VÝBORNĚ! Drama druhého finále play off rozhodl v nájezdech Petr Leška! Zlín je zpátky ve hře

Článek průběžně aktualizujeme. Druhý finálový zápas přinesl velké drama a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. Po šedesáti minutách hry byl nerozhodný stav 2:2. Hosté se dvakrát ujali vedení, ale Berani dokázali vždy srovnat stav. V penaltách se trefil ze všech nájezdníků pouze Petr Leška a Vlachova družina se vrátila zpět do série. Branky zaznamenali Zdeněk Okál a Jaroslav Balaštík. V sestavě Zlína se objevila i čtveřice marodů, nicméně Marek Melenovský a Tomáš Linhart odstoupili ze hry během první třetiny. Finálová série se nyní přesouvá za nerozhodného stavu 1:1 ke dvěma zápasům do Plzně, kde se odehraje o víkendu třetí a čtvrtý duel finále.
F2, st 10.4.2013, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Zlín
Plzeň
3:2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. min Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozhodující nájezd Leška - 4. Martin Straka (Kovář, Slovák), 23. Hanzlík (Lev). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2. Využití: bez. Diváci: 6 641 (vyprodáno). Střely na branku: 42:50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

J. Sedláček - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Řezníček, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech - Okál, P. Sedláček, Kostourek. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Mazanec - Slovák, J. Hanzlík, Mozík, St.Pierre, Jeřábek, Poživil - Hollweg, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Balej, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - od 21. min navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka, Špaček, Pejchar.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Chtěl bych poděkovat všem klukům za předvedený výkon. Dneska jsme do toho dali ten život a jiskru, což nám v minulém zápase chybělo. Zápas byl vyrovnaný, ale my jsme prokázali větší touhu po vítězství. Nájezdy jsou vždy loterie. Jsme rádi za srovnaný stav finálové série, nyní se připravíme na dva zápasy v Plzni."

Milan Razým (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Věděli jsme, že domácí udělají všechno proto, aby vyhráli. Na ledě se více jiskřilo, my jsme bohužel dnes udělali více chyb než v úvodním zápase. Soupeř nás dvakrát potrestal, dva góly jsme mu nabídli našimi fatálními chybami. Samozřejmě nechci snižovat výkon Zlína, bylo to velmi bojovné utkání. Zápas dospěl do nájezdů a ty Zlín velmi dobře zvládá a dvakrát v nich porazil Třinec. Když nedáme branku z nájezdů, tak nemůžeme pomýšlet na výhru."

Fotogalerie