neděle 04. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bílí Tygři z Liberce přijedou do Zlína bez trenéra Jelínka, který byl odvolán

Hokejisté PSG Zlín se utkají v rámci 19. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s trápícím se Libercem, který z doposud odehraných osmnácti kol pouze pětkrát vyhrál a krize Bílých Tygrů vyvrcholila pátečním debaklem 1:8 na domácím ledě s Plzní. Vedení Severočechů odvolalo po této prohře hlavního kouče Mariana Jelínka. Vedením týmu byl pro nejbližší utkání ve Zlíně pověřen dosavadní asistent Filip Pešán. Jelínek se stal druhým odvolaným trenérem v české nejvyšší soutěži od začátku letošního ročníku. Bílí Tygři rozhodně nedisponují špatným kádrem, neboť jména jako Petr Nedvěd, Ondřej Pavelec, Wayne Simmonds, Ladislav Šmíd, Chris Stewart nebo Jaroslav Kudrna hovoří velkou kvalitou. Severočechy posílili v době výluky NHL hned čtyři zvuční hráči ze zámoří jako například opora české reprezentace gólman Pavelec nebo útočník Simmonds z Philadelphie. Přesto se nepodařilo kouči Jelínkovi sladit mužstvo do optimálního stavu a Bílí Tygři se nepotkali s optimální formou. Pod Ještědem působí v letošní sezoně na roční hostování i zlínský odchovanec Roman Vlach, syn šéfa zlínské střídačky.

PŘIŠLI:
Tomáš Netík (Växjö – SWE), Roman Vlach (PSG Zlín), David Havíř (Chomutov), Tomáš Filippi (Baie-Comeau Drakkar – QMJHL), Adam Jánošík (Gatineau Olympiques – QMJHL), Peter Galamboš (Martin – SVK), Antonín Dušek (Slavia), Juraj Cebák (Banská Bystrica – SVK), Štěpán Novotný (Lev Poprad – KHL). V době výluky NHL: Ondřej Pavelec (Winnipeg), Ladislav Šmíd (Edmonton), Wayne Simmonds (Philadephia), Chris Stewart (St. Louis Blues).

ODEŠLI:
Tomáš Klimenta, Vladimír Roth (oba Třinec), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk - KHL), Tomáš Vak (Pavlodar - KAZ), Martin Rýgl (Chomutov), Milan Bartovič (Slovan Bratislava – KHL), Michal Pavlů (Mladá Boleslav – 1. liga). V průběhu soutěže: Lukáš Vantuch (Sparta – hostování do 4. listopadu), Tomáš Netík (Nižněkamsk – KHL), Štěpán Novotný (Košice – SVK).

REALIZAČNÍ TÝM:
1. asistent trenéra: Mgr. Filip Pešán (narozen 04.01.1978)
2. asistent trenéra: Miroslav Kapoun (narozen 23.04.1950)
Videokouč: Mgr. Aleš Vladyka
Technický vedoucí:Tomáš Krupka
Masér: Jiří Jaroš
Kustod:Emil Šostý
Lékař: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

Sestava Bílí Tygři Liberec v minulém extraligovém utkání: Pavelec (25. min Pinc) - Šmíd, Cebák, Čakajík, Čutta, Havíř, Výtisk, Štich - Bulíř, Nedvěd, Dušek - Víšek, Galamboš, Kudrna - Stewart, Filippi, Simmonds - Kica, Roman Vlach, Bárta.

Největší hvězdy: Petr Nedvěd, Wayne Simmonds, Ondřej Pavelec

Hráli v týmu soupeře: Roman Vlach

Kanadské bodování hokejistů Liberce po 18. extraligovém kole: 1. Petr Nedvěd 18 (7 + 11), 2. Michal Bulíř 12 (7 + 5), 3. Ladislav Šmíd 9 (1 + 8), 4. Jan Víšek 8 (4 + 4), 5. Tomáš Urban 7 (3 + 4), 5. Jaroslav Kudrna 6 (3 + 3), Tomáš Netík 6 (3 + 3), 7. Martin Čakajík 6 (0 + 6), 8. Wayne Simmonds 5 (4 + 1), 9. Peter Galamboš 5 (3 + 2), 10. Lukáš Krejčík 4 (3 + 1), 11. Antonín Dušek 4 (2 + 2),12. Tomáš Filippi 4 (1 + 3), Juraj Cebák 4 (1 + 3), 14. David Havíř 4 (0 + 4), 15. Michal Bárta 3 (2 + 1), 16. Petr Kica 3 (1 + 2), 17. Jakub Čutta 2 (1 + 1), 18. Roman Vlach 2 (0 + 2), Lukáš Derner 2 (0 + 2), 20. Daniel Špaček 1 (1 + 0), 21. Chris Stewart 1 (0 + 1), David Štich 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 22 hokejistů.

Pořadí střelců po 18. kole: 7 - Nedvěd, Bulíř, 4 - Víšek, Simmonds, 3 - T. Urban, Kudrna, Netík, Galamboš, Krejčík, 2 - Dušek, Bárta, 1 - Filippi, Kica, Špaček, Šmíd, Cebák, Čutta.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A LIBERCE - BERANI MAJÍ LEPŠÍ STATISTIKU NA DOMÁCÍM LEDĚ

Celková bilance v české extralize obou soupeřů vyznívá pro Liberec. Na zlínském ledě však mají lepší bilanci Berani, kteří v dosavadní historii pouze sedmkrát doma prohráli. Tým PSG Zlín vytěžil v loňské sezoně z čtyř zápasů se Severočechy v základní části sedm bodů. Doma Vlachova družina vyhrála 4:2 a 5:3, zatímco na soupeřově ledě sebrala alespoň bod po prohře v nastaveném čase. Berani získali v sezoně 2010/2011 z dvanácti možných bodů pouhé tři! Oba týmy se střetly v letošní sezoně v úvodní čtvrtině na libereckém ledě, kdev divoké přestřelce vyhrálí Bílí Tygři 7:5, přičemž Zlín nevyhrál na ledě Tygrů již pátý zápas v řadě. V poslední době většinou platí, že ve vzájemných zápasech vítězí domácí celek.

V samostatné české extraligové soutěži je nedělní duel na ZS Luďka Čajky v pořadí 42. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku.

Zápasy v letošní sezoně 2012/2013
Pátek 28. září, 6. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. min Urban (Netík, P. Nedvěd), 13. Bulíř (Šmíd), 23. Špaček (Štich, Šmíd), 37. Kudrna (Filippi, Víšek), 45. Víšek (Kudrna, Filippi), 51. P. Nedvěd (Šmíd, Bulíř), 59. Netík (P. Nedvěd) - 19. F. Čech (Z. Okál ml.), 31. Melenovský (Ondráček, Linhart), 38. Balaštík, 40. Leška (Hamrlík), 49. O. Veselý (Holík, Čajánek).
Hned tucet branek viděli diváci v televizním zápase 6. kola Tipsport extraligy pod Ještědem. Hokejisté PSG Zlín prohráli v divokém utkání s Libercem 5:7, když celkem dvakrát dokázali srovnat stav, ale na bodový zisk to nakonec nestačilo. Berani na šestý inkasovaný gól již nedokázali odpovědět a potvrdili pravidlo, že body z úzkého kluziště v Liberci nevozí. Zlín nevyhrál na ledě Bílých Tygrů již pátý zápas v řadě.

Zápasy v loňské sezoně 2011/2012
Neděle 2. října, 7. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. min Galvas (Důras, Čajánek), 14. Kubiš (Roman Vlach), 31. Veselý (Čajánek, Důras), 53. Holík (Linhart, Hamrlík) - 57. Bárta (Nedvěd, Trončinský), 60. Urban (Krejčík).
Vlachova družina jede na plné obrátky. Zlínští hokejisté porazili v přímém souboji o vedoucí místo Liberec a jsou v čele extraligové tabulky po sedmém kole! Berani získali dvougólový náskok již v úvodní třetině a poté nedali Bílým Tygrům šanci na zvrat v zápase.

Neděle 6. listopadu, 20. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 2:1 po prodloužení po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. min Hay (Čakajík, Kudrna), 65. Bartovič z trestného střílení - 36. Holík (Roman Vlach, Ondráček).
Berani ve vyrovnaném a kvalitním duelu vyrovnali v 36. minutě zásluhou gólu Petra Holíka. V prodloužení nejdříve neproměnil nařízenou penaltu Jiři Ondráček, zatímco liberecký útočník Bartovič uspěl a rozhodl o bonusovém bodu pro Tygry.

Čtvrtek 22. prosince, 33. kolo: PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. min Tesařík (Melenovský), 34. Linhart (Hamrlík, Leška), 35. Tesařík (Melenovský), 58. Köhler (Leška), 59. F. Čech - 4. Bulíř (Bartovič), 13. Vantuch (Víšek), 41. Kudrna (Bartovič, P. Nedvěd).
Dramatický zápas rozhodla 58. minuta a střela Bedřicha Köhlera, kterou si liberecký gólman Pinc srazil za svá záda. Vlachova družina předtím dvakrát úspěšně dotahovala vedení hostů a v 35. minutě Zlín dostal poprvé do vedení nejlepší hráč večera Radim Tesařík.

Pátek 3. února, 46. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 4:1 2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. min Kudrna (Trončinský, Klimenta), 8. P. Nedvěd (Klimenta, Roth), 22. T. Urban (Vantuch, Bulíř), 32. Klimenta (P. Nedvěd, Roth) - 31. Köhler (Holík).
Domácí v úvodní třetině během tří minuty využili dvě přesilové hry a na začátku druhého dějství přidali další gól. Berani nenašli během zápasu recept na zvrat i zásluhou spousty vyloučení a nevyužitých přesilovek. Rozhodčí udělili menší dvouminutové tresty celkem patnácti zlínským hráčům! Jediný gól zaznamenal v 31. minutě Bedřich Köhler.

Zápasy v sezoně 2010/2011
Pátek 17. září, 1. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 6:3 (2:1, 2:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 9. min Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 47. Hořava (Bárta, Rýgl) - 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík).
Zlínští Berani prohráli v úvodním kole nového ročníku Tipsport extraligy na ledě Bílých Tygrů Liberec 3:6, když Severočeši měli utkání pod kontrolou a především zásluhou nových akvizic v sestavě vyhráli. Venerova družina se snažila o zvrat, ale tahala v utkání za kratší konec provazu.

Pátek 22. října, 14. kolo: PSG Zlín – BílíTygři Liberec 4:3 po prodloužení (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. min Rachůnek (Důras), 21. Köhler (Leška), 40. F. Čech (Holík, Leška), 61. Leška (Hamrlík) - 1. Hunkes (Kudrna), 6. Miloslav Hořava (Podkonický, Trončinský), 26. M. Hořava (Vak, Podkonický).
Hokejisté PSG Zlín se nepoložili ani za dvoubrankového vedení Liberce v zápase 14. kola Tipsport extraligy. Bílí Tygři vedli již v šesté minutě 2:0, nicméně Berani dokázali vyrovnat nepříznivý stav. Na začátku prodloužení se parádně trefil Petr Leška.

Pátek 3. prosince, 27. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:3 po samostatných nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. min Leška (Linhart), 36. Kubiš - 8. Vak (Derner), 45. Klimenta (Vak, Výtisk), rozhodující nájezd Kudrna.
Po šedesáti minutách hry a následném prodloužení byl nerozhodný stav 2:2. Penalty vyšly lépe Severočechům, zatímco Kudrna s Hořavou proměnili, zlínští nájezdníci Hamrlík a Leška vyšli naprázdno.

Pátek 14. ledna, 40. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 7:5 (1:1, 1:2, 5:2)
Branky a nahrávky: 3. min Kudrna (Nedvěd, Pavlů), 30. Víšek (Hunkes), 42. Nedvěd (M. Hořava), 42. Bartovič (M. Hořava), 56. Bartovič (Podkonický), 58. Kudrna (Čakajík), 59. Nedvěd (Kudrna) - 18. T. Sýkora (Sivák, Kubiš), 24. Roman Vlach (Holík), 34. Důras (I. Rachůnek), 44. I. Rachůnek (Důras), 59. Holík (J. Ondráček, Roman Vlach)
Zlínští Berani podlehli Tygrům po "bláznivém" průběhu utkání, když ještě po čtyřiceti minutách vedli 3:2. Bílí Tygři nastříleli ve třetí třetině pět branek a rozhodli o osudu střetnutí.