pátek 05. února 2016 | Zlin Press . Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál v Boleslavi, Berani se vrací z tripu s jedním bodem

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 43. kola Tipsport extraligy na ledě Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi 1:3 a vyšli bodově naprázdno. Středočeši si vypracovali na začátku druhé třetiny dvougólové vedení, Berani snížili kontaktním gólem zásluhou využité přesilové hry. Domácí rozhodli o třech bodech využitím početní výhody v 53. minutě. Branku zaznamenal Jiří Marušák. Vlachův soubor získal z minisérie dvou utkání na venkovním ledě jeden bod. Zlínští hokejisté po předchozí úspěšné sérii prohráli potřetí v řadě a elitní šestka se jim vzdálila. Tým PSG Zlín hraje v neděli 7. února od 15:30 hodin doma s Chomutovem, poté následuje devítidenní reprezentační přestávka.

43. kolo / pátek 5. 2. 2016 / 17:30
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. min Ovčačík (Urban, Pacovský), 22. Hyka (Trončinský), 53. Urban (D. Výborný, Pacovský) - 33. Marušák (O. Veselý, Roman Vlach). Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: bez. Diváci: 4 050. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 12:13. Hity: 19:14. Vhazování: 42/68 (62%) - 26/68 (38%) Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

BK Mladá Boleslav: Rittich - Holub, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Klimenta, Urban, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - L. Pabiška, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Berani v sestavě s navrátilcem Sýkorou na křídle třetí lajny začali aktivně, ve slibné pozici pálil ve 3. minutě Roman Vlach. Na druhé straně se ocitl před gólmanem Kašíkem boleslavský Pabiška, ale zlínský brankář byl u puku dříve. Bruslařský klub zahrozil v 8. minutě, nebezpečně vypálil kapitán Výborný, vzápětí se neprosadili v koncovce Jarůšek a Trončinský. Plné ruce práce měl i boleslavský brankář Rittich, který zasahoval po střele i následné dorážce Bukartse. Střelecký účet utkání se otevřel ve 12. minutě, gól vypracoval Urban a před bránou zůstal volný bek Ovčačík, který vymetl růžek zlínské svatyně. Závěr úvodní třetiny patřil Zlínu, ale Veselý, Holík, Sýkora i Šťastný nepřekonali Ritticha. Středočeši těsný náskok do první sirény uhájili.

Boleslav měla skvělý nástup do druhé třetiny. Hned ve 22. minutě se nádherně trefil Hyka, když vybruslil z rohu mezi kruhy a trefil se pod břevno Kašíkovy brány. Zlínští se nevzdali, bojovali, ale naráželi na bezchybného Ritticha. Ve 25. minutě předvedl parádní zákrok utkání, neboť zneškodnil jedovatou střelu Holíka efektním tygřím skokem. Středočeši hráli ve 29. minutě úvodní přesilovou hru zápasu po faulu Romana Vlacha, naštěstí se Berani ubránili. Zlín stejnou herní situaci využil, za necelou minutu potrestal hákování Rýgla přesnou střelou z pravého kruhu obránce Marušák. Kontaktní gól hosty povzbudil, aktvní byla první řada, ale šance Holíka i Bukartse chytl Rittich. V závěru se Zlín dostal při vlastním oslabení do brejku, ale Holík mířil jen do Ritticha.

Velkou šanci Zlína na vyrovnání promarnil Říčka v 48. minutě při přesilové hře, když ve velké šanci přestřelil. Na druhé straně před Kašíkem zaváhal zblízka Látal. V 51. minutě byl vyloučen Šťastný a minutu po něm putoval na trestnou lavici Urbanec. Zlín se minutové přesilovce domácích pět na tři ubránil, ale při klasické výhodě o jednoho hráče inkasoval. Po střele kapitána Výborného se dostal k odraženému kotouči Urban a snadno ho usměrnil do odkryté klece. Berani v závěru bojovali, Holík trefil z bezprostřední blízkosti jen boční síť. Zlín se nedostal v závěru ani k power play, Boleslavští si cennou výhru za tři body s přehledem pohlídali.

Nejlepší vyhodnocení hráči: David Rittich - Ondřej Veselý.

Marian Jelínek (trenér BK Mladá Boleslav):. „Neodehráli jsme dobré utkání, ale to důležité body máme. Hosté nastoupili do zápasu s větší jiskrou, ale gól jsme dali my a měli jsme i další tutové šance. Pak se nám podařily rychlé protiútoky, které nakonec rozhodly. Pak nás podržel gólman Rittich. Nakonec jsme spokojeni, protože to bylo utkání v podstatě o šest bodů.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Do první branky jsme byli lepší, pak domácí dali gól a hra se vyrovnala. Pokud bych to měl shrnout, my jsme hráli a Boleslav dávala góly, své šance využili na maximum. Soupeř vyhrál zaslouženě, neboť proměnil šance."