středa 17. ledna 2024 | Adam Čuba

Smršť ve druhé třetině a důležitá výhra! Berani porážejí Jihlavu

Utkání s Jihlavou se našim Beranům povedlo. Do druhé třetiny sice šla s vedením Jihlava, nicméně díky pěti brankám za necelých dvanáct minut dokázali Berani skóre otočit a utkání už dovedli do vítězného konce. Snový návrat do zlínského dresu zažil útočník Petr Holík, jenž dva góly sám vsítil a u jednoho asistoval. Dařilo se i obráncům Čápovi (0+3) a Wargovi (0+2), oba sbírali nahrávky. Berani se nyní posouvají do elitní šestky, kterou drží se ziskem 61 bodů.

39. KOLO / středa 17. 1. 2024 / 17:30
HC Dukla Jihlava Jihlava - Berani Zlín Zlín
3:5
(1:0, 2:5, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Jelínek (T. Havránek, Strejček), 27. Jungwirth, 36. Jelínek (Štefančík, Čachotský) – 21. Paukku (Holík), 25. P. Sedláček (Warg), 28. Süss (Čáp, Warg), 31. Holík (Čáp), 32. Holík (M. Lang, Čáp). Rozhodčí: Kostourek, Grygera – Jindra, Kokrment. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 513. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 1:0, 2:5, 3:5.

HC Dukla Jihlava: Maláč (32. Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Koštoval, L. Mareš, Vovsík – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Báťa, Rauš, Jungwirth – Kočí, Štefančík, V. Brož.

Berani Zlín: Huf (S. Kowalczyk) – M. Novotný, Suhrada, Čáp, Warg, Husa, Riedl, Zavřel – Šlahař, Holík, Paukku – M. Lang, Süss, Z. Sedlák – Novák, Werbik, Salmio – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

Zápas nezačal pro Berany špatně, už po sedmnácti vteřinách padl hlavou na mantinel Jakub Šlahař a zápas pro něj skončil. Situace nebyla ideální ani nadále, Berani sice v úvodních minutách nepodali špatný výkon, první gól ale stejně vsítil domácí výběr, konkrétně díky Šimonu Jelínkovi, který zůstal volný v mezikruží a po ledě překonal Daniela Hufa.

O chvíli později mohlo být klidně i hůře, Štefančík ale napálil z krátkého průniku pouze boční síťku. Dobrou třetinu odehrál i výše zmíněný střelec Jelínek, jenž ještě jednou pronikl zlínskou obranou, tentokrát ale nechal vyniknout brankáře Hufa. I naši hokejisté měli šance, tu nejlepší měl při přečíslení 2 na 1 Mikko Salmio. Nedal, do kabin s tak šlo za stavu 1:0 pro Jihlavu.

Druhá třetina byla pořádně divoká. Už po 19 sekundách zůstal před bránou volný Jesse Paukku, jenž si stáhl puk do backhandu a vyrovnal na 1:1. Ve 25. minutě se Beranům podařilo otočit skóre, Wargovo nahození doklepl do sítě Pavel Sedláček. Vyrovnáno bylo o chvíli později, mladík Jonáš Jungwirth si vybruslil mezi kruhy a vymetl horní růžek brány. Ani tento stav ale nevydržel dlouho, do útočného pásma si najel Jan Süss, jenž přesně trefil prostor nad lapačkou brankáře Maláče

Zbytek třetiny patřil Petru Holíkovi. Kreativní útočník se při přesilovkách dostal k zakončení ze svého pracoviště na pravém kruhu, jednou ještě hledal Paukka a obránce si kotouč sám sklepl do brány, podruhé zakončoval cíleně. Každopádně výsledkem byly dvě branky a velmi slibné vedení 5:2. To sice do sirény ještě upravil svou druhou brankou v utkání Šimon Jelínek, Berani ale i tak odcházeli do kabin spokojeni.

Největší šancí Zlína ve třetí třetině byl Langův únik a následná dorážka Jesseho Paukka ze vzduchu, z této situace ale gól nepadnul. Ve zbytku periody byla přeci jen aktivnější Jihlava, která musela dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Přišlo i pár slušných střel, třeba ta Cachtínova z kruhu, nějaké nebezpečí přišlo i během dvou přesilových her. Berani každopádně zabojovali, další inkasovanou branku už nedovolili a zápas dotáhli do vítězného konce – 3:5.

Naši hokejisté si nyní polepšili na 61 bodů, tento zisk by po konci dnešního kola měl stačit na posun do elitní šestky. Tuto pozici se pokusíme udržet a případně i vylepšit v sobotu, kdy vyrážíme do Kravař, kde vyzveme zatím suverénní Porubu.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes nás čekalo složité, náročné utkání, soupeř je dobře pohyblivý. My jsme neměli úplně dobrý vstup do utkání, z první šance jsme dostali gól. Postupně se hra začala zlepšovat, od druhé třetiny jsme si vytvářeli víc šancí, byli jsme více na puku. Vyhráli jsme zaslouženě. Vyzdvihnu nasazení, bojovnost, měli jsme hodně zblokovaných střel. Jedinou kaňkou je zranění Kuby Šlahaře, věříme, že to snad nebude nic vážného.