středa 28. února 2024 | Adam Čuba

Berani útočí na šestku, v klíčovém utkání vynulovali Přerov

Klíčový duel základní části naši Berani zvládli, v přímém souboji o šestou příčku zdolali Přerov a nyní mají situaci ve vlastních rukách. Klíčovým faktorem k rozhodnutí těsného utkání byl výkon bezchybného Daniela Hufa, jenž za svá záda nepustil ani jeden z 12 pokusů Přerova. Naopak Köhlerova parta důslednou obranu soupeře překonala, ve 30. minutě otevřel skóre obránce Martin Novotný, pojistku v závěru přidal ještě Nicolas Werbik. Poslední utkání čeká Berany doma s Jihlavou v pátek od 17:30. Pakliže svěřenci Jana Srdínka Duklu porazí, mají jisté místo ve čtvrtfinále!

51. KOLO / středa 28. 2. 2024 / 18:00
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Novotný (Sedláček, Köhler), 59. Werbik (Novák, Riedl). Rozhodčí: Skopal, Zeliska – Štofa, Zídek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 00. Diváci: 2103. Střely na branku: 12:26. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

HC ZUBR Přerov: Postava (Schnattinger) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Krisl (C), F. Němec, J. Adámek – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Chludil, Hejcman, Pospíšil – T. Doležal (A), Pšurný, Ministr – Goiš, Zembol, Dobša.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C) – Šlahař, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák.

První třetina začala ve velmi slušně zaplněné MEO Aréně hodně svižně, do přečíslení ihned najížděli Svoboda s Březinou, na druhé straně se před bránou zjevil Šlahař. V 7. minutě přišlo první vyloučení zápasu a přesilovka pro Berany. Ostrou ránu z dálky vyslal Aleksi Salonen, před bránou se pak v obrovské šanci zjevil i Zdeněk Sedlák.

Početní převahu si zahrál i soupeř, Berani, ale Zubrům až na Březinovu ostrou ránu nedovolili nic. V samém závěru Kindlova trestu navíc ujel do samostatného úniku Jesse Paukku, finský útočník zkusil na Michala Postavu kličku do backhandu, nicméně neuspěl. Přerov si následně zahrál ještě jednu přesilovku, Zlínu ale hra ve čtyřech očividně seděla, další příležitost totiž vybojoval pro Süsse Novák, jenž si před bránou vykoledoval nedovolený zákrok na svou osobu. Až do sirény každopádně gól nepadl, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině byli Berani aktivnějším celkem, na bránu vyslali deset střel, soupeři dovolili pouhých pět. Nejlepší pasáží byla 27. minuta, to Kindlova formace zavřela soupeře v pásmu a vytvořila si několik zajímavých šancí. Z dalších šancí zmiňme možnost Jakuba Šlahaře, jenž se z ničeho nic zjevil před bránou, nepříjemnou ránu vyslal i Werbik. Nedlouho poté jsme se také dočkali prvního gólu – do kotouče se opřel Martin Novotný, jenž naprosto přesně trefil do horního růžku a otevřel skóre utkání!

Za Přerov hrozil David Dobša se svou štiplavou střelou, další ránu zablokoval Köhler. V závěru museli Berani bránit oslabení. První polovinu zvládli v prostřední třetině, polovina druhá se přesunula do závěrečné dvacetiminutovky.

I třetí třetinu zahajovali naši hokejisté ve čtyřech, záhy navíc přišel další trest. Berani situaci naštěstí zvládli ustát a soupeři vyrovnání nedovolili, naopak v krátkém výpadu zahrozil Gago. I Přerov však měl šance, Černý tečoval těsně před bránou, další puk už skončil v síti, nicméně gól nemohl být uznán kvůli postavení Pšurného v brankovišti. Dobrou třetinu odehrál i ex-zlínský forward Darek Hejcman, jenž si navíc jednou sympaticky najel do střelecké pozice.

V závěru zápasu měli více ze hry Berani, kteří mohli vedení několikrát pojistit. Z předbrankového prostoru však neuspěl Jan Süss, v samostatném úniku zase trefil pouze Postavovu lapačku Zdeněk Sedlák. Martin Lang už brankáře Zubrů z levého křídla překonal, toho však za stavila tyčka.

Svěřence Jana Srdínka to nakonec mrzet nemuselo. Přerov šel dvě a půl minuty před koncem do risku a odvolal gólmana, čehož využil Nicolas Werbik, urostlý útočník výhru hostů pojistil – 0:2.

Berani tedy ve veledůležitém souboji porážejí s čistým štítem Přerov a postup do čtvrtfinále mají ve vlastních rukou. Definitivní jistotu mohou získat triumfem nad Jihlavou, poslední kolo základní části je na programu již v pátek od 17:30 v naší Trinity Bank Aréně.

Richard Kapuš (Berani Zlín): My jsme věděli, že nás čeká velmi důležitý a těžký zápas. Podřídili jsme tomu přípravu, všechno. Kluky jsme chtěli připravit na všechny situace, které jsme odpozorovali na videu. Kluky musím dnes opravdu pochválit, dodržovali všechno co měli, byla tam obrovská bojovnost, obrovské nasazení. Dřeli až do konce, dodržovali taktické věci, každý z těch hráčů si zaslouží pochvalu, za to jak to odehrál. Navíc nás podržel brankář s nulou. Ještě bychom jako celý tým chtěli poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli a vytvořili atmosféru, která nás hnala dopředu.