neděle 24. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín srazil v derby Kometu na kolena a v tabulce stoupá nahoru

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 39. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Kometa Brno 4:1 a připsali si osmou výhru v řadě na domácím ledě! Berani se ujali vedení v moravském derby již ve 3. minutě využitím přesilové hry. Kometě se povedl nástup do druhé třetiny, neboť za pouhých 33 vteřin od úvodního vhazování srovnala stav. Berani strhli ještě před polovinou utkání vedení na svou stranu a v závěrečné desetiminutovce přidali další dva góly. Branky zaznamenali Robert Říčka, Daniel Štumpf, Roberts Bukarts a Filip Čech. Utkání sledovalo rekordní návštěva sezony na ZS Luďka Čajky, do hlediště přišlo 6 322 diváků. Tým PSG Zlín otevře závěrečnou čtvrtinu základní části extraligy v úterý 26. ledna doma s Litvínovem, začátek v 17:30 hodin.

39. kolo / neděle 24. 1. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. min Říčka (O. Veselý, Bukarts), 25. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 52. Bukarts (P. Holík, Říčka), 57. F. Čech (Čachotský) - 21. J. Hruška (Ton). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 6 322. Střely na branku: 33:22. Zblokované střely: 12:16. Hity: 18:13. Vhazování: 38/60 (63%) - 22/60 (37%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak - Koch, Kaberle, Kováčik, Malec, Kuboš, Dujsík - Ton, J. Hruška, H. Zohorna - Vondráček, Špirko, J. Káňa II. - Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran, Pokorný.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Hynek Zohorna.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Od začátku utkání jsme měli dobrý pohyb, byli jsme důrazní v osobních soubojích. Hodně nám pomohl úvodní gól na začátku utkání. Poté jsme měli enormní tlak, ale dali jsme pouze jeden gól. Myslím ale, že jsme tím sebrali obráncům Komety hodně sil. Bohužel ve druhé třetině jsme hned na začátku dostali gól a to nás přibrzdilo. Důležité bylo, že jsme se znovu dostali do vedení a zklidnili jsme se. Později jsme na tom ale byli herně líp a zaslouženě jsme vyhráli.“

Karel Beran (asistent trenéra HC Kometa Brno): "Přijeli jsme do Zlína s tím, že chceme být trpěliví a hrát dobře z obrany. I po těch minulých zápasech ve Zlíně, jsme očekávali prvních deset minut velký tlak od domácích. Ve druhé minutě už jsme byli dvakrát zbytečně vyloučení a z toho jsme inkasovali gól. Nehráli jsme dobře, byli jsme pasivní, nedrželi jsme se na kotouči, z obraného pásma nám pomalu lítaly kotouče. V první třetině jsme měli jednu střelu na branku a s tím jsme nemohli pomýšlet na úspěch. Něco jsme si něco řekli a to jsme docela zvládli. Poté tam byly dvě stejné situace, kdy našemu gólmanovi prošel druhý gól mezi nohama do branky, ale to stejné na druhé straně skončilo naštěstí pro domácího brankáře na tyčce. Ve třetí třetině jsme čekali, že Zlín bude hrát trpělivě na brejky, což se jim jednou, nebo dvakrát povedlo. Dostali jsme třetí gól a závěr už jsme nezvládli."