4. SF / neděle 24. 3. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - VHK ROBE Vsetín Vsetín
3:2
(2:0, 0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Gago (M. Lang), 7. Salmio (Novák, Z. Sedlák), 72. Sadovikov (Köhler) – 42. Kuťák (P. Svoboda, M. Vitouch), 60. Kuťák (Sihvonen, Tůma). Rozhodčí: Horák, Kostourek – Pěkný, Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5094. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Gago, M. Lang – Z. Sedlák, Kindl, Novák – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

VHK ROBE Vsetín: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Tomek, Pavlák – Žmola, Jícha (A), Costa – Plos, Kuťák, P. Svoboda – Hrabík, Korkiakoski, Sihvonen – M. Vitouch, Cikhart.

Hned v úvodu první třetiny se museli Berani bránit v oslabení, těžkou zkoušku však Köhlerova parta zvládla. Brzy přišla také odměna v podobě vstřeleného gólu, Michal Gago se natlačil před obránce, zasáhl kotouč a propasíroval jej mezi Cichoňovými betony. Následovala zlínská přesilovka, v té přišel další úder, tentokrát z hole finského snajpra Mikka Salmia! Po Süssově střele se k puku dostal Novák, ten parádně přihrál před branku a právě Salmio kus černé gumy uklidil do sítě – 2:0.

V dalším průběhu třetiny se Berani ještě dvakrát bránili ve čtyřech, oslabení však zvládali dobře. Bylo znát, že zlínský celek přidal na důrazu a přímočarosti, díky čemuž se dařilo puk držet daleko od Daniela Hufa. Zlínský gólman se i tak jednou vytáhnout musel, to když Riedl ztratil hůl a jeden z hostů se protáhl až před bránu. Za Zlín hrozil Holík, jeho pokus Cichoň zlikvidoval po pohotovém přesunu od tyčky k tyčce, v dalším případě pomohla hostujícímu gólmanovi tyč.

Ve druhé třetině si oba týmy dokázaly vytvořit slušný tlak, oba brankáři však dokázali všechny pokusy chytit. S výraznou podporou obou obran, spousta puků totiž skončila zablokována.

Aktivnější byli přeci jen hosté, kteří dotahovali dvoubrankové manko. Ze zlínských hráčů vyzdvihněme zejména Jesseho Paukka, který se jednou díky skvělému zrychlení protlačil do šance, podruhé vyzval Cichoňě tváří v tvář díky pěkné kličce v mezikruží. Gól každopádně nepadl a do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Zlín.

Třetí třetina nabídla ještě drama. Hned v jejím úvodu se Kališníci dostali do přečíslení, to zakončil Filip Kuťák a ačkoli Daniel Huf na puk téměř dosáhl, nedokázal jej udržet před čarou. Zbytek periody byl hlavně urputnou bitvou, rozhodnout ji mohl třeba Lang, který ale netrefil.

V závěru Litoměřice Zlín zatlačily. Berani prázdnou bránu netrefili, osm vteřin před třetí sirénou tak přišlo buly v domácím pásmu. Petr Holík jej nezahrál dobře, sevřel puk rukou a byl tak vyloučen na dvě minuty. Hosté rozvinuli poslední tlak, Filip Kuťák vypálil a prostřelil Dana Hufa – 2:2.

Prodloužení bylo v režii Beranů. Zlínský tým byl od úvodních minut aktivnější, zahrál si i přesilovou hru. V první obrovské šanci se zjevil Gago, který byl však sražen k zemi. Kotouč několikrát poskakoval brankovištěm, brankář Cichoň ale nějakých deset minut držel. V čase 71.23 Zlín našel svého hrdinu! Stanislav Sadovikov zůstal chvilku volný před bránou, nabral puk na backhand a zavěsil kotouč pod horní tyčku – 3:2! Berani tak zásluhou ukrajinského mladíka, který měsíc a půl nehrál, vyhrávají ve čtvrtém semifinále a po infarktovém závěru vyrovnávají sérii na 2:2! Berany nyní čeká den volna, v úterý jedou do Litoměřic bojovat o mečbol. Následovat bude šestý duel, ten se hraje ve Zlíně 28.3.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Máme obrovskou radost, že jsme to dnes urvali, i když v závěru jsme si to trošku zkomplikovali. První třetina byla z naší strany výborná, dostali jsme se do vedení. Poté jsme pod tíhou toho, že bychom to utkání mohli urvat, začali být pasivnější, soupeř se dostával na koně. Třetí třetina byla, dá se říct, z naší strany nejslabší, hned v úvodu jsme chybovali. Snažili jsme se kluky povzbudit, abychom to nějakým způsobem urvali. Chtěli jsme být aktivní, nechtěli jsme jen odhazovat kotouče. V závěru prostě přišla facka, Litoměřice mají šikovné mužstvo, dali nám gól v přesilovce 6 na 4. Do prodloužení se nám podařilo kluky namotivovat, ukázala se vnitřní síla toho týmu. Kluci do toho vletěli, byla to jedna z našich lepších třetin a zaslouženě jsme vyhráli.