neděle 03. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín srazil poprvé v sezoně Pardubice

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 28. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Dynamo Pardubice 5:2 a poprvé v sezoně porazili soupeře z východních Čech. Berani po páteční prohře ve Vítkovicích zvedli hlavy a připsali si na domácím ledě další tříbodové vítězství. Utkání se lámalo ve druhé třetině, zlínští hokejisté vedli již 3:0, ale Pardubice snížily. Na první gól soupeře Berani rychle odpověděli čtvrtým gólem. Hosté zkorigovali utkání ještě ve třetí třetině, nicméně Veselý a spol. si druhou domácí výhru za tři body v řadě s přehledem pohlídali. Branky zaznamenali Zdeněk Okál 2, Jiří Ondráček 2 a Pavel Kubiš. Zlín hraje v úterý 5. prosince doma s Hradcem Králové, jedná se o předehrávku 34. kola.

28. kolo / neděle 3. 12. 2017 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. min J. Ondráček z trestného střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Roberts Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Roberts Bukarts, Žižka), 60. J. Ondráček (Řezníček) - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Kubičík, Pešina - Zika, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs (Zlín), S. Treille (Pardubice) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 885. Střely na branku: 30:30. Zblokované střely: 6:5. Hity: 4:9. Vhazování: 38/70 (54%) - 32/70 (46%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka, Gazda - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Fryšara, J. Ondráček - Klhůfek, P. Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl - Trončinský, Ščotka, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Havlík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Bojko, S. Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Nejlepší hráči: Zdeněk Okál - Petr Sýkora.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Pomohly nám góly, mužstvo to vždy nakopne. Herní projev nebyl vůbec špatný. Tlačili jsme soupeře, byli jsme více na puku. Mohl to být klidný zápas, ale stupidní vyloučení nám situaci zbytečně zkomplikovala. Kdyby daly Pardubice na 4:3, mohlo být z toho ještě zbytečné drama, protože to byly naprosto zbytečné fauly. Tři body jsme si zasloužili."

Pavel Marek (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "Nepředvedli jsme dobrý výkon. Udělali jsme hned na začátku utkání chybu, byla z toho penalta a Zlín se dostal rychle do vedení. Za stavu 1:0 to bylo ještě hratelném, ale domácí nám odskočili do vedení 4:1. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit do utkání, dali jsme na 4:2. Bohužel dlouhou přesilovku jsme hloupě pokazili a ztratili jsme šanci, dostat se do kontaktu. Musíme se rychle vzpamatovat, nemáme dobrý vstup do druhé poloviny základní části."