čtvrtek 09. srpna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili na úvod přípravy s přehledem Jihlavu 6:2

Extraligoví hokejisté Berani Zlín porazili v úvodním přípravném zápase tým HC Dukla Jihlava 6:2, když o výhře nad účastníkem Chance ligy rozhodli čtyřmi brankami ve druhé třetině. Trenérská dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík postavila do utkání všechny nové tváře a právě domácí posily se prosadily i střelecky. Branky zaznamenali Jakub Herman, Edgars Kulda, Michal Popelka, Michal Poletín, Jan Václavek a Jakub Ferenc. Po pěti letech nastoupil ve zlínském dresu odchovanec klubu gólman Jakub Sedláček. Utkání se započítává do letního turnaje Zubr Cup, kde Zlín obhajuje loňské prvenství. Berani hrají v úterý 14. srpna další přípravu doma se slovenským týmem z Nových Zámků, začátek duelu v 17:30 hodin.

příprava - ZUBR CUP / čtvrtek 9. 8. 2018 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dukla Jihlava Jihlava
6:2
(0:0, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. min Herman (Šlahař), 28. Kulda (Šlahař), 29. Popelka (Fořt, P. Sedláček), 35. Poletín (Řezníček, Fořt), 43. Václavek (Karafiát, Ferenc), 56. Ferenc - 29. Stebih (Váňa), 44. Anděl (Skořepa, Váňa). Rozhodčí: Fiala, Koziol - Rožánek, Wesley. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 700. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Berani Zlín: J. Sedláček - Freibergs, Ferenc, Žižka, Řezníček, Matějíček, Valenta - Šlahař, Herman, Kulda - Puliš, Werbik, Poletín - Popelka, Fořt, P. Sedláček - Fryšara, Karafiát, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

HC Dukla Jihlava: Brož - Štindl, Pohl, Suchánek, Váňa, Mareš, Kajínek, Vála, Štebih - Čachotský, A. Zeman, Chlubna - Pekr, Skořepa, Anděl - Čermák, Osmík, Harkabus - Pospíchal, Půža. Trenéři: Vlk, F. Zeman, Jaroš.

Úvodní přípravný zápas nové sezony nepřinesl v úvodní třetině gól. Více ze hry měli Berani, ale neprosadili se v koncovce. Domácí hráli v 6. minutě úvodní přesilovou hru po prohřešku Zemana, ale Matějíček z prostoru mezikruží netrefil jihlavskou klec a z dorážky se neprosadil Herman. V 15. minutě se dostal do slibné šance Pavel Sedláček, gólman Brož byl připraven. Hosté v závěru třetiny nevyužili dvě početní výhody, Zlín hrál v defenzivě bezchybně s jistým navrátilcem Jakubem Sedláčkem v bráně.

S góly se roztrhl pytel ve druhé třetině. Berani využili herní převahu a prosadili se v koncovce. Do střelecké listiny se vesměs zapsaly nové posily. Nejdříve skóroval Herman, když po střele Valenty dorazil kotouč za Brože. V 27. minutě se trefil z mezikruží krásně Lotyš Kulda přesnou ránou nad brankářskou lapačku. Jihlava za necelých sedmnáct vteřin snížila po úspěšné teči Slovince Štebiha. Berani šli rychle do dvoubrankového vedení za necelou minutu po přesné kombinaci třetí řady, když zakončoval Popelka. Premiérovou trefou se blýskl ve zlínském dresu Poletín z první se opřel do puku a mířil přesně nad rameno hostujícího gólmana.

Na začátku třetí třetiny zvýšil mladík Václavek a hosté ještě odpověděli gólem po úniku Anděla. Zlínští kontrolovali průběh utkání a dovedli duel s přehledem do vítězného konce. V závěru ještě využili přesilovku, když pumelice Ference od modré čáry se zastavila až v jihlavské síti. Berani se radovali i v dodatkových samostatných nájezdech po výhře 3:2, rozhodnutí přinesla až osmá série a úspěšný nájezd Tomáše Fořta.

Robert Svoboda (hlavní trenér Berani Zlín): „Sestava byla postavená tak, abychom viděli v akci nové hráče a mladé hráče. Zápas měl na začátek přípravy dobré tempo, padlo hodně branek a herní projev byl dobrý. Ukázalo nám to, jak jednotlivci vypadají. Noví hráči Herman a Poletín naplňují očekávání a herně se nám líbí. Kulda s Pulišem odehráli první zápas, potřebujeme je vidět ještě v akci. Jsme rádi, že mladí hráči vytvářejí konkurenci, je příjemné zjištění, že se zlepšili a udělali krok dopředu.“

František Zeman (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): „Výsledek sice vypadá hrůzostrašně, ale odehráli jsme výbornou druhou třetinu. Bohužel jsme jí prohráli 1:4 a od toho se odvíjela třetí dvacetiminutovka. Na trénování přesilovek máme ještě čas, nicméně situace, které v utkání přišly, odehráli hráči slušně. I přes to, že jsme utkání prohráli, tak na něm třeba najít pozitiva.“