sobota 23. března 2024 | Adam Čuba

Litoměřice vrátily Beranům úder a v semifinálové sérii se vracejí do vedení

Dnešní zápas semifinále zlínským Beranům nevyšel. Domácí sice vyslali na brankáře Cichoně 36 střel, recept na něj ale našel jen Mikko Salmio. Naopak Litoměřice udeřily v přesilovce i oslabení, navíc potrestaly zlínský risk bez brankáře a berou výhru 5:1. Berani mají šanci oplatit soupeři krutou porážku hned zítra, odveta je na programu opět od 17:30.

1:5
(0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky:41. Salmio (Paukku) – 33. Kuťák (P. Svoboda), 38. Plos, 42. Plos (Sihvonen), 55. Kuťák (P. Svoboda), 57. Kuťák . Rozhodčí:Petružálek, Mejzlík – Polák, Otáhal. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5861. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Köhler, Gago, P. Sedláček – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Kindl, Novák.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Tomek, Pavlák – Costa, Jícha, Žmola – P. Svoboda, Kuťák, Ton – Sihvonen, Korkiakoski, Plos – Cikhart, M. Vitouch, Hrabík.

První třetina byla sice bezbranková, i tak ale pár zajímavých momentů nabídla. Hned ve druhé minutě se na bránu řítil Žmola, který však nezakončil ideálně, na druhé straně z přečíslení zakončoval Paukku.Neprosadil se ani Kindl, který to zkoušel zpoza brány, ze slušného tlaku hostů pálil Jícha. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhé třetiny si vypracovala výbornou šanci třetí zlínská formace, Süss ale trefil jen boční síťku, z dorážky se snažil ještě prosadit Werbik a obránce Zbořil. Ve 32. minutě šli Berani poprvé v zápase do čtyř, soupeř nabídnutou výhodu okamžitě využil. Filip Kuťák si sjel na kruh, zamířil a propálil vše co mu stálo v cestě – 0:1.

Berani si následně zahráli hned dvě přesilové hry, ani jednu se ale nepovedlo sehrát ideálně. Ve 38. minutě navíc Berani chybovali v rozehrávce, Lukáš Plos vyrazil kupředu a v přečíslení 2 na 1 prostřelil Hufa.

Hned na startu třetí třetiny vykřesal naději Mikko Salmio, finský střelec se uvolnil na levém kruhu a snížil na 1:2. Radost Beranům nevydržela ani minutu. Sihvonen parádně našel Lukáše Plose, ten vypálil a vsítil svou druhou branku v utkání. Už šest minut před koncem šli domácí do risku a odvolali Daniela Hufa. Sázka na hru v šesti se nevyplatila, Filip Kuťák trefil odkrytou klec a navýšil na 1:4. Berani už se do tlaku v podstatě nedostali, Filip Kuťák navíc po krásné kombinaci zakončil, Jesse Paukku si puk nešťastně srazil puk do sítě a upravil tak na konečných 1:5.

Zlínským hokejistům tedy dnešní zápas nevyšel. Znovu se však hraje hned zítra, Berani do odvety půjdou s jasným cílem – napravit neúspěšný výsledek a hlavně, znovu vyrovnat semifinálovou sérii!

Richard Kapuš (Berani Zlín): Dnes nám od začátku utkání chybělo play off nasazení, asi nám uškodila ta výhra 8:1 na ledě soupeře. Mysleli jsme si, že už to půjde samo, soupeř se na nás ale nachystal, bojoval. My jsme na to kluky upozorňovali, ale dvě třetiny tam zkrátka chybělo to "srdíčko", nasazení, bojovnost. Do kolen nás dostalo úplně nesmyslné vyloučení v útočném pásmu, odstřelení hokejky. Druhý gól padl po katastrofálně sehrané přesilovce, já jsem takto katastrofálně sehranou přesilovku neviděl už velmi dlouho. Následoval dobrý vstup do třetí třetiny, to nám dodalo naději. Nadechli jsme se, ale bohužel už za minutu jsme udělali chybu za naší bránou. Soupeř si to už pohlídal. Za mě to byl hodně slabý výkon, hlavně první dvě třetiny. V závěru už jsme riskovali, není třeba řešit jestli to skončí 1:2 nebo 1:5. Na zítřejší zápas se musíme úplně jinak připravit, hlavně mentálně.