pátek 26. října 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Tým PSG Zlín předvedl skvělý obrat a získal ve Varech všechny body. Čtvrtá výhra v řadě venku

Berani zahájili šňůru tří zápasů na soupeřově ledě vítězně. V zápase 16. kola Tipsport extraligy vyhráli na ledě Karlových Varů 4:2, když v utkání prohrávali ve třetí minutě již 0:2.Tento stav platil až téměř do konce druhé třetiny. Zlín z přesilovky snížil a ve stejné herní situaci vyrovnal v úvodu třetí třetiny. Berani dokonali skvělý obrat pět minut před koncem, čtvrtý gól přidali při neúspěšné power play Energie. Branky zaznamenali Ondřej Veselý, Jaroslav Balaštík, Petr Leška a Petr Čajánek. Vlachova družina na cizím ledě válí, neboť vyhrála již čtvrtý venkovní zápas v řadě! Čajánek a spol. zůstávají na venkovním zápasovém tripu, v neděli hrají v Litvínově.

2:4
(2:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. min D. Nosek (Kumstát, Pech), 3. MacDonald (Skuhravý) - 38. Veselý (Matějíček, Tesařík), 45. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 55. Leška (Kubiš, Matějíček), 60. Čajánek (Linhart, Melenovský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. V oslabení: bez. Diváci: 3 085. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, J. Heřman. Trenéři: Kýhos, Pešout, Kněžický.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan (41. min Valenta) - Kubiš, Leška, Holík - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Melenovský, F. Čech - Ondráček, Šlahař, Z. Okál. Trenéři: Vlach, Jurík, Hrazdira.

Zlínští hokejisté zaspali začátek duelu. Ve druhé minutě otevřel střelecký účet bývalý obránce Beranů Nosek, který prostřelil z prostoru kruhu gólmana Horčičku. Hosté inkasovali za další minutu druhou branku. Americký obránce MacDonald ihned po vyhraném buly nahodil puk od modré čáry a k překvapení všech skončil ve zlínské síti. Západočechům úvod vyšel parádně a jejich aktivitu zabrzdil v šesté minutě prohřešek Látala. Zlín ohrozil domácího brankáře Mensatora pouze dvěma střelami Tesaříka od modré čáry. Hosté si zopakovali početní převahu za další minutu, za katr odešel Látal a na Mensatora pálili Hamrlík a Matějíček. Rovněž Karlovy Vary mohly navýšit své vedení v úvodní třetině v početních výhodách, ale vyšli rovněž naprázdno. Domácí hokejisté uzavřeli soupeře v obranném pásmum ale s koncovkou byli rovněž na štíru. Kumstát dvakrát ve slibné pozici minul bránu, navíc v 16. minutě ujížděl na Horčičku, naštěstí vracející se Horák ztížil střeleckou pozici pro kanonýra Energie. Vlachova družina si příliš šanci nevytvořila. Energetici po zásluze vyhráli první třetinu, neboť byli u puku dříve, vyhrávali osobní souboje a měli více převahy při hře pět na pět.

Ve druhé třetině ubylo vzruchu a šancích na obou stranách. Zlín začal aktivněji, šance si vypracovali Melenovský a Čech. Domácí mohli dvoubrankové vedení ještě zvýšit, ale v 26. minutě spálil šanci Gřegořek, který si najel do volného prostoru. Zlínští hráli v polovině utkání přesilovku a kontaktní gól visel na vlásku. Kapitán Čajánek dvakrát minul ve velké přiležitosti, v závěru početní výhody neuspěl ani kanonýr Balaštík. Poté byla hra poznamenaná řadou vyloučení a hrálo se většinou ve čtyřech na obou stranách. Berani snížili ještě před druhou sirénou zásluhou bleskově využité přesilovky, když domácí pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Za pouhých sedm vteřin potrestal Vary gólem Veselý.

Zlín vyrovnal skóre ve 45. minutě opět využitou přesilovkou. Střelu Linharta od modré čáry uspěšně tečoval za Mensatorova záda Balaštík. Začalo se opět od nuly a obě mužstva byla stejně blízko k výhře. Energie nevyužila další výhoda a znervóznila. Berani mohli jíz v 52. minutě do vedení, ale Horák trefil jen tyčku. Zlín poté přečkal další oslabení a pět minut řed koncem přišla rozhodující akce utkání. Leška vyhrál buly v obranném pásmu, po rychlé kombinaci s Kubišem přes celé hřiště se dostal opět k puku, zakončil přesnou ranou k tyči a dostal hosty poprvé do vedení. Zlín v závěru přečkal bez újmy na skóre další oslabení a čtvrtou výhru v řadě pečetil při neúspešné power play Energie střelou do prázdné brány kapitán Čajánek.

Zatímco na domácím ledě Berani čtyřikrát prohráli, venku čtyřikrát v řadě vyhráli! Zlín porazil Karlovy Vary i ve druhém vzájemném utkání sezony a opět po výsledku 4:2. Zlínská ekipa se bezprostředně po utkání přesunula na svém venkovním tripu do Litvínova, kde stráví celý víkend.

Vladimír Kýhos (hlavní trenér HC Energie Karlovy Vary): "Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale máme problém vstřelit třetí rozdílovou branku. Jakoby se v tuto chvíli naše střelecká potence zasekla. Víme, že soupeř potom hraje takovou tu uspávací taktiku. Při hře pěti proti pěti jsme to ještě zvládali, bohužel ne v oslabení. Potřebujeme, aby hráči padali do střel a nedělali takové chyby jako před třetí brankou Zlína."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Hráče jsme před samotným zápasem upozorňovali na důležitý začátek a bohužel jsme inkasovali dvě rychlé branky. Pokud bychom inkasovali potřetí, těžjo bychom poté otáčeli nepříznivý vývoj. Na nohy nás dostal kontaktní gól v závěru druhé třetiny. Karlovy Vary znervózněly a nám se nakonec podařilo vyrovnat a nakonec i vstřelit vítěznou branku."