pátek 21. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín padli v bitvě s Plzní po samostatných nájezdech, rozhodl Ján Sýkora

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve 22. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC Škoda Plzeň 2:3 po samostatných nájezdech. Berani urvali v bitvě dvou posledních mistrů jen bod. Do poloviny zápasu dominovaly na obou stranách defenzivy a góly začaly padat až v závěru druhé třetiny. Zlín šel do vedení, ale Západočeši po chybách domácí obrany strhli vedení ze samostatných úniků na svou stranu. Čajánek a spol. srovnali stav v 53. minutě. V nastaveném čase branka nepadl a v nájezdech měla více štěstí Plzeň. Branky zaznamenali Ondřej Veselý a Pavel Kubiš. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Karlových Varech.

22. / pátek 21. 11. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
2:3sn
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. min O. Veselý (Čajánek, Žižka), 53. Kubiš (Kotvan, O. Horák) - 38. Přikryl (J. Sýkora), 40. Johnson (Pletka, Jeřábek), rozhodující nájezd J. Sýkora. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba Slovensko) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 0:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 537. Střely na branku: 44:16. Zblokované střely: 7:9. Hity: 9:0. Vhazování: 37/63 (59%) - 26/63 (41%) Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Hromada (na 4. sam. nájezd Kašík) - Žižka, Valenta, Marušák, Řezníček, Kotvan, O. Horák - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Ondráček, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík, Boháč - Johnson, Kratěna, Pletka - Indrák, Simon, Schleiss - J. Sýkora, Přikryl, Lev - Balej, Heřman, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, Čihák, Špaček.

Souboj dvou posledních mistrů nepřinesl v úvodní třetině gólový úspěch ani na jedné straně. Zlín měl ve 3. minutě výhodu úvodní přesilové hry, když za katr odešel za hákování Kubka. Domácí si vytvořili před gólmanem Machovským tlak, nicméně ke gólovému zakončení se nedostali, Berani pouze nahazovali kotouče na plzeňskou bránu. V 6. minutě poskakoval kotouč po akci Svobody kolem brankové čáry, brněnský host ve zlínské sestavě následně unikl po křídle, ale zblízka na gólmana Plzně nevyzrál. V 10. minutě utekl po křídle Schleiss, ale bekhendem nezakončil úspěšně. Zlínští mohli otevřít střelecký účet zápasu ve 12. minutě, ale osamocený Kubiš nepřekonal ležícího Machovského. Domácí hráli další přesilovku, Leška a spol. kombinovali, ale s výjimkou střely Marušáka od modré čáry nic nevymysleli. V samotném závěru prvního dějství se vyznamenal Hromada, který vypíchl kotouč Pletkovi.

Mistrům ze Zlína nešly přesilovky ani ve druhé třetině. Západočeši hráli pozorně v defenzivě. Druhá třetina příliš krásy neukázala, oba týmy se dostávaly s obtížemi do šancí. V polovině zápasu se rozjel na zteč plzeňské svatyně Okál, ale nebezpečí pro hosty hasil Simon. Střelecký účet zápasu se otevřel v čase 35:10 minuty, Čajánek najel po křídle do pásma a najíždějící Veselý kotouč usměrnil pod vyjetým Machovských do sítě. Domácí poté promarnili čtvrtou přesilovku a přišel trest. Do rychlého brejku se dostal Přikryl a z úniku mířil v 38. minutě přesně pod horní břevno. Plzeň před druhou sirénou strhla vedení na svou stranu. Čtrnáct vteřin před odchodem do kabin chyboval bek Řezníček a americký forvard Johnson chladnokrevně nájezd proměnil.

Hosté hájili ve třetí třetině těsný náskok, Zlín se těžko dostával do útočného pásma. Na začátku pohrozila čtvrtá řada Zlína, ale Plzeň odolávala. Leška a spol. tlačili soupeře především při páté přesilovce, ale opět bez kýženého efektu. Tým PSG se přece jen dočkal v 53. minutě, před Machovského se protlačil Kubiš a kličkou mu nedal šanci. Závěrečné minuty třetí třetiny přinesly dramatické okamžiky. Beranům zatrnulo po teči Simona, která těsně minula Hromadovu bránu, na druhé straně utekl ve slibné příležitosti kotouč Říčkovi.

Rozuzlení nepřinesl ani úvod prodloužení. Nejdříve zaváhali Čajánek s Jakubem Svobodou a velkou šanci spálil ve druhé minutě nastaveného času bek Jeřábek. Ležící Hromada vyškrábl kotouč lapačkou do bezpečí. Dramatický duel rozhodly až samostatné nájezdy. Mečbol Plzně odvrátil ve třetí sérii s přehledem zkušený Leška. Vše řešila čtvrtá série, Köhler po blafáku nezvedl kotouč nad betony, zatímco slovenský nájezdník Ján Sýkora předvedl "žolíkovi" v bráně Zlína ukázkový blafák. Berani poslali na čtvrtý nájezd do brány Kašíks, tento tah však týmu PSG nevyšel.

Samostatné nájezdy: I. série: Johnson -, Roman Vlach -, II. J. Sýkora +, Köhler +, III. Pletka +, Leška +, IV. Köhler -, J. Sýkora +.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jakub Svoboda - Matěj Machovský.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Neodehráli jsme špatné utkání, bohužel až na ten výsledek. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale zápas jsme si prohráli v koncovce. V přesilovkách jsme měli málo šancí, a právě v nich jsme mohli rozhodnout. Poté zápas rozhodly dvě naše chyby, které soupeř je potrestal. V nájezdech byli hostující hráči šikovnější a zručnější. Určitě jsme chtěli tři body, jeden bod je pro nás málo.“

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Zlín byl v první třetině jasně lepší, přehrával nás, byl aktivnější a měl lepší pohyb. Jen zásluhou výborného výkonu gólmana Machovského byl bezbrankový stav. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, sice jsme si nevypracovali šance, ale zásluhou dvou gólů jsme šli do vedení. Věděli jsme, že ve třetí třetině to budeme mít těžké, neboť Zlín byl hodně nepříjemný soupeř. Jsme strašně rádi, že si z dnešního utkání odvážíme dva body."