Valašské derby pro Zlín! Dorostenci vynulovali Vsetín

V posledním zápase před přerušením soutěže se dorostenci vypravili do nedalekého Vsetína. A byla to výprava úspěšná. Zlínští vykročili za vítězstvím hned v první třetině, ve které vstřelili tři branky. Další dvě pak přidali po přestávce. Skóre tak drželi pevně ve svých rukou a nakonec dovedli zápas do vítězství bez jediné inkasované branky. Hattrickem se blýskl útočník Adam Jecho.
7.kolo, so 10.10.2020
Vsetín
Zlín
0:5
(0:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Jecho (Heš, Gerych), 15. Jecho, 19. Čechmánek (Burian, Šišák), 28. Jecho (Matúšů), 29. Tomeček (Ramert, Čechmánek). Rozhodčí: Grygera – Poláček, Jurčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:5.

Mareček – Mikula, Fojtík, Machů, Valda, Mošnička – Koláček, Rigo, Kovář, Adámek, Matějíček, Dědek, Turek, Hrdý, Čajanová, Tomek.

Hendrych – Žižka, Sýkora, Burian, Mojžíš, Hamrla, Šišák – Peprna, Jecho, Tomeček, Ramert, Horský, Čechmánek, Heš, Matúšů, Babulík, Gerych, Holba, Leška.

Vsetínští začali hned na úvod ofenzivním tlakem. Skórovat mohli Dědek s Turkem nebo Hrdý. Zdálo se, že domácím pomůže ještě přesilovka po vyloučení Čechmánka. Opak byl ale pravdou a Zlín se do šance dostal právě ve vlastním oslabení. Vsacané se mohli snažit, jak chtěli, gólmana Hendrycha ale ne a ne prostřelit. Naopak hostující Adam Jecho už ze druhého zlínského útoku skóroval. Jeho nejistá střela z pravého kruhu přeskočila Marečkovo levé rameno. Hned po dalším vhazování trefil Horský levou tyč. Najednou se obraz hry úplně změnil.

Vyrovnat mohli žluto-zelení v přesilové hře. Kdyby někdo z domácích zametl do brány kotouč, který volně klouzal za Hendrychovými zády v momentě, kdy stál před brankovištěm, mohlo být vše úplně jinak. Místo toho hned po buly vypálil Adam Jecho a bylo to o dvě branky. Berani svou dominanci ve druhé části první třetiny potvrdil gólem z hokejky Jakuba Čechmánka, který zastavil vsetínské vyhození, napřáhl se a trefil přesně prostor nad Marečkovým levým ramenem.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Vsetínský nátlak, vyloučení na straně Zlína a také šance na straně Zlína. Mareček chyboval a v momentě, kdy soupeř mířil do prázdné brány, za něj musel na brankové čáře zaskočit obránce Mikula. Přesilovku si krátce nato vyzkoušeli i hosté. Hrálo se především ve středním pásmu a uniknout se pokusili Dědek s Turkem.

Ještě před polovinou utkání stihl dovršit hattrick Adam Jecho, jenž tentokrát vymetl druhý, tedy pravý, roh vsetínské branky. A do stejného místa se o necelou minutu později trefil Michal Tomeček. A v tenhle moment Valaši zabrali. Počet gólových šancí byl na obou stranách téměř vyrovnaný. Mezi domácími se nejvíc blýskl Koláček, který střílel a dvakrát dorážel sám z hranice brankoviště. Na další dorážku ještě najížděl Adámek, ale to už sudí přerušil hru.

Třetí třetinu provázely menší tresty, a jestliže byli předtím na ledě vidět Heš s Jechem, ve třetí třetině to byli Dědek s Turkem, kdo vytvořil nejvýraznější ofenzivní duo. Turek po mnoha střelách kroutil hlavou, stejně tak Adámek, když přihrával na dobrou pozici na pravý kruh, kde však nikdo nestál. Hosty držel Hendrych a také precizní obrana. Starosti měl ale taky Mareček, který si dobře poradil s nájezdech Gerycha. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla a Zlín v derby na Vsetíně zvítězil 5:0.

Ohlasy trenérů

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Po nedůrazném výkonu v první třetině a hrubých chybách se soupeř dostal do tříbrankového vedení. Na střely to bylo vyrovnané utkání, ale nevyužili jsme šance, které jsme si vytvořili. Z mého pohledu soupeř zasloužené vyhrál.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Určitě jsem rádi za vítězství. Myslím si, že zhruba od osmé až desáté minuty jsme měli zápas pod kontrolou. Jsou tam ještě věci, které se nám nelíbily, ale jsme rádi za výhru. Také nás těší, že jsme nedostali gól a ubránili to. Ale říkám, máme co zlepšovat.