středa 29. listopadu 2023 | Adam Čuba

Další výhra juniorky, Olomouc srazil jedenáct vteřin před koncem Klimek

Naši junioři už bohužel nemají reálnou šanci na přímý postup do play off. To však neznamená, že Berani nadále nepotvrzují zlepšené výkony, právě naopak! Tentokrát si naši mladíci v zápase plném zvratů poradili díky třem brankám ve třetí třetině s Olomoucí a vítězí pošesté z posledních osmi zápasů. Třemi body dnes zazářil Tomáš Pilát, dva góly, včetně toho vítězného 11 vteřin před koncem, vsítil Adam Klimek. Velký návrat do zlínské sestavy pak ohlásil Lukáš Heš, nejlepší střelec loňské sezony se vrátil z Kanady a v útoku si zahrál s bráchou Jakubem. Rovnou si připsal i dva body, oba za asistence.

27. kolo / středa 29. 11. 2023 /
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
4:5
(1:1, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. Bošek (Smýkal, Belan), 30. Ruda (Havel), 35. Koudelný (Tomeček, Šotkovský), 40. Smýkal – 19. Mikel (Holba, Urban), 37. Vaculík (J. Heš, L. Heš), 50. Pilát (Zavřel, L. Heš), 58. Klimek (Čechmánek, Pilát), 60. Klimek (Pilát). Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 1:0,1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

HC Olomouc: Münch – P. Sedláček, Kalman, A. Drábek, Bohatý, Vrána, Compel, Stratil, Smýkal – Tomeček, Šotkovský, Koudelný – Belan, Bošek, Ruda – K. Drábek, Šulgan, Pastrnek – Neoral, Havel.

Berani Zlín: Kowalczyk – Špaňhel, Burian, Zavřel, Lukaštík, Šišák, Mikel – Klimek, Čechmánek, Pilát – Vaculík, L. Heš, J. Heš – Pražan, Holba, Urban – Nekvapil, Pešák, Tomek.

Kohouti měli velmi povedený vstup do utkání. Už po minutě a půl mohl otevřít skóre zápasu Matěj Smýkal, který se snažil mezi tři tyče usměrnit odražený kotouč od zadního mantinelu, ovšem zlínský gólman proti jeho střele vytáhl levý beton a puk zblokoval za svou bránu. Olomoucký forvard si pro kotouč dojel a zpoza klece našel perfektní zadovkou osamoceného Lukáše Boška, jenž bez přípravy rozvlnil soupeřovu síť.

Hosté po inkasované brance svého soupeře tlačili, na vyrovnání však museli čekat až do devatenácté minuty, kdy se při závaru v brankovišti černá pryž dokutálela až na vrchol pravého kruhu, odkud ji Tomáš Mikel bez přípravy zametl do sítě.

Druhá třetina byla ze strany Olomouce velmi povedená. Nejprve sice Tomáš Pilát orazítkoval ve vlastním oslabení tyč, zanedlouho se však Stanislav Ruda prokličkoval z vlastního pásma až do rohu útočné třetiny, z něhož se i se štěstím trefil do volné mezírky u bližší tyče.

V čase 34:30 využil dvojnásobnou početní výhodu Mory Jakub Koudelný svižnou střelou ze slotu. Minutu a půl nato se Beranům podařilo dvoubrankové manko snížit. Martin Vaculík ve středním pásmu nabral rychlost, přebruslil olomouckou obranu a z pravé strany zakončil. Marian Münch vyrazil kotouč pouze na hůl Jakuba Heše, který černou pryž už jen pohodlně usměrnil mezi tři tyče.

Závěr druhé dvacetiminutovky odehráli kohouti v oslabení. V době návratu Matěje Smýkala z trestné lavice vyslal zlínský útočník velmi nepřesnou nahrávku zpoza olomoucké brány až do středního pásma, kde se jí potrestaný hráč ujal a svůj rychlý brejk dotáhl bekhendovou kličkou do zdárného konce.

Na začátku závěrečného dějství byl nejvíce vidět gólman Marian Münch, jenž svůj celek hned několikrát podržel svými fantastickými zákroky proti tutovkám soupeře, nicméně na střelu Tomáše Piláta z bezprostřední blízkosti byl už krátký. Na druhé straně zahrozil Jakub Koudelný v úniku, jeho forhendový blafák se ale s úspěchem nesetkal.

Psala se 58. minuta, když Tomáš Pilát z rohu útočného pásma našel osamoceného Adama Klimka mezi čárkami, který střelou z první vyrovnal stav napínavého utkání. Pouhých 11 vteřin před koncem základní hrací doby našel Adam Klimek z bezprostřední blízkosti malou skulinku v pravém rohu olomoucké brány, čímž rozhodl o výhře Beranů 5:4.