sobota 06. ledna 2024 | Adam Čuba

Derby je NAŠE! Berani porážejí Vsetín po nájezdech, rozhodl Jakub Šlahař

Naši Berani si podruhé v sezoně vyšlápli na Vsetín a opět překlápějí bilanci vzájemných zápasů na svou stranu. Obrovský podíl na dnešním triumfu měl brankář Daniel Huf, jenž pustil za svá záda jedinou z 35 střel a dotáhl Zlín k zisku dvou bodů. K těm dopomohli i střelci v nájezdech Jakub Šlahař a Zdeněk Čáp, gól ze hry zapsal po téměř dvou měsících Michal Gago.

35. KOLO / sobota 6. 1. 2024 / 17:00
VHK ROBE Vsetín Vsetín - Berani Zlín Zlín
1:2sn
(0:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Klhůfek (Holec, Kern) – 3. Gago (P. Sedláček), rozh. náj. Šlahař. Rozhodčí: Svoboda, Mejzlík – Malý, Král. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5000. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Pavlíček) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Ďurkáč, Kojo, Hryciow, Larsen – Jonák (C), Berzinš, Rob (A) – Holec, Dědek, Klhůfek – Hořanský, Kern, R. Půček – Šuhaj, Kratochvil, Š. Bláha.

Berani Zlín: Huf (Synek) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, Warg, Husa, Zbořil, M. Novotný – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

Vsetín v dnešním utkání postrádal elitního střelce Hrňu, zakončování se tak museli ujmout jiní hráči. Jako třeba obránce Staněk, jenž svou prudkou ranou ve třetí minutě trefil tyč. Chviličku poté dokázal za obranu domácích proskočit Michal Gago, jenž pokusem na bližší tyč zaskočil brankáře Žukova a otevřel skóre zápasu – 0:1. Sudí šli ještě celou situaci zkontrolovat k videu, branku ale nakonec přeci jen uznali.

Vsetín měl po zbytek třetiny více ze hry, zahrál si tři přesilové hry včetně 23 vteřin ve formátu 5 na 3, Berani, ale klíčovou pasáž zvládli, především tedy díky Danielu Hufovi, který se dnes na zápas připravil perfektně.

I druhá třetina byla poměrně hodně ovlivněna tresty. V početní nevýhodě se každopádně zlínští osmělili a několikrát sami zahrozili. Salmio ještě po vystihnutí rozehrávky nedal, další únik ale v pádu úspěšně zakončil obránce Jakub Husa. Žlutomodří se radovali z gólu na 2:1, rozhodčí se jej ale po kontrole videa rozhodli neuznat...

V pokračující přesilové hře už Vsetín udeřil, nechytatelnou ranou z kruhu se prosadil dnes aktivní Pavel Klhůfek. V dalším průběhu třetiny se znovu zaskvěl Daniel Huf, který měl hodně práce. Chytil Kojův pokus ze středu, nebo třeba zastavil Kratochvila, který se zjevil sám před bránou. Postupem času tempo trochu upadlo, emoce opět rozvířil až v poslední minutě Aleksi Salonen, jenž se pustil do potyčky s Lubošem Robem. Vyhecovaný závěr podpořil i Jakub Husa, který si po závěrečné siréně měl co vysvětlovat s Miroslavem Holcem.

Ve třetí třetině si Berani zahráli hned tři přesilové hry, jednou dokonce čtyřminutovou výhodu. Tu první vybojoval Mikko Salmio, jenž se dostal do dobré pozice v mezikruží, byl ale zahákován. Početní převahy každopádně hostujícímu týmu nešly podle představ, Vsetín se bránil relativně v pohodě. Několikrát se musel vytáhnout i Dan Huf, který ale dnes chytal opravdu výtečně, lapačkou se třeba předvedl proti odvážnému průniku Dědka, s Půčkovým zakončením pak měl štěstí, jelikož domácí forward netrefil.

Žlutomodří byli sice aktivnější, branku už ale nedali, ačkoli Kindl se Süssem se o to aktivně snažili ještě několikrát. Šlo se do prodloužení, které ani přes atraktivní formát 3 na 3 nenabídlo moc šancí. Jedinou měl po šikovném objetí brány Denis Kindl, jenž ale nedokázal překonat dobře postaveného Žukova.

Půl sezony byly nájezdy zlínskou noční můrou. To už nyní neplatí, Berani totiž penaltový rozstřel ovládají podruhé v řadě! Lví zásluhu na tom má Daniel Huf, jenž za svá záda nepustil ani jediný puk. Za Zlín následně skóroval Jakub Šlahař a po velmi šikovném zakončení také obránce Zdeněk Čáp – 2:1sn!

Jan Srdínko (Berani Zlín): Výhry na Vsetíně si moc vážíme, byl to těžký zápas v bouřlivé atmosféře. Dostávali jsme se i pod tlak, ale nakonec se štěstí otočilo na naši stranu v nájezdech. Sice nám vypadly přesilovky, klukům trošku došla šťáva... Dva body bereme hlavně díky výbornému výkonu Daniela Hufa.