Kindl, Suhrada) – 2. D. Kowalczyk (Doktor, R. Veselý). Rozhodčí: . Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2185. Střely na branku: 43:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, M. Novotný, Husa, Riedl – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Urbanec (A), Homola, Hrachovský – Walega, Haas, Svačina – Martynek, Marosz, Klimša – Doktor, Ćmiel, Z. Sedlák – Ramik, R. Veselý, Macháček.

Vstup do zápasu měli Berani skvělý, už v prví minutě ujeli do přečíslení Šlahař s Paukkem a právě Jesse Paukku otevřel skóre dnešního duelu. Bohužel vedení jsme si dlouho neužili, Frýdek rozehrál přesilovku a obránce Daniel Kowalczyk nepříjemným nahozením vyrovnal.

Berani ve zbytku třetiny opět dominovali, celkem vyslali 24 střeleckých pokusů, dvakrát zvonila dokonce tyčka, jednou ji z přesilovky napálil Süss, podruhé od modré Salonen. Zmiňme i dobrý výkon první formace, nejvíce byl vidět Denis Kindl, jenž byl blízko brance při náznaku úniku. Za hostující tým Frýdku potvrdil roli lídra Rostislav Marosz, jenž si vytvořil dvě slušné šance, ani on ale neskóroval.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první. V obrovské šanci byl hned v úvodu Keränen, ten už si brankáře Švančaru vymíchal, kotouč ale zůstal ležet přesně na čáře. Pokračujícím drtivým tlakem si následně Berani vybojovali přesilovku, Urbanec navíc vyfasoval hned několik trestů a náš tým tak čekalo sedm dlouhých minut početní převahy.

Ta nebyla úplně ideální, Berani sice pálili, brankář Patrik Švančara se ale ukázkově přesouval od tyčky k tyčce. Až ve 33. minutě to konečně vyšlo, Jakub Šlahař si sjel na kruh a trefil parádně – 2:1.

Domácí navíc pokračovali výborně a s chutí dále útočili, což se vyplatilo, jelikož o dvě minutky později si do mezikruží sjel Denis Kindl, který z první vypálil a navýšil na 3:1. Pro zkušeného centra šlo o zaslouženou trefu, dnes byl velmi aktivním hráčem.

Ve třetí třetině už se nic zásadního nezměnilo. Hosté se mohli dostat do hry při přesilovce po vyloučení Husy, nicméně prosadit se nedokázali. Deset minut navíc pojistil výhru svou druhou brankou v utkání Jakub Šlahař. Berani už si vedení pohlídali a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili.

Do boje půjdou Berani znovu ve středu, to zajíždějí k poslednímu předvánočnímu utkání do Prostějova. Start zápasu na ledě soupeře je plánován na 18:00.

Jan Srdínko (Berani Zlín):Dnešní zápas začal velice dobře, rychle jsme šli do vedení. Z naše prvního oslabení jsme bohužel dostali gól, naštěstí to ale kluky nijak nepoložilo a naopak jsme nabírali na síle. Kluci se nebáli hrát na puku a předváděli výbornou hru. Soupeř má opravdu kvalitní hráče, ale jeho útok se nám dařilo eliminovat. Jsme hrozně rádi za to, že se vyhrálo. Musím pochválit celý tým. Až na pár chybiček kluci podali skvělý výkon, mohlo padnout i víc gólů. Dneska se produktivity ujal Kuba Šlahař, každopádně věřím, že se postupně přidají i další hráči.