pátek 29. prosince 2023 | Adam Čuba

Kalendářní rok uzavřeme neúspěchem, v Praze prohráváme se Slavií

Poslední zápas roku 2023 našim Beranům nevyšel podle představ, v zápase se Slavií se nedokázali pořádně prosadit a prohrávají 1:4. Jediným úspěšným střelcem byl dnes Nicolas Werbik, jenž se trefil po téměř dvou měsících. Ani jeho příspěvek ale dnes na vítězství nestačil.

33. KOLO / pátek 29. 12. 2023 / 18:00
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Zlín
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Matěj Beran (Guman), 22. Strnad (Všetečka, Slavík), 38. Kulda (Křepelka, Žovinec), 50. Průžek (Žovinec, Křepelka) – 58. Werbik (Paukku, Salonen). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Baxa, Belko. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1208. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC Slavia Praha: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Pospíšil – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.

Berani Zlín: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý (A), Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Slavíček, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Všetečka, V. Polák II, Strnad.

Slavia, která nastoupila se svou staronovou brankářskou jedničkou – mladíkem Voleveckým, se snažila na Berany vletět, ti se však chytili v přesilovce. V té byl nejblíže z kruhu Denis Kindl, z podobné pozice zakončoval i nejproduktivnější žlutomodrý borec Šlahař, jenž nejspíše natrefil tyčku.

Dobře sehraná přesilovka byla pro zlínské hokejisty potřebným impulsem a po zbytek třetiny se prezentovali jako aktivnější celek. V nejzajímavější pozici byl před bránou Fin Paukku, jenž ale z bezprostřední blízkosti neuspěl, na druhé straně se Dan Huf vytáhl proti úniku Strnada.

Bohužel stačilo jediné zaváhání, Sešívaní vyrazili do přečíslení, Matěj Beran dostal nabito na levou stranu a otevřel skóre zápasu. Tempo hry se samozřejmě překlopilo, do sirény mohl ještě vylepšit domácí pozici Brož, jenž ale ani na dvakrát neuspěl.

Druhá třetina patřila domácímu týmu. Nejprve se překvapivou ranou od mantinelu prosadil Jakub Strnad, následně z úniku mohl ještě zvýšit Průžek, Huf si ale tentokrát mezírku mezi betony pohlídal. Snížení bylo několikrát na dosah, sám ujížděl Lang, Novák s Werbikem nedlouho poté doráželi z předbrankového prostoru.

Možná jediným pozitivem prostřední části byla velmi dobře odbráněná oslabení, celkem Berani řešili čtyři. Ani to ale nezabránilo třetímu gólu, ten dal dvě minuty před druhou přestávkou tečí ex-zlínský Edgars Kulda.

Do třetí třetiny šli hosté v nedobré situaci a do hry už se prakticky pořádně nedostali, Slavia kontrolovala hru. Na 4:0 navíc zvyšoval Jiří Průžek, jenž se nenechal jen tak odstavit z brankoviště a dotlačil kotouč do sítě. Poslední teoretickou naději na obrat zhatilo další vyloučení, alespoň korekce se ale Berani dočkali. Nicolas Werbik nejprve před prázdnou klecí minul, o pár minut později se ale nejlépe zorientoval v mezikruží a dorazil puk za záda Tomáše Voleveckého, kterého tak připravil o čisté konto.

Poslední duel roku 2023 našim hokejistům zkrátka nevyšel a v Praze padli 1:4. Zbraně ale neskládají, po Novém roce se vracejí do akce! Další duel čeká naše hokejisty 3.1 doma, kdy vyzveme Horáckou Slavii Třebíč.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Já se dnes chci omluvit všem fanouškům. Přijeli nás sem podpořit, drželi nás celý zápas. Z naší strany to od samého začátku byla špatná hra, když byly šance, tak jsme je neproměnili, dostali jsme hloupé góly po chybách, do toho spoustu zbytečných vyloučení, už jsme se z toho neodrazili. Hra vypadala jak vypadala...