sobota 03. února 2024 | Adam Čuba

Berani před pauzou zvítězit nedokázali, prohrávají v Kolíně

Zápas 45. kola na ledě kolínských Kozlů našim Beranům hrubě nevyšel. Domácí utkání kontrolovali již od první třetiny, kterou vyhráli 4:0, své vedení postupně ještě o dvě branky vylepšili. Druhá polovina duelu už byla z pohledu střeleckých úspěchů vyrovnanější, náš výběr se ale zpět na kontakt nedostal a poslední zápas před reprezentační pauzou tak prohrává 4:8.

45. KOLO / sobota 3. 2. 2024 / 15:00
SC Marimex Kolín Kolín - Berani Zlín Zlín
8:4
(4:0, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Chalupa (Kolmann, Sýkora), 12. J. Kloz (Ouřada, Mucha), 12. Kolmann (Chalupa, Skořepa), 17. P. Moravec (Ouřada), 28. J. Kloz (Mucha, Z. Král), 30. Vrhel (K. Lang), 32. Ouřada (P. Moravec), 45. P. Moravec (Ouřada, Piegl) – 30. M. Lang (Holík), 40. P. Sedláček (Kindl, Warg), 48. Werbik (Suhrada), 59. Novák (M. Lang). Rozhodčí: Albrecht, Zeliska – Jindra, Maňák. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: .0:0 Diváci: 1195. Střely na branku: 35:45. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:4.

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Š. Němec, Hampl, Kolmann (C), Sýkora, Naar, Piegl – Chalupa, Skořepa (A), Vrhel – Z. Král (A), J. Kloz, Mucha – Ouřada, P. Moravec, Síla – K. Lang, Morong, D. Šedivý – Pajer.

Berani Zlín: Huf (21. Kořének) – Suhrada, Zbořil, Warg, Čáp, Riedl, M. Novotný, Husa – Paukku, Holík, M. Lang – Salmio, Werbik, Novák – Z. Sedlák, Kindl, Süss – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

První střídání nenasvědčovaly, že se zápas bude vyvíjet směrem, který nakonec nabral. První dobrou ránu vyslal z druhé vlny Riedl, po chybě v rozehrávce se do obrovské šance řítil Jan Süss. Bohužel, z protiútoku se do samostatného nájezdu Matěj Chalupa, jenž zkusil kličku na beton, uspěl a otevřel skóre utkání.

Netrvalo dlouho a za Danielem Hufem zvonila tyč, za Zlín mohl odpovědět po hezké kombinaci Holík. Zbytek třetiny už ale patřil Kolínu. Nejprve se k dorážce z pravé strany dostal Jan Kloz, jenž zametl puk do sítě. Za dalších 26 vteřin to bylo už 3:0, Petr Kolmann si nabruslil na modrou čáru, zamířil a překonal našeho brankáře ranou na lapačku. Ani to ale nebylo vše, v závěru si ještě do krátkého přečíslení najel Petr Moravec, jenž volil střelu a zvýšil na 4:0.

Do druhé třetiny Berani nastoupili aktivně s cílem ještě výsledek zvrátit. Kozli bohužel rychle převzali iniciativu. Ve 27. minutě se v přesilovce mezi kruhy uvolnil Jan Kloz, jenž překonal Michala Kořénka, který už v úvodu periody vystřídal Daniela Hufa. O dvě minuty později přišel další modrobílý protiútok, Kryštof Lang prostrčil na Stanislava Vrhela a ten přesně trefil - 6:0. Ještě v téže minutě přišla čestná odpověď, levým křídlem si najel Martin Lang, který dnes poprvé překonal brankáře Soukupa.

Kozli byli při chuti a nenechali se odradit, v čase 31:54 si z rohu vybruslil Kryštof Ouřada, domácí forward dostal spoustu prostoru, vypálil na vzdálenější tyč a vrátil svůj tým do šestibrankového vedení. Berani v samém závěru ještě upravili skóre, na přesilovce se objevil Pavel Sedláček, právě on se dostal k zakončení z mezikruží a nemýlil se - 7:2.

Na začátku třetí třetiny shodili rukavice Michal Gago s Matějem Chalupou, oba útočníci se střetli v krátké bitce a vyfasovali pětiminutové tresty. Ve 45. minutě se otevřela obrana před Petrem Moravcem, jenž se dostal do rychlého zakončení a dal osmý kolínský gól.

V dalším průběhu závěrečné pasáže byl blízko opět Moravec, tentokrát se ale skvělým přesunem prezentoval Michal Kořének, na druhé straně se obranou soupeře protáhl Martin Lang. Berani ještě zvládli korigovat skóre, o jeden gól se backhandem postaral Nicolas Werbik, druhý dal v poslední minutě Martin Novák, který při přečíslení dorazil Gagův pokus.

Berani tedy prohrávají s Kolínem 4:8 a opět jim unikl posun do elitní šestky. Na řadě je nyní reprezentační pauza, v akci naše hokejisty uvidíme až příští pondělí, kdy do Zlína přijede Slavia Praha.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Nemá smysl hodnotit dnešní zápas, byla to jedna velká ostuda. Já to beru jako svou velkou osobní prohru. Jedna věc mě mrzí nejvíc. Na tribunách je nějaké napětí, proto jsme chtěli udělat moc pro to, abychom dnešní zápas zvládli. Přijelo nás podpořit 150 fanoušků ze Zlína, nesmírně si toho vážíme a tímto způsobem se jim odvděčíme...Je to ostuda, hrozně nás to mrzí. Fanouškům bych se chtěl touto cestou omluvit.