úterý 25. srpna 2015 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Pošesté bez prohry, Zlín porazil v čele s novým kapitánem Ondřejem Veselým Karlovy Vary 3:0

Již pošesté v řadě nepoznali zlínští hokejisté hořkost porážky. Naposledy se Berani radovali proti Karlovým Varům, které před domácím publikem porazili 3:0. Brankář Tomáš Štůrala vychytal čisté konto, vítěznou branku ve 34. minutě vstřelil nově zvolený kapitán Ondřej Veselý. Další přípravný duel čeká extraligové hokejisty Zlína již tento čtvrtek, kdy se v Brumově - Bylnici odehrají přípravný zápas se slovenským celkem ze Zvolena, úvodní buly je stanoveno na 18 hodinu.

příprava / úterý 25. 8. 2015 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. min Veselý (Ondráček, A. Holík), 38. Říčka (Žižka, Čachotský), 56. Roman Vlach (Čachotský, Říčka). Rozhodčí: Mikula, Škach – Šiška, Goňa. Vyloučení: 4:4. Využití: Bez. V oslabení: Bez. Diváci: 1 800. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 3:0.

Berani Zlín: Štůrala - A. Holík, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček - Štumpf, Cibák, Sýkora - Ondráček, P. Holík, Veselý - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, David Hrazdira, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Gulaši, Benák, Sičák, Harant, Bičánek, Deyl, Weinhold - Duda, Zadražil, Bartek - T. Rachůnek, Marosz, Tomeček - Vachovec, Kverka, Hruška - Gorčík, Griger, Koblasa - Osmik. Trenéři: Mlejnek, Mariška, Kněžický.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a nebylo k vidění mnoho. Dobrou pozici pro střelu měl Duda a navíc jeho spoluhráči Štůralovi dobře clonili, jeho rána ale zařízení minula. Na druhé straně protáhl svým pokusem Závorku Žižka, gólman Západočechů však zasáhl vyrážečkou. V půli třetiny si domácí vytvořili setrvalejší tlak a vyvrcholilo to šikovnou tečí Petra Holíka, jehož pokus Závorka neudržel a následná dorážka mu prošla mezi betony, ovšem puk skončil těsně vedle tyče. Další možnost ševců měl Ondráček, prvotní střelu však brankář Varů vyrazil, dorážka už šla do posunuté branky. A když i pohledná kombinace nové dvojky Sýkora - Cibák skončila na Závorkově betonu, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Toto duo účinkovalo dobře i po přestávce, opět byl však překážkou muž v masce Energetiků. Později dobře zapracoval David Hrazdira, soupeře obral o kotouč a dostával se k brance soupeře, zakončení mu však zamezila dvojce protihráčů. Ve 26. minutě domácí fanoušky vystrašil pokus ex-zlínského Tomáše Rachůnka, ten však rozvlnil síť jen zvenčí. Ani pokus Kubiše nebyl marný, Závorka ale zasáhl ramenem.

Až ve druhé půlhodině hry se začaly dít věci. Dvouminutové obléhání Štůralova brankoviště zakončil jako jeden z mnohých třeba Hruška, zlínský gólman však i bez hokejky dokázal ucpat prostor u pravé tyčky. Čas 33:28 a konečně se téměř dvoutisícová návštěva dočkala gólu. Aleš Holík poslal dlouhý pas na Ondráčka, jenž ještě přihrál lépe postavenému novému kapitánovi Ondřeji Veselému, který poslal puk mezi betony Závorky - 1:0. To posadilo ševce na koně a byl z toho další zásah do černého. Střelu Žižky vyrazil brankář Východočechů pouze k Robertu Říčkovi, jenž uklidil puk do sítě - 2:0.

Na začátku třetí části mohl zvýšit Vlach, odražený puk od zadního mantinelu ale nezpracoval. Následně se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho, Sýkora vše zakončil jen střelou do boční sítě. Na druhé straně nebezpečně dorážel Harant, brankář Štůrala se ale včas přesunul. 56. minuta a další puk je v síti Závorky. Po trvalejším tlaku obkroužil branku Čachotský, jenž sice neuspěl, k dorážce se ale dostal Roman Vlach a nemýlil se - 3:0. Právě posila z Jihlavy mohla zvýšit vedení, její pokus ale gólman hostí vyrazil koncem hole.

V doplňkových samostatných nájezdech se nikdo v prvních třech sériích neprosadil, nejblíže však k tomu měl Kubiš, jeho pokus zastavil Závorka diskutabilně na brankové čáře. Ve čtvrté sérii zavěsil pod horní tyč ukázkově Hruška, totéž však předvedl Čachotský. na vzdálenější tyč se poté prosadil Zadražil, a když neuspěl Čech, Východočeši se mohli radovat alespoň z této malé výhry.

V doplňkových samostatných nájezdech zvítězily Karlovy Vary 2:1. I. série: Říčka-, Duda-, II. série: Kubiš-, Tomeček-, III. série: Vlach-, Koblasa-, IV.série: Čachotský+, Hruška+, V. série: Čech-, Zadražil+.