čtvrtek 28. března 2024 | Adam Čuba

Berani vynulovali Litoměřice a potřetí vyrovnali semifinálovou sérii!

Naši Berani zvládli klíčový šestý duel, potřetí vyrovnali semifinálovou sérii a vynutili si zápas číslo 7! Na dnešní výhře se vedle Daniela Hufa, který poprvé v letošním play off vychytal čisté konto, nejvíce podílel dvoubodový Petr Holík (1+1), který byl u obou zlínských gólů. Času na odpočinek nyní není moc, rozhodující duel, který rozhodne o všem se v Litoměřicích hraje už pozítří, v sobotu od 17:00.

2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Holík (Salonen, Šlahař), 37. Salmio (Holík, Riedl). Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Kokrment, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4712. Střely na branku: 21:13. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Novák – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Tomek, Kroupa – Kordule, Jícha (A), Costa – M. Vitouch, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.

Vstup do zápasu byl ze zlínské strany dobrý, Berani hráli aktivně, tvrdě. Brzy si také zahráli přesilovou hru, v té kotouč hned několikrát poskakoval brankovištěm, fanoušci už se dokonce radovali z gólu, nicméně brankář Cichoň situaci nakonec ustál. Z dalších možností zmiňme průniky Kindla nebo Werbika, hosté zahrozil v přečíslení 2 na 1, které skvěle vyřešil Daniel Huf, stejně tak si poradil s Costovým zakončením.

I Kališníci si zahráli přesilovou hru, tu každopádně domácí ubránili skvěle a Süss s Novákem se jednou dokonce hnali do úniku. Závěr periody byl ještě poměrně vyhrocený, Berani nejprve měli hrát přesilovku po ostrém ataku Čápa, následně však Jesse Paukku dostal trest za nesportovní chování… Zlín se přesilovky přeci jen dočkal, konkrétně ve formátu 4 na 3. Domácí nakonec za prvních 20 minut hned desetkrát vypálili na brankáře Cichoně, soupeři dovolili jen dva pokusy.I tak ale zatím branka nepadla.

Ve druhé třetině už to Beranům začalo padat. A činil se především Petr Holík, právě první zlínský centr naznačil už v první minutě nahrávku, potáhl si puk a prostřelil Cichoně – 1:0. Utkání i nadále budilo emoce, vyloučeni byli Salonen s Kindlem, na druhé straně Ton a Kuťák. Köhler a spol zažili nejkrušnější chvíle především po trestu Denise Kindla, domácí čtveřice však s vypjetím všech sil oslabení zvládla.

Ve 37. minutě narýsoval opět Petr Holík parádní pas na sjíždějícího Mikka Salmia, finský dlouhán šikovně nastavil hůl a podruhé uklidil puk do sítě. Zlínský zimák byl u vytržení, Berani vedli o dva góly!

Ve třetí třetině dokázali Berani svůj náskok uhájit. Vůbec největší šanci měl do úniku najíždějící Köhler, zlínský kapitán však nezakončil ideálně. Právě Köhler mohl dát v úplném závěru na domácí triumf razítko, místo prázdné klece ale trefil tyčku. Kališníci se do vyložených šancí nedostávali, snad jen Krutil mířil z vrcholku kruhu, netrefil ale přesně. Hosté se skutečně příliš nečinili, za celé utkání vyslali na bránu Dana Hufa jen třináct střel.

Berani tedy potřetí vyrovnávají semifinále Chance ligy, tentokrát po velmi dobrém výkonu na 3:3. O všem se rozhodne v sobotu 30. března, naši hokejisté jedou do Litoměřic urvat zápas číslo 7!

Richard Kapuš (Berani Zlín): Já bych se k tomu dnes postavil úplně jinak, nijak bych to utkání nehodnotil. My jsme zkrátka věděli, že jedině vítězství nás posune k tomu, abychom hráli sedmý zápas, tomu jsme všechno podřídili. Myslím si, že to bylo vidět, samozřejmě vyskytly se tam i nějaké chybičky, ale kluci k tomu dnes měli výborný přístup. Ráno jsme si řekli, že ještě jednou chceme těch pět a půl hodin do Litoměřic cestovat a chceme se pobít o postup do finále. Nyní nás čeká nejdůležitější zápas v sérii a na ten se musíme připravit.