pátek 15. listopadu 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín porazil na nájezdy pražskou Slavii, rozhodl šikula Honejsek a gólman Kašík

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 20. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Slavia Praha 4:3 po samostatných nájezdech. Berani v utkání třikrát vedli, ale slávisté dokázali vždy srovnat krok. Přitom prodloužení si vynutili gólem 74 vteřin před třetí sirénou. Zlín ve třetině třetině promarnil za stavu 3:2 více než minutovou přesilovku pět na tři. V nastavení branka nepadla, a tak rozhodly až samostatné nájezdy. Trenér Rostislav Vlach poslal do brány náhradníka Libora Kašíka, kerý vychytal trio slávistických nájezdníků, zatímco Antonín Honejsek lišácky proměnil. Další branky zaznamenali Petr Čajánek, Jaroslav Balaštík a Ondřej Veselý. Tým PSG Zlín hraje v neděli ve Vítkovicích.

20. kolo / pátek 15. 11. 2013 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
4:3sn
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. min Čajánek (Holík), 25. Balaštík (Marušák, O. Veselý), 37. 0. Veselý (Okál, Leška), rozhodující nájezd Honejsek - 22. Sklenář (Štich, Kadlec), 27. Sklenář (Valach, V. Růžička), 59. Valach (Krenželok, Štich). Rozhodčí: Horák, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 4 137. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

Berani Zlín: Horčička (na nájezdy Kašík) - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, od 42. min navíc Valenta - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čajánek - Honejsek, Melenovský, Köhler - Okál, P. Sedláček, Ondráček. Trenéři: R. Vlach, Jurík, Hrazd

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot - Skokan, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml, Sklenář - Krenželok, Vrdlovec, Poletín - Micka, Klhůfek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann.

Utkání mělo slavnostní předehru, neboť Marek Melenovský nastoupil k tisícímu zápasu v nejvyšší soutěži jako sedmý hráč v české extralize. Slávisté měli hned na začátku zápasu přesilovou hru, ale Berani oslabení zvládli bez újmy na skóre. Zlínští se zásluhou dobrého napadání dostali před gólmana Furcha, po akci Lešky si poradil hostující gólman s tvrdou pumelicí Marušáka. Střelecký účet zápasu se otevřel v 5. minutě, Kubiš nastřelil kotouč od bočního mantinelu a kapitán Čajánek šikovnou tečí překonal Furcha. Domácí byli aktivní, v šanci byl opět Čajánek, Balaštík, od modré pálil Horák, ale brankář Slavie byl na místě. Berani hráli dvakrát v řadě přesilovou hru při vyloučení Valacha. Berani sehráli první výhodu nepřesně, při druhé pálil Řezníček a poté Čajánek kotouč promáchl. Aktivní Zlín udeřit při oslabení, kdy ujel Kubiš, ale místo přihrávky na Lešku nastřelil pouze Furcha.

Druhá třetina přinesla více vzruchu než ta úvodní. Pražané měli raketový nástup, neboť 61 vteřin po úvodním vhazování srovnal stav. Průbojný Sklenář se prosmýkl mezi dvěma beky Zlína a přesně zamířil do horního růžku Horčičkovy brány. Berani se dostali opět do vedení ve 25. minutě zásluhou rychle využité přesilovky, nahození Marušáka tečoval mezi Furchovy betony Balaštík. Hosté oplatili stejnou mincí, autor vedoucího gólu Zlína odešel na trestnou lavici a jeho prohřešek za 23 vteřin potrestal druhým gólem Sklenář. Na obou stranách předvedli skvělé zákroky oba brankáři při hře čtyři na čtyři. Horčička lapil pokus Žejdla a Vrdlovce. Domácí šli potřetí v zápase do vedení šťastnou tečí. Leškovu střelu usměrnil za Furchova záda Veselý.

Berani promarnili ve třetí třetině přesilovou hru pět na tři v délce 81 vteřin. Předtím mohl dokonat hattrick Sklenář, ale jeho teč mířila jen do Horčičky. Zlínští naráželi na výborného Furcha, který pochytal všechny příležitosti Beranů. Při oslabení poslal Marušák do brejku v 53. minutě Köhlera, ale ten nastřelil jen Furchův beton. Domácí hráli pozorně v defenzivě, přesto v závěru neodolali tlaku Slavie. Zlínští nevyhodili puk z obranného pásma a Valach pálil přesně od modré čáry.

Zápas dospěl do rušného prodloužení. Hned na začátku nastaveného času Kadlec po uvolnění od Bednáře trestuhodně netrefil zcela odkrytou zlínskou klec, na straně Zlína mířili jen do Furcha Kubiš a Horák. Napínavý duel rozsekly až nájezdy. Do branky Zlína nastoupil náhradní gólman Kašík, který vychytal všechny tři slávistické nájezdníky. Na domácí straně se blýskl šikula Honejsek, který zakončil nájezd parádním blafákem.

Samostatné nájezdy: I. série Bednář nedal, Kubiš nedal, II. série Růžička ml. nedal, Honejsek proměnil, III. série Krenželok nedal.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Marek Melenovský - Jakub Sklenář

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Byl to vyrovnaný zápas a na naší straně padaly šťastné góly. Nevyužili jsme přesilovku pět na tři, poté samostatný nájezd, kde jsme to mohli definitivně zlomit. Dostali jsme vyrovnávací gól těsně před koncem. Za průběh zápasu to bylo zřejmě spravedlivé, i když vedení minutu před závěrem je potřeba si pohlídat. Slavia nás mohla v prodloužení potrestat, ale spálila vyloženou šanci. V nájezdech jsme měli štěstí my a za dva body jsme rádi."

Ondřej Weissmann (asistent trenéra HC Slavia Praha): "Viděli jsme vyrovnané utkání. Celý zápas jsme dotahovyli náskok Zlína. Musím pochválit mužstvo za bojovnost. Na nájezdy byly šťastnějším týmem domácí a získali bod navíc. My jsme měli dnes smůlu, neboť jsme inkasovali nešťastné branky. O to si více vážím si toho, že mužstvo bojovalo až do konce a bod si zasloužilo."