Junioři po Třinci dostali šest branek také od Hradce a opět padli

Junioři po Třinci prohráli také v Hradci Králové. Tam už po prvních osmi minutách zaostávali o dvě branky, které nakonec nedokázali dotáhnout. Domácí lvi totiž následně kontrovali všechny části, i když měli mírné problémy ve druhé třetině, kdy Beranům dvakrát dovolili snížení na rozdíl jediného gólu. Ve třetí periodě už se však Mountfield uklidnil dvěma brankami, díky čemuž si došel pro jednoznačné vítězství 6:3.
10.kolo, so 3.10.2020, ČPP Aréna
Hr.Králové
Zlín
6:3
(2:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Mi. Beneš (Ma. Beneš, Pinkas), 8. Poppel (Síla, Pelda), 28. Naar (Síla, Poppel), 39. T. Pinkas (Lang, Poppel), 51. Poppel (Perička, Síla), 55. Moravec (Lang, Pajer) – 27. Chludil (Hoferek), 30. Holík (Masař), 58. Masař (Velikovský, Holík). Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 99. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3.

Tichý – Váchal, M. Pinkas, Naar, Janoušek, Perička, Pelda – Ma. Beneš, T. Pinkas, Síla, Kašpar, Lang, Pajer, Jušta, Mi. Beneš, Budina, Šedivý, Moravec, Poppel

Synek – Holík, Hoferek, Velikovský, Mikulík, Riedl, Liss – Broža, Chludil, Handl, Laciga, Martinec, Masař, Hrazdira, Kozubík, Weintritt, Frömel

Hradeckých byl plný led, Zlín držel brankář

V úvodu to vypadalo, že útočnou aktivitu vezme za svá bedra Zlín, pak ale přišla 4. minuta. Hradečtí v ní z rychlého protiútoku zásluhou rány do vinglu v podání Michala Beneše otevřeli skóre a rozjeli útočný kolotoč – 1:0. Hodně byl vepředu vidět Petr Poppel, který sice dvě skvělé příležitosti nevyužil, tu třetí už však ano. Hradecký forvard obdržel přesnou nahrávku od Vojtěcha Síly a v oslabení zakončil do prakticky prázdné klece – 2:0.

Východočeši byli na koni a vymýšleli krásné kombinace, naopak obrana Zlína nestíhala a často pouštěla Lvy do přečíslení. Vyznamenal se však gólman Tobiáš Synek, který několika parádními zákroky udržel stav jen na dvoubrankovém rozdílu. Matěji Benešovi a Petru Poppelovi vystavil parádní semafory lapačkou a za svá záda nepustil ani nebezpečné kotouče vyslané dalšími protihráči.

Berani zahájili stíhací jízdu, Lvi však odolali

Do prostřední části vstoupili Východočeši rovněž aktivně. Vyhrávali osobní souboje a snažili se navázat na gólový úvod, jenže Zlín postupně víc kousal a odměnou mu byla první branka. Lukáš Chludil chtěl v úniku nahrávat, puk se však odrazil od hole ležícího beka a skončil v bráně – 2:1. Jenomže hned poté se hosté nechali vyloučit a přesilovku využil střelou od modré Jakub Naar – 3:1.

Hra dále probíhala vyrovnaněji než v první dvacetiminutovce a když přišla na řadu hra čtyři na čtyři, radovali se Berani z už druhé kontaktní trefy. Karel Holík vzal v přečíslení zodpovědnost na sebe a přesně vymetl bližší horní růžek – 3:2. Chvíli to vypadalo, že Zlín se na svého soupeře dokonce dotáhne, pár minut před sirénou však přišla další hradecká využitá přesilovka. Střela Kryštofa Langa se odrazila od brankáře do mezikruží a do brány ji dorazil Tadeáš Pinkas – 4:2.

Východočeši přidali další branky a potvrdili triumf

Do třetí části šel Zlín s úmyslem srovnat skóre, nedařilo se mu ale na delší dobu překonávat hradeckou obranu. To samé platilo také při beraních přesilovkách, a tak se po polovině třetiny radovali opět domácí. A to dokonce dvakrát. Odraženou střelu Tomáše Peričky uklidil do klece Petr Poppel, jeho jmenovec Petr Moravec zase nastřelil gólmanův beton zezadu tak šikovně, že se od něj puk odrazil za brankovou lajnu – 6:2.

Naději na body si mohli Moravané vykřesat v trestném střílení, Jakub Tichý ale svůj předchozí faul vykoupil úspěšně vychytaným pokusem Davida Kozubíka. Necelé tři minuty před koncem se však Zlínští přeci jen ještě radovali, Jakub Masař totiž jemnou tečí zvedl touš pod horní víko – 6:3. Hradečtí však měli tříbrankový náskok a šli si za výhrou, zbývající minuty tedy ustáli a po dobrém výkonu si užili zasloužené vítězství.

Ohlasy trenérů

Martin Štohanzl (Mountfield HK): Dneska jsme rádi za vítězství, nerodilo se to lehce. Výkony jsme si představovali o něco lepší, i když oproti včerejšímu zápasu lepší byly. Chybí nám nasazení a úplně se nám zatím nedaří, musíme to zlomit. Přidáme v tréninku a teď nás čeká spousta zápasů, musíme to zvládnout. Včera nám nejvíc chyběly osobní souboje, nebyli jsme schopni se s nikým srazit, hráli jsme takový veteránský hokej. Dneska už se tam trochu objevovaly, ale pořád málo, od některých hráčů to čekáme daleko víc.

Leon Wesley (PSG Berani Zlín): Do zápasu jsme šli s horším pohybem, soupeř líp bruslil a vytvářel si šance z přečíslení, všechno pramenilo z našeho horšího pohybu. Potom jsme udělali fauly, které nás stály síly, soupeř nás tím pádem přehrával. Hlavně v pohybu byl Hradec opravdu lepší, díky tomu si vytvářel hodně šancí, což rozhodlo.

Fotogalerie