Povedený vstup do nadstavby. Dorostenci vyhráli v Hradci

Jak dorostenci završili základní část, tak zahájili extraligovou nadstavbu. Vítězně. V Hradci Králové se mladým Beranům podařila především první polovina utkání, v níž odskočili soupeři na rozdíl tří branek. Domácí poté ve třetí třetině jedním gólem snížili, více jim však zlínská defenziva nedovolila. Nejlepší tým základní části napříč všemi skupinami tak narazil a tři body putují na východ Moravy.
1.kolo, čt 2.12.2021, ČPP Aréna
Hr.Králové
Zlín
1:3
(0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Mach (Burda, Síla) – 10. Pilát (Lukaštík, Kos), 16. Marek (Vaculík), 26. Pilát. Rozhodčí: Bernat – Roischel, Landsmann. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 111. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Kasal – Fiala, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec, Samek – Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Páleník, Vítek.

Uherek – Kotala, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Hampl, Holba, Pilát, Marek, Kos, Babulík, J. Heš.

Pro Zlín mohla hovořit euforie ze samého finiše základní skupiny, kdy se do nadstavby probil až v posledním kole. Hradečtí ji navíc ještě podpořili dvěma fauly v úvodních osmi minutách. Ve druhém oslabení měl paradoxně velkou šanci Jiří Klíma, jenže nedal a na druhé straně vzápětí otevřel skóre osamocený Tomáš Pilát. Puk se po jeho střele jen tak tak došoural za čáru – 0:1.

Do konce třetiny bylo domácím ještě hůř, Berani totiž využili i druhou velkou příležitost. Na modré čáře se utrhli do přečíslení, které řešil Richard Marek stříleným pasem na Martina Vaculíka, a co nezvládl Vaculík, to dokonal Marek neomylnou dorážkou. Hradec tak šel do kabin za nepříznivého stavu 0:2, neboť Klíma předtím neproměnil ani druhou gólovku.

Druhou část trochu ovlivnil i výpadek proudu, který se ale naštěstí nedotkl toho hlavního – osvětlení v hale. Aktérům jen chyběla časomíra. Mountfield mohl brzy odpovědět z přesilovky, jenže v té se stal pravý opak. Po chybě obránce se dostal k puku Tomáš Pilát, a protože si v brejku poradil neomylně, slavil svůj druhý kousek večera. A moc důležitý pro Zlín – 0:3.

Berani totiž od té doby hráli ještě poctivěji a Hradečtí se ještě víc hledali. Ofenzivní apetit ze základní části jako by nechali v potemnělé šatně. Až v samém závěru třetiny, poté, co Pilát neúspěšně útočil na hattrick, sahali domácí po snížení: Trejbal z úhlu a Hora z vyložené pozice stříleli na brankáře Uherka úplně sami. Marně.

Domácí však věděli, že tříbranková ztráta v dorosteneckém hokeji neznamená nic fatálního. Po čtyřech minutách poslední části našel Burda zpoza brány Marka Macha, který vrátil domácí do hry – 1:3.

Na kontaktní trefu pak dvakrát útočil Lukáš Král. Nejproduktivnější hráč extraligy ale nejdřív minul branku a pak ho v tutové pozici vychytal Uherek! Král už dorážel do prázdné klece, jenže před ní se zjevila lapačka zlínského hrdiny. Ten zastavil i další možnost Trejbalovi.

Pak už Berani zase zpevnili defenzivu. Hradec musel riskovat a otevřel zadní vrátka, což pustilo do brejku Vaculíka. Jan Kasal sice nic nepustil ani z pozdější série dorážek, ale když jeho tým hrál 75 sekund před koncem v šesti, bylo jasno. První body nadstavby pod Bílou věží nezůstaly, naopak připadly jako trofej Zlínu. Jako zasloužená trofej.

Ohlasy trenérů

Václav Pánek (Mountfield HK): Přijel soupeř, který byl velmi důrazný a bruslivý, což nám dělalo problémy. Byli jsme všude pozdě, všechno nám dlouho trvalo a Zlín byl svou urputností i ostatními parametry čtyřicet minut lepším soupeřem. My jsme se po druhé třetině oklepali, trošku se zvedli a třetí třetina už měla aspoň trochu nějaké parametry toho hokeje, který bychom chtěli hrát.

Radek Pšurný (PSG Berani Zlín): Výborně nám zachytal brankář, který nás držel celý zápas. To byl základ úspěchu. Chtěl bych klukům poděkovat za to, že plnili věci, které jsme si před zápasem řekli, a že nám to na ledě fungovalo. Řekl bych, že po postupu do nadstavby to z nás trošku spadlo. Některé zápasy jsme ztratili vlastní vinou, ale myslím, že teď se mužstvo dostane do pohody a začne předvádět výkony, na které má.

Fotogalerie