pondělí 22. ledna 2024 | Adam Čuba

Zápas se Sokolovem se Beranům nevydařil, soupeř si odváží tři body

Dnešní duel se Sokolovem se Beranům nevydařil podle představ. Ačkoli náš výběr soupeře výrazně přestřílel (36:19), Baník byl efektivnější a zvládl vsítit o gól víc. Zlínu nepomohly ani trefy Jana Süsse a Martina Nováka, Sokolov vítězí těsně 3:2.

41. KOLO / pondělí 22. 1. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Baník Sokolov Sokolov
2:3
(0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky:38. Süss (Zbořil, Werbik), 56. Novák (Husa, Gago) – 23. Tomeček (Vracovský, Kverka), 40. Osmík (Tomeček, Weinhold), 54. Osmík (Vrdlovec). Rozhodčí: Maršálek, Rapák – Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2115. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, M. Novotný, Warg, Čáp, Riedl, Husa, Zbořil – Paukku, Holík, M. Lang – Süss, Werbik, Novák – Z. Sedlák, Kindl, Tomi – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (A), Mlčák, Bulka, Weinhold, Krajčík, Tureček, Dorot – Vracovský, Kverka (A), Bernovský – Osmík, Vrdlovec, Tomeček – Kysela, M. Adámek, Šlechta – Křemen, T. Rohan (C), D. Novotný.

První třetina byla poměrně svižná, ubíhala poměrně rychle. Berani ačkoli byli aktivní, do šancí se dostávali jen velmi složitě. Sokolov párkrát zahrozil, do dvou slušných střel se dostal třeba Kverka, za domácí tým se snažil nebezpečně vybídnout Zdeňka Sedláka navrátilec do sestavy Kindl.

Baník následně zahrozil v přesilovce, ta se na startu druhé periody navíc proměnila ve výhodu 5 na 3. Daniel Huf sice jednou vytasil parádní zákrok, na ránu Vojtěcha Tomečka z kruhu už ale nestačil.

Vyrovnání přišlo v závěru periody, Jan Süss využil šťastného odrazu a z mezikruží přesnou ranou zápěstím vyrovnal – 1:1. Bohužel, netrvalo dlouho a Sokolov šel znovu do vedení, opět z kruhu pálil Vojtěch Tomeček a opět trefil. Baník šel do třetí třetiny s jednogólovým vedením.

Ve třetí třetině sice Berani přidali na aktivitě, místo kontaktního gólu ale zaúřadoval soupeř, před brankou se uvolnil Martin Osmík a zvýšil na 1:3. Brzy přišlo ještě vzedmutí, Martin Novák, ač v pádu dokázal zasunout kotouč za Hamalčíka a Berani ještě žili. Netrvalo dlouho a zlínský tým sáhl k odvolání brankáře, následoval ještě poslední pokus vyrovnat. Nepodařilo se, Sokolov už těsné vedení udržel a vítězí 2:3.

Nyní čeká Berany jednodenní pauza, ve středu bude následovat další domácí utkání, tentokrát se Znojmem. Začíná se v 17:30, Köhler a spol se před vlastními fanoušky pokusí zvrátit nepovedené představení a vrátit se na vítěznou vlnu.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes je to pro nás zklamání, chtěli jsme se dotáhnout na čtvrté místo... Bohužel, kdykoli to máme na dosah, nejsme schopni to urvat. Co se týče předvedené hry, je to stále stejná písnička. Nemůžeme dát góly, trápí nás koncovka, rozhodovaly speciální formace. Soupeř dal při přesilovce dva góly, my jsme si nepomohli. Trápí nás koncovka, kombinace, z šancí, které přijdou nejsme schopni dávat branky. Dokud se to nezlepší, jen těžko budeme sbírat body.