pondělí 12. února 2024 | Adam Čuba

Po pauze porážíme Slavii, čistým kontem se zaskvěl Daniel Huf

První utkání po reprezentační přestávce se našim hokejistům podařilo! Berani dokázali vynulovat pražskou Slavii, vítězí 2:0 a zapisují důležité body. Bezchybným výkonem se blýskl Daniel Huf, jenž podržel náš tým ve 3. třetině, mezi střelce se zapsali Petr Holík a Martin Lang.

46. KOLO / pondělí 12. 2. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Holík (Novák, Warg), 56. M. Lang (Talafa, Husa). Rozhodčí: Obadal, Maršálek – Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1739. Střely na branku:28:25. Průběh utkání:0:0, 2:0

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, Talafa, Husa, Suhrada – Köhler (C), Süss, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Novák – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Gago, Kindl.

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Křepelka, Stejskal – Matě. Beran, Kulda, Malínek – Průžek, Knotek (C), Šmerha – Všetečka, Slavík, J. Brož – Havrda, V. Polák II, Strnad.

Prvníé třetina nabídla svižný hokej, mnoho šancí ovšem k vidění nebylo. I tak mohli nakonec být spokojenější Berani, ti totiž v páté minutě otevřeli skóre zásluhou Petra Holíka, jenž se trefil po Novákově přihrávce z předbrankového prostoru. Zkušený odchovanec se ve zlínském dresu na domácím stadionu trefil poprvé od března 2017!

Vstřelená branka vlila našemu týmu energii do žil a ačkoli gól už nepadl, byli Berani po zbytek třetiny o něco aktivnější.

Druhá třetina byla bohužel bezgólová, a to i přes to, že Berani byli aktivnějším mužstvem a vytvořili si několik slušných šancí. Tu první měl z pravého křídla Holík, který to zkusil z pořádného nápřahu. V podobné pozici byl i Salmio, po ráně od modré čáry dorážel do poloodkryté sítě Martin Novák. Dobrý výkon předvedl třeba také Jesse Paukku, jenž předvedl jeden obětavý blok a několik hitů.

V úvodu třetí třetiny mohl pojistit zlínské vedení Denis Kindl, jenž se řítil do samostatného úniku, nicméně brankáře Voleveckého neprostřelil. Ve 46. minutě se Zdeněk Sedlák postrkal s Vojtěchem Malínkem a sudí poprvé v zápase vylučovali.

Slavia ve 3. třetině přidala a vytvořila si několik nebezpečných příležitostí, do obrovské příležitosti se protáhl třeba Strnad, před bránou tečoval Průžek a přicházely i další možností a závarů, Daniel Huf ale náš tým podržel. 5 minut před koncem pronikl do pásma Martin Lang, jenž přesnou ranou k tyči uklidnil Berany – 2:0.

Závěr zápasu byl ale přeci jen dramatický, dvě minuty před koncem byl vyloučen Paukku a Sešívaní to zkusili v šesti. Daniel Huf několikrát vytasil důležitý zákrok, v závěru to dokonce sám zkusil na prázdnou bránu, jeho pokus byl ale zastaven ve středním pásmu. Mrzet jej to nemuselo, domácí už své vedení uhájili a po reprezentační pauze zapisují velmi důležité tři body.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Věděli jsme, že nás bude čekat velice těžké utkání, což se potvrdilo. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se do vedení. Pak přišla trošku nervozita, taková tíha zodpovědnosti ten zápas urvat. Udělali jsme strašně moc drobných chyb, nepřesností. Do dalších zápasů se musíme uklidnit, přidat další gól a jít si za vítězstvím. Bylo to hodně odbojované utkání, kluci tam nechali spoustu sil. Jsme moc rádi za výhru.