pátek 26. února 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín zdolal Hradec Králové a živí naději na přímý postup do play off

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 49. kola Tipsport extraligy nad týmem Mountfield HK Hradec Králové 4:1 a stále pošilhávají po přímém postupu do čtvrtfinále. Veselý a spol. se ujali v televizním zápase vedení v 7. minutě zásluhou využité přesilovky. Východočeši rychle vyrovnali, ale Berani nasázeli soupeři ve druhé třetině tři góly a rozhodli utkání. Vlachův soubor udělil Hradci lekci z produktivity. Branky zaznamenali Petr Holík, Roman Vlach, Jan Maruna a Patrik Urbanec. Zlínští hokejisté vyhráli popáté z posledních šesti zápasů, zatímco Mountfield vyšel popáté venku zcela naprázdno. Tým PSG Zlín hraje v neděli 28. února na ledě vítěze základní části a držitele Prezidentského poháru týmu Bílí Tygři Liberec. Utkání opět vysílá přímým přenosem ČT SPORT.

49. kolo / pátek 26. 2. 2016 / 17:20
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
4:1
(1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. min P. Holík (Říčka), 28. Roman Vlach (Štumpf, O. Veselý), 35. Maruna (Ondráček), 38. Urbanec (Cibák, Maruna) - 8. Bednář (Šimánek, Vydarený). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4 563. Střely na branku: 25:28. Zblokované střely: 7:6. Hity: 14:14. Vhazování: 29/56 (52%) - 27/56 (48%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Řezníček, Kotvan, Matějíček, Stuchlík, O. Horák, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Cibák, Maruna - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdíra.

Mountfield HK: Kacetl (41. min A. Svoboda) - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Frühauf, Pavlas, Dietz, Hronek, od 41. navíc Čáp - Bednář, Mertl, Šimánek - Honejsek, Ihnacak, Červený - Courchaine, Miškář, Dej - Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík, V. Sýkora.

Nejlepší hráči utkání: Petr Holík - Rastislav Dej.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání bylo vcelku vyrovnané a o jeho průběhu rozhodla naše efektivita, neboť z minima jsme vytěžili maximum. V zápase bylo poznat na našich hráčích, že body potřebujeme více než soupeř. Hráči si více uvědomovali důležitost bodů. Jsme za to rádi, byl to pěkný hokej pro diváky a těšíme se ze zisku tří bodů."

Vladimír Kýhos (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Do utkání jsme vstoupili dobře a i ve druhé třetině jsme si vytvořili dostatek střeleckých příležitostí, ale bohužel žalostně málo střílíme. Pořád někoho hledáme na všech pozicích. Zlín tohle dodržuje, často střílí a byl úspěšný. To rozhodlo dnešní zápas, Zlín potrestal naše chyby, neboť prohrávat 1:4 ve Zlíně je velmi těžké. Soupeř hraje velmi organizovaně a celé mužstvo ví, co má hrát. Zlín předvedl od druhé třetiny velmi dobrou hru a zaslouženě vyhrál."