pondělí 08. ledna 2024 | Adam Čuba

Třetí výhru v řadě nepřidáme, Litoměřice vyhrály po nájezdech

Dnešní zápas s Litoměřicemi se nakonec našim Beranům nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. V tom šli domácí hokejisté do slibného vedení 2:0, to ještě vylepšili ve druhé třetině na 3:1. Ve třetí třetině ale Stadion dokázal snížit a následně i vyrovnat. Obrat byl pak dokonán v nájezdech a Berani tak berou pouze bod.

36. KOLO / pondělí 8. 1. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Stadion Litoměřice Litoměřice
3:4sn
(2:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:1. Paukku, 18. Kindl (Paukku), 31. Köhler (M. Lang, Husa) – 20. P. Svoboda (Korkiakoski, Sihvonen), 50. Ton (Sihvonen), 59. Kordule (P. Svoboda, Aubrecht), rozh. náj. Kuťák. Rozhodčí: Vrba, Maršálek – Mikšík, Augusta. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1537. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Berani Zlín: Huf (Synek) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, Warg, Husa, Zbořil, Suhrada – Paukku, Kindl, Šlahař – Salmio, Werbik, Novák – M. Lang, Süss, Tomi – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

HC Stadion Litoměřice: Pařík (Šatný) – Černohorský, Jebavý (C), Tůma, Husák (A), Aubrecht, Rajgl, Kroupa – Sihvonen, Jícha (A), Ton – Costa, Plos, Korkiakoski – P. Svoboda, Kuťák, Kordule – Senčák, Hrabík, Poppel.

První třetina začala pro Berany snově. Brankář Pařík, jenž se vrátil do branky Litoměřic po delším odmlce, vyrobil už v první minutě velikou chybu, špatně rozehrál a Jesse Paukku dovezl kotouč do prázdné klece. Situace se mohla ještě zlepšit v přesilové hře, v té domácí výběr párkrát vypálil, nicméně převahu nakonec nezužitkoval.

Soupeř si vytvořil pár nebezpečných pozic z krátkých výpadů, v nejlepší šanci byl nabruslený obránce Černohorský. I žlutomodrý výběr dokázal pořádně zahrozit, třeba když Martin Lang vyzval před bránou Vojtěcha Tomiho.

Další přesilová hra se domácím příliš nedařila, pak se ale rozjel Nicolas Werbik, jenž zavezl kotouč do pásma, puk se párkrát odrazil a skončil na holi Denise Kindla, který přesně vypálil z mezikruží – 2:0. Dvoubrankové vedení se bohužel nepodařilo udržet až do sirény. I Stadion si zahrál přesilovku, Přemysl Svoboda se vytočil před bránou a šťastně dopravil kotouč do sítě – 2:1.

Druhá perioda se Beranům povedla. V úvodu domácí tým výborně ubránil oslabení, následně se přesunuli do útoku. V dobré pozici byl v mezikruží Süss, jenž nejspíše trefil i tyčku. Netrvalo dlouho a dočkali jsme se také gólu, z předbrankového prostoru se prosadil kapitán Bedřich Köhler. Netrvalo dlouho a zkušený útočník se mohl z podobného místa trefit ještě jednou, tentokrát těsně netrefil, podobně dopadl i Jan Süss. Velikou šanci měli Berani ještě v samém závěru, Novák se dostával do úniku, počkal ještě na Werbika, ten ale z levého kruhu trefil dojíždějícího obránce.

Ve třetí třetině se bohužel nepodařilo slibné vedení udržet. Nejprve si Berani zahráli přesilovku, tu kdyby využili, je nejspíš po zápase. Jenomže to se nestalo a hosté se naopak dostali na kontakt. Deset minut před koncem základní hrací doby zdramatizoval utkání perfektní ranou pod horní tyč Petr Ton. Ačkoli se zdálo, že domácí tým situaci přeci jen zvládne, v závěru se Stadion ještě dostal do tlaku. Proti Sihvonenovi ještě zaúřadovala Hufova lapačka, další rána Petra Korduleho se ale otřela o Hufovunohu a zapadla do sítě.

V prodloužení se hrál hokej „nahoru dolů“. Za Litoměřice měl dobrou šanci Sihvonen, Berani zase mohli rozhodnout únikem Zdeňka Čápa.

Šlo se do nájezdů, které v posledních zápasech byly silnou zlínskou stránkou. Bohužel, za Zlín se trefil pouze nový nájezdový specialista Čáp, za Stadion skóroval Korkiakoski a Kuťák. Litoměřice tak berou cenné dva body.