neděle 03. února 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli na ledě Pirátů bodově naprázdno, o výhru Chomutova se postaral Hruška

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 46. kola Tipsport extraligy na ledě Pirátů Chomutov 1:3. Berani na vedoucí gól domácích odpověděli brankou kanonýra Jaroslava Balaštíka, nicméně vítězný gól dal ve 33. minutě Tomáš Káňa. Pojistku pro tři body Chomutova přidal svým druhým gólem v utkání David Hruška. Stínem zápasu bylo v závěru úvodní třetiny zranění útočníka Marka Melenovského a v samotném závěru i brankáře Luboše Horčičky. Vlachova družina nastoupila stále bez nemocného kapitána Petra Čajánka. Nyní následuje devítidenní reprezentační přestávka, extraliga pokračuje ve středu 13. února, tým PSG hraje doma se Spartou.

46. kolo / neděle 3. 2. 2013 / 17:30
KLH Chomutov Chomutov - Berani Zlín Zlín
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. min D. Hruška (Kubinčák), 33. T. Káňa (Kůs), 54. D. Hruška (Pulpán, Divíšek) - 30. Balaštík (Leška, Linhart). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Barvíř. Vyloučení: 3:6, navíc Kubiš (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4 389. Střely na branku: 24:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1,3:1.

KLH Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Rýgl, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, M. Procházka - Y. Treille, T. Káňa, Kůs - Důras, Sikora, Hromas. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Berani Zlín: Horčička (56. min Sedláček)- Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Melenovský, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čech - Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

V první šanci se ocitl v úvodní minutě Honejsek, ale vystřelil těsně vedle Hanuljakovy brány. Domácí bek Pulpán fauloval a Zlínští měli v samém začátku duelu výhodu přesilové hry. Berani si vytvořili velký tlak, od modré čáry pálili Kubiš, Zámorský, ale neuspěli podobně jako zblízka Kubiš. Piráti se vymanili z úvodního tlaku až ve 4. minutě, Horčička byl připraven, neboť zneškodnil bekhendový blafák Kubinčáka. Vzápětí se naskytla početní přavaha i Chomutovu, za držení odešel za katr Tesařík. Domácí však před Horčičkou byli neškodní.Berani měli v úvodní třetině více ze hry a mohli přemýšlet nad nepřesnou koncovkou. V 10. minutě spálil velkou šanci kanonýr Balaštík, zívala na něho odkrytá svatyně, ale minul. Kubiš poté vyfasoval dvouminutový trest a přídavkem ještě osobní trest za zásah do oblasti krku a hlavy. Hosté přečkali oslabení oslabení bez inkasovaného gólu podobně jako v 17. minutě při prohřešku Balaštíka. Diváci se úvodní třetině branky nedočkali.

Berani mohli jít na začátku druhé dvacetiminutovku do vedení. Před Hanuljakem se ocitl osamocený Čech, jenže chomutovský gólman se stihl přemístit a šanci zlikvidoval. Hned z brejku ujel Hromas a své umění ukázal na druhé straně i Horčička. Brankáři na obou stranách hráli prim až do 27. minuty. Střelecký účet zápasu otevřel domácí kanonýr Hruška, který tvrdou střelou našel škvíru mezi ramenem a růžkem zlínské svatyně. Odpověď Zlína přišla ze necelé tři minuty, Leška našel ideálně Balaštíka, který přesnou střelou k tyči srovnal skóre. Střelec PSG zaznamenal svůj 23. gól v letošní sezoně. Rozhodující akce utkání přišla ve 33. minutě, kdy se domácí dostali do přečíslení čtyři na jednoho a Horčička neměl proti Káňovi žádnou šanci. Chomutov byl po opětovném vedení aktivní, střely Pulpána, Důrase a Sikory byly nepřesné. Přesto hosté ve druhé části soupeře přestříleli poměrem střel 13:5, nicméně v koncovce neuspěli.

Zlínští nastoupili do třetí třetiny s očividnou snahou srovnat nepříznivý stav a tlačili se stále více dopředu. Hanuljak chytl střelu Köhlera z mezikruží i ránu Řezníčka od modré čáry. Ve 46. minutě zůstal osamocený v prostoru mezi kruhy Balaštík, ale mířil nad branku. Chomutov se mohl dostat do dvoubrankového náskoku, ale Důras po přihrávce od Hromase trefil kotouč nepřesně. Hosté měli další příležitost po faulu Hromase, kotouč před Hanuljakem v přesilovce tečoval Veselý, poté dorážel Leška, ale vyrovnání nepřišlo. A udeřili Piráti, kteří potrestali po jedenácti vteřinách hákování Hamrlíka. Horčička ještě Divíškovu ránu vyrazil, ale Hruška puk dorazil do odkryté klece. Čtyři minuty před koncem se zranil Horčička a zápas musel dochytat Sedláček. Tým PSG vyšel poprvé v sezoně s Chomutovem naprázdno, zatímco Chomutov pod novým koučem Čelanským potřetí v řadě vyhrál.

Nejlepší vyhodnocení hráči: David Hruška – Jaroslav Balaštík

Jiří Čelanský (hlavní trenér Piráti Chomutov): "Jsme spokojení a rádi, že bodujeme. Na naší hře byly ještě chyby, ale na hráčích bylo vidět, že mají touhu zápas dotáhnout do vítězného konce. Zatím plní to, co po nich chceme a hrají s maximálním nasazením."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém rozhodlo, že se domácí lépe vypořádali se šancemi, které měli. My jsme také měli příležitosti, ale bohužel jsme je neproměnili. Zlomový byl druhý gól, na který jsme již nenašli odpověď a na body jsme nedosáhli. Byla to chyba, obránce šel dopředu a nikdo ho nezajistil."