úterý 01. prosince 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín nezvládl dohrávku, prohrál doma v zápase pravdy s Pardubicemi

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC Dynamo Pardubice 1:3 a v souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky vyšli bodově naprázdno. Vlachův soubor prohrál pátý z posledních šesti zápasů a neodpoutal se z předposlední příčky. Berani podali v prvních dvou třetinách velmi špatný výkon a probudili se až ve třetím dějství. Na začátku třetí třetiny vstřelili kontaktní gól, nicméně vyrovnat stav nedokázali. Pardubice potvrdily tři body střelou do prázdné brány při neúspěšné power-play Zlína. Východočeši oplatili Zlínu prohru 2:3 z první čtvrtiny. Tým PSG Zlín hraje v pátek doma s Plzní.

6. kolo / úterý 1. 12. 2015 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. min Bukarts (P. Holík) - 8. Gregorc (Redenbach), 17. Ščotka (Poulíček, Nahodil), 60. Rolinek. Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3 218. Střely na branku: 39:16. Blokované střely: 7:16. Hity: 6:3. Vhazování: 43/79 (54%) - 36/79 (46%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Popelka, Cibák. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, M. Šeda, Ščotka, Nedbal, L. Havlík - J. Svoboda, Tomášek, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Nahodil, Voženílek - J. Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král, Zadina.

Nejlepší hráči utkání: Roberts Bukarts - Jan Ščotka.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Hráčům nelze vytknout nasazení. Soupeře jsme jasně přestříleli, ale bohužel nás opět zradila koncovka, která nás trápí již od začátku sezony. Snaha z naší strany byla spíše planá, šance jsme si vypracovali, ale gól jsme nevstřelili. Rozhodla naše střelecká potence, Pardubice vytěžily z minima maximum a vyhrály."

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "Chtěli jsme ve Zlíně vyhrát, což se nám podařilo. Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas, neboť rovněž Zlín potřebuje každý bod. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, když jsme vyhráli první třetinu 2:0. Vedení nám vlilo sílu do žil. Věděli jsme, že Zlín se zlepší, od druhé třetiny začal více forčekovat, měl lepší pohyb, nicméně podržel nás výborný brankář Maxwell. Na začátku třetí třetiny jsme dostali gól, což bylo velmi nepříjemné. Soupeř se zvedl, nicméně díky velké obětavosti hráčů, kteří dali do boje hlavně srdíčko, se nám podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce. Hráčům patří za předvedený výkon poděkování, výhru dnes doslova vydřeli."