úterý 23. února 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín porazil Vítkovice a získal jistotu postupu do předkola play off!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 48. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Vítkovice Steel 3:2. Vlachův soubor čtyři kola před koncem základní části ziskem tří bodů získal jistotu postupu do předkola vyřazovacích bojů v play off a stále živí naději na přímý postup do čtvrtfinále. Berani šli do dvoubrankového vedení v první třetině během 17 vteřin, třetí gól přidali zásluhou využité přesilovky v 49. minutě. Vítkovice ještě zdramatizovaly v samotném závěru jasný průběh střetnutí, nicméně na kýžené body v boji o desítku nedosáhly. Branky zaznamenali Robert Bukarts, Daniel Štumpf a Oldrich Kotvan. Tým PSG Zolní hraje v pátek 26. února doma s týmem Mountfield HK Hradec Králové, začátek v 17:20 hodin.

48. kolo / úterý 23. 2. 2016 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
2:3
(0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. min Tomi (Čerešňák, Szturc), 59. M. Hlinka (Olesz, P. Kafka) -13. Bukarts (P. Holík, O. Veselý), 13. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 49. Kotvan (Marušák, P. Holík). Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 6 352. Střely na branku: 35:18. Zblokované střely: 8:17. Hity: 11:9. Vhazování: 36/63 (57%) - 27/63 (43%). Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Čerešňák, Kovář, Sloboda, Klok, Štencel, Pastor - Olesz, M. Hlinka, P. Kafka - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Szturc, Hovorka - Tomi, Burger, E. Němec. Trenéři: Svozil, Petr.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Maruna, Cibák, T. Sýkora - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Berani nastoupili k utkání ve Vítkovicích opět s gólmanem Kašíkem, ale bez zraněného útočníka Ondráčka. Uvolněné místo v sestavě zaujal Slovák Daniel Štumpf, který strávil podstatnou část sezony v prvoligovém Havířově. Hosté hned na začátku špatně vystřídali a Vítkovice, kteří bojují o předkolo play off, hráli úvodní přesilovou hru. Domácí si vypracovali jedinou vážnější šanci, ale Kolouch minul ve slibné pozici. Stejná herní varianta se vzápětí naskytla i pro Zlín, když za katr odešel Hovorka. Domácí gólman Bartošák příliš práce neměl. Zlín šel během sedmnácti vteřin ve 13. minutě do dvoubrankového vedení! Nejdříve v čase 12:42 minuty vstřelil Bukarts svůj 19. gól v sezoně, když od zadního mantinelu z rohu nahodil kotouč na vítkovického brankáře a ten se odrazil od zad do sítě. Hned po vhazování zatáhl puk před Bartošáka šikula Roman Vlach, v nepřehledné situaci na brankovišti se k němu dostal Štumpf a dorazil ho do domácí klece. V závěru třetiny měli hosté štěstí, neboť Kucsera při přesilovce orazítkoval Kašíkovu tyč.

Zlínští začali druhou třetinu aktivně, hbitý Štumpf vystřelil do mantinelu, ale Bartošáka nepřekvapil. Od modré čáry pálil dvakrát Matějíček, skóre se nezměnilo. Domácí měli poté více ze hry, naráželi však na bezchybného Kašíka ve zlínské svatyni. Zlínský gólman byl na místě po střelách Koloucha, Olesze a Kucsery. Vítkovice měly velkou šanci na snížení ve 33. minutě, Hlinka se prodral až před Kašíka, ale v bezprostřední blízkosti nepřehodil brankářův beton. Za necelou minutu měl prázdnou bránu před sebou Kucsera, ale k vyraženému puku mu scházel metr. Berani byli pod velkým tlakem, ve 35. minutě si vzal trenér Rostislav Vlach vzal oddechový čas pro své mužstvo. Hosté udrželi dvoubrankové vedení do druhé sirény.

Do velké šance se dostal ve 44. minutě Holík, když vystihl Kolouchovu přihrávku a uháněl sám na Bartošáka, nicméně bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce. Zlín se dočkal při druhé přesilovce v zápase, po minutě výhody potrestal faul Kloka ve 49. minutě po přesné ráně od modré čáry obránce Kotvan. Kašík přišel kuriózně o čisté konto, v 54. minutě ho nepřekonal žádný z domácích hráčů, ale spoluhráč Matějíček, který srazil nohou puk nešťastně do vlastní sítě. Domácí v závěru sáhli k power play a minutu před koncem dali kontaktní gól, když Hlinka po odraženém kotouči ze skrumáže trefil odkrytou klec. Ostravané už vyrovnat nestihli, a tak tým PSG Zlín slaví s definitivní jistotou postup do vyřazovacích bojů v play off!

Nejlepší hráči utkání: Rostislav Olesz - Petr Holík.

Jakub Petr (trenér HC Vítkovice Steel): "Vstup do zápasu nebyl ideální, program je náročný a přejezdy přes republiky vám uberou síly. Z mého pohledu jsme dostali dvě laciné branky. První, i když zpoza branky, byla velmi chytrá, druhá ale ze situace dva hráči do čtyř. Náš dojíždějící hráč měl kotouč zamést. Proti Zlínu se ztráta těžko dohání. Ale ve druhé třetině těch šancí bylo mnoho. Dneska jsme jednoznačně dostali lekci z produktivity. I za stavu 0:3 kluci předvedli dobrý výkon, a přestože jsme prohráli, mužstvo zaslouží poděkování."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "První třetinu jsme odehráli velmi dobře. Byli jsme silní v osobních soubojích a po zásluze jsme ji vyhráli. Domácí hrozili spíše v přesilovkách. Od druhé části se obraz hry změnil. Bylo vidět, že domácím teče do bot. Zjednodušili hru, přidali, začali hrát důrazně a jen díky Kašíkovi jsme stále vedli 2:0. Pak nám pomohl třetí gól. Vypadalo to, že zápas je hotový, ale domácí se vzchopili a zadělali na velké drama. Jsme velice rádi, že jsme si výhrou pojistili umístění do desátého místa.“