Dorostenci dál drží postupové naděje, doma porazili Šumperk

Zlínští dorostenci po dvou zápasech opět naplno bodovali. Proti Šumperku se rychle dostali do dvoubrankového vedení a tento počin ještě několikrát zopakovali. Hostům se však dařilo držet krok, a v prostřední části dokonce dvěma slepenými góly srovnali. Ve druhé polovině zápasu mladí Berani definitivně soupeři odskočili, utkání pak dovedli do vítězství 6:4. Zlínští tak stále zůstávají ve hře o čtvrté místo ve skupině Východ, jež zaručuje přímý postup do play-off. Musí však spoléhat na zaváhání Přerova. Rozuzlení základní části přijde v sobotu.
17.kolo, čt 25.11.2021, PSG aréna
Zlín
Šumperk
6:4
(3:2, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Holba (Marek), 2. Vaculík (Marek), 9. Vaculík (Kotala, Holba), 25. Holba (Marek, Babulík), 39. Babulík (L. Heš, J. Heš), 60. L. Heš (Hamrla) – 3. Peškar (Compel), 11. Seidenglanz (Compel, Janech), 30. Janech (Cekr), 31. Peškar (Lichner, Seidenglanz). Rozhodčí: Grygera – Kučera, Šobáň. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4.

Kowalczyk (31. Málek) – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Hampl, Holba, L. Heš, Marek, Babulík, J. Heš, Klimek.

Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Čunát, Hlubuček, Novák.

Dorostencům zápas proti Šumperku vyšel, i když jednoduchá práce to rozhodně nebyla. Během utkání padlo dohromady deset branek, z toho pět rovnou v první třetině.

O první gól utkání se postaral po pouhé půlminutě Martin Holba, který svým skvělým zakončením poslal Berany do vedení. Hned o minutu později se k němu přidal Martin Vaculík a Zlínští rázem vedli 2:0. Za pouhých 24 vteřin však přišla bleskurychlá odpověď soupeře, postaral se o ni Ondřej Peškar. Nálada v zaskočeném mančaftu Šumperka se tak o něco zlepšila.

Přibližně v polovině první třetiny se prosadil podruhé v zápase Martin Vaculík, jehož přesně umístěná rána se zastavila až v síti. Brzy však přišlo vyloučení na straně domácího celku – tohoto faktoru využil šumperský Kryštof Seidenglanz, když svižnou střelou pod horní tyč snížil opět na rozdíl jediné branky.

Ve druhé dvacetiminutovce padly čtyři góly, oba celky se o ně podělily rovným dílem. Nejprve využil první přesilovku Zlína v utkání Martin Holba, pro kterého to byla už druhá trefa v utkání. Přesně v půlce základní hrací doby se opět přihlásili o slovo i hosté, konkrétně Patrik Janech. Ten tvrdou metelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a snížil.

Ještě důležitější pro hosty však byla branka o tři čtvrtě minuty později. I v tomto případě lovil kotouč z brány Samuel Kowalczyk. Autorem tohoto gólu byl Ondřej Peškar, díky kterému na tabuli poprvé od úvodu utkání svítilo opět vyrovnané skóre. Minutu a půl před koncem druhé části se podařilo Richardu Babulíkovi využít zlínského tlaku, který pokračoval i po konci předchozí přesilovky. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož ve zbytku zápasu už se nikdo z Draků nedokázal prosadit.

V poslední třetině diváci byli svědky už jenom jediné branky, a to pouhých deset vteřin před koncem. Tentokrát se pod ni podepsal Lukáš Heš, který tak pojistil a podtrhl výhru ševců. Zlín díky tomu zapisuje tři body do tabulky a v sobotu v Havířově bude ještě bojovat o případný přímý postup do play-off.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Rytíři Kladno