pátek 11. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Dramatická série předkola jde do rozhodující bitvy. Zápas číslo 4 vyhrál Třinec

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve 4. zápase předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě týmu HC OCeláři Třinec 3:4 a nevyužili postupový mečbol do čtvrtfinále. Úřadující vicemistr srovnal stav série na 2:2 a rozhodující bitva se odehraje v neděli 13. března od 17:20 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Čtvrtý duel měl opět dramatický průběh. Berani šli zásluhou využité přesilovky v 9. minutě do vedení, ale Slezané obrátili skóre do první sirény ve svůj prospěch. Veselý a spol. dvěma góly ve druhé třetiny otočili stav, ale Jiří Polanský ještě před odchodem do šatem vyrovnal. Rozhodující akce utkaní přišla v 53. minutě, kdy se trefila kladenská posila Denis Kindl. Oceláři odvrátili konec sezony a vynutili si pátý rozhodující duel v neděli na zlínském ledě. Branky zaznamenali Oldrich Kotvan, Tomáš Fořt a Jan Maruna. Prodej vstupenek na 5. zápas předkola začíná v neděli od 11 hodin v pokladnách zimního stadionu ve Zlíně.

4:3
(2:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. min Kopecký (Nosek, M. Doudera), 17. Polanský (Adamský, Kanko), 39. Polanský (Adamský), 53. Kindl (Hrabal, Polanský) - 10. Kotvan (Čachotský, Roman Vlach), 22. Fořt (Okál, Žižka), 38. Maruna (Kubiš, Ondráček). Rozhodčí: Hejduk, Hodek – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4 753. Střely na branku: 28:33. Zblokované střely: 13:11. Hity: 20:10. Vhazování: 27/55 (49%) - 28/55 (51%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Nosek, Jank, Hrabal, Repe, Slovák, M. Doudera – Tybor, Kopecký, Dravecký – Kanko, Pechanec, Svačina – Kindl, Polanský, Adamský – Rákos, Plíhal, Matuš. Trenéři: Dopita, Mucha.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Fořt, F. Čech - Ondráček, Maruna, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Trenér Zlína Rostislav Vlach poslal do boje dva čerstvé hráče - Ondráčka s Marunou, kteří úvodní bitvu na třineckém ledě sledovali pouze z tribuny. Mimo sestavu zůatali tentokrát Šťastný a zraněný Cibák. Kromě elitního útoku Holíka došlo v dalších řadách ke změnám. Hned ve 3. minutě střílel vládce série Holík, ale minul bránu. Berani hráli v 7. minutě úvodní přesilovou hru po faulu Kopeckého na Kotvana, ale Veselý mířil jen do Hamerlíka. Čtyři vteřiny před vypršením trestu třineckého kapitána se trefil od modré čáry v 10. minutě bek Kotvan a otevřel střelecký účet zápasu. Oceláře inkasovaný gól nesrazil do kolen, naopak je přinutil k větší aktivitě. Kašík vyrazil bekhend Kindla, střelu Adamského, obránce Nosek ve slibné šanci přestřelil. Domácí hráli 68 vteřin dvojnásobnou početní výhodu, kterou zužitkovali vyrovnávacím gólem, když střelu Noska od modré čáry úspěšně tečoval špičkou hole Kopecký mezi betony zlínského gólmana. Oceláři se dostali poprvé do vedení v 17. minutě, Adamský našel před brankou Polanského, který prostřelil Kašíka.

Zlín měl úspěšný vstup do druhé třetiny, Hamerlík ještě vyrazil Vlachovu střelu, ale ve 22. minutě vybojoval kotouč Okál a v rychlém přečíslení dva na jednoho našel volného Fořta, který mířil přesně k pravé tyči. Hosté nevyužili vzápětí dvě přesilové hry, domácí se ubránili zlínskému tlaku bez újmy na skóre. Při kličce Tybora před Kašíkem scházeli střele v 35. minutě pouze decimetry. Hosté se dostali podruhé v utkání kuriózně do vedení, Maruna vystřelil z pravého křídla a kotouč s pomocí hole Hrabala překvapivě doplachtil v 38. minutě do horního růžku Hamerlíkovy svatyně. Veselý a spol. se dostali po šťastném gólu dpodruhé do vedení, nicméně za půldruhé minuty bylo opět srovnáno. Ještě před druhou sirénou si Polanský z úniku vychutnal Kašíka a zavěsil do prázdné brány.

Rozhodující akce utkání přišla v čase 52:52 minuty. V hlavní roli se ocitl kladenský Kindl, který usměrnil střelu k levé tyči po nahrávce od Hrabala. Třinečtí v 56. minutě špatně vystřídali a pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Berani se k vážnější akci nedostali. Vyrovnání měl na holi dvě minuty před třetí sirénou Roman Vlach, ale Hamerlík střelu vyrazil. V závěru Bernai sáhli k power play a šestnáct vteřin před koncem spálil velkou šanci Holík, který si vylámal zuby na třineckém gólmanu. V samotném závěru ještě Dravecký minul prázdnou klec. Třinec vyhrál zápas číslo 4 a vynutil si sehrání rozhodujícího pátého zápasu ve Zlíně.

Nejlepší hráči utkání: Jiří Polanský - Oldrich Kotvan.

René Mucha (trenér HC Oceláři Třinec): „Vývoj série napovídal, že to půjde do pátého utkání, což se v dnešním večeruto potvrdilo. Byli jsme šťastnějším týmem. Zatím je dobře, že když někoho vytáhneme z první ligy nebo jsme k tomu víceméně donuceni, tak tito hráči přijdou a jsou platní. To byl dnes případ Denise Kindla s Jurijem Repem. Uvidíme, co nám zdravotní stav našich zraněných dovolí udělat se sestavou pro nedělní rozhodující utkání.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Budu se opakovat a řeknu to co po čtvrtečním utkání. Byl to znovu vyrovnaný zápas, dnes však se šťastným koncem pro Třinec. Pátý zápas rozhodnou maličkosti a kousek štěstí.“