sobota 24. února 2024 | Adam Čuba

Důležitý zápas pro Berany! Pardubice B porážíme 2:1

Důležitý zápas s béčkem pardubického Dynama naši Berani zvládli, zarputilého soupeře porážíme 2:1! Základ k výhře položili Berani už v první třetině, kterou náš tým mimochodem odehrál ve speciální třetí sadě dresů. Gólem se dnes blýskl navrátilec do sestavy Jakub Šlahař, přesnou přesilovkovou trefou si upevnil pozici nejlepšího střelce Jan Süss. Berani se tak nadále drží na dostřel elitní šestky, o tom zda se v ní nakonec ukotví výrazně napoví příští zápas s Přerovem, naším nejvážnějším konkurentem v boji o čtvrtfinále. Klíčový duel základní části startuje na ledě soupeře ve středu v 17:30.

2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Šlahař (Kindl), 22. Süss (Čáp, Werbik) – 33. Rohlík. Rozhodčí: Petružálek, Obadal – Kokrment, Vašíček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2298. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání:2:0, 2:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Talafa – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Šlahař – Süss, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Kindl, Novák.

HC Dynamo Pardubice "B": Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Herčík, Rákos (A), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Rohlík – Pochobradský, Kaut (C), Žálčík (A) – Lichtag, Rouha, Zeman.

První třetina potvrdila, že ve vzájemných zápasech Zlína a Pardubic se hraje především urputný hokej. V úvodu zápasu byli Berani o něco aktivnější, první zajímavou příležitost si připravil po pravé straně najíždějící Süss. Hrozili ale i hosté, do přečíslení si najel Rákos, jenž poslal kotouč jen těsně nad horní tyč, z kruhu pálil Rohlík.

V 10. minutě si Pardubice zahrály přesilovou hru, v té si červenobílí sice vytvořili tlak, ke střele se ale nedostali. Za Zlín reagoval dobrou šancí z předbrankového prostoru Werbik, který ale nedal. Následovala přesilovka Beranů, tu se sice využít nepodařilo, dvě minuty před koncem se ale rozhodl z dálky zakončovat Kindl, kotouč ještě lízl Jakub Šlahař a domácí tým šel do vedení – 1:0. Hned v následném střídání mohl právě Šlahař ještě zvýšit žlutomodré vedení, tentokrát však trefil beton brankáře Vomáčky.

Druhou třetinu odstartovali Berani přesilovou hrou. V té se napřáhl Jan Süss, jeho rána zapadl až za Vomáčku – 2:0. Následně Köhler a spol výborně ubránili oslabení a mohli se opět soustředit na útočení. Nejzajímavější příležitost si vytvořil Martin Lang, jenž nabral rychlost, protáhl se do mezikruží a zakončil, trefil však jen brankáře Vomáčku.

Následovala šťastná branka hostů, která Pardubice vrátila do hry. Kotouč se odrazil před Ondřeje Rohlíka, ten byl dostatečně důrazný a dotlačil kus černé gumy do sítě. Další krušné chvíle měly Berany čekat v oslabení, ty však nepřišly a domácí paradoxně několikrát ujížděli do zajímavé šance.

Třetí třetina začala ve svižném tempu, do šance se řítil Sedlák, na druhé straně zase podobným způsobem najížděl na bránu Urban. Pardubičtí mladíci hrozili i nadále, blízko gólu byl z kruhu třeba Herčík.

Závěrečnou desetiminutovku výrazně ovlivnily tresty. Přesilovka nejprve čekala Berany, následoval však faul Holíka a hra 4 na 4. Netrvalo však dlouho a Dynamo se na ledě objevilo v šesti, což přineslo další trest. Domácí se mohli v přesilovce uklidnit a vsítit rozhodující gól, to se ale nepodařilo. Naopak šanci měli hosté, jedno ze zakončení nebezpečně klouzalo kolem pravé Hufovy tyče.

Svěřenci Jana Srdínka každopádně závěr ubojovali, zvládli i náročné power play, kde jednu ránu schytal Gago, Daniel Huf pak musel řešit Kautův pokus z úhlu. Vše ale dobře dopadlo a tři důležité body zůstávají doma – Berani vítězí 2:1!

Richard Kapuš (Berani Zlín): Dnešní zápas se mi hodnotí velmi těžko a to i přes to, že jsme získali tři body. Tento scénář se nám opakuje pořád dokola, vedeme po první, druhé třetině vedeme o gól a ve třetí třetině se strachujeme o výhru, uděláme hloupé fauly... Stalo se nám to i s Litoměřicemi, každopádně pracujeme na tom. Výkon ve třetí třetině opět nebyl dobrý, je to hodně v hlavách. Nemá smysl to hodnotit, musíme to hodit za hlavu. Naštěstí to byl trojbodový zápas, tyto body jsme velmi potřebovali, máme před sebou boj o šestku. Hrajeme venku, musíme se na to pořádně připravit. Kluci dostanou den volna, ať si dobře oddychnou a a od pondělka se jdeme tvrdě připravovat na to abychom udělali tu elitní šestku.