neděle 30. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Před pauzou hrajeme s Boleslaví. Ve hře je pátá výhra doma v řadě

Tipsport extraliga má před sebou poslední kolo před listopadovou přestávkou. Hokejisté PSG Zlín se utkají v dnešním utkání 17. kola o důležité body s Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi, začátek utkání v 15:30 hodin. Cílem zlínského týmu je vyhrát na domácím ledě a prodloužit úspěšnou sérii čtyř domácích výher v řadě. Berani stále bojují s rozsáhlou marodkou v útoku, mimo hru je nadále kvarteto hráčů Ondřej Veselý, Jiří Ondráček, Zdeněk Okál, David Šťastný, s reprezentační osmnáctkou odletěl do Ameriky forvard Filip Chytil. Mezery v sestavě zaplní opět hráči z první ligy na střídavý start.

Zlínští hokejisté sbírají v letošní sezoně body především na domácím ledě. Před vlastními fanoušky vybojovali třináct bodů, zatímco z cizího prostředí přivezli jen sedm bodů. Berani dokázali doma vyhrát poslední čtyři zápasy v řadě a zastavili i vítězné série Třince a Litvínova, které uťali shodně po osmi výhrách v řadě. „V dosavadních venkovních zápasech jsme nehráli špatně. Možná se podepsalo na našem výkonu cestování nebo malá koncentrovanost na začátku zápasů. Brzy jsme inkasovali góly a poté těžko doháníte náskok soupeře. Záleží, jak to zkrátka sedne, v předchozích sezonách se nám dařilo zase více venku,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Do Baťova města dnes přijede Bruslařský klub Mladá Boleslav. Svěřenci trenérské dvojice František Výborný, Marian Jelínek jsou na osmém místě s 25 body a pasivním skóre 42:51. Bolka poslední dva zápasy prohrála a v tabulce o pár příček níže. „V létě přišla docela značná obměna hráčského kádru Bolky. V loňské sezoně překvapili, v zápasech s námi byli hodně důrazní a bruslařsky zdatní. Hrají „lítavý“ hokej, hodně bruslí a jsou aktivní. Mají k tomu opět vhodné hráče a co jsem se díval na letošní zápasy, tento styl jim zůstal,“ upřesnil čtyřiapadesátiletý kouč.

Úvodní měření sil obou soupeřů v letošní sezoně vyhrál na domácím ledě Bruslařský klub po těsné výhře 5:4. Středočeši vedli v 16. minutě již 3:0 a poté ve 22. minutě 4:1, přesto se Zlín nevzdal a dokázal v průběhu druhé třetiny třemi góly zkorigovat a vyrovnat nepříznivý vývoj utkání. O všem rozhodla třetí třetina a 46. minuta, kdy Bruslařský klub vstřelil vítězný gól. "Utkání jsme začali velmi špatně. Dostali jsme se pod tlak, z čehož vyplynuly inkasované góly. Ve druhé třetině se to zlepšilo, ale bohužel, i když jsme stav vyrovnali, tak nám chyběl krůček k tomu, abychom si nějaký bodík odvezli. Spravedlivá by byla remíza, ale na to se nehraje,“ uvedl Vlach k duelu ve městě automobilů.

Zlínští hokejisté stále zápolí s rozsáhlou marodkou. Při utkání s Mladou Boleslaví nastoupí ve zlínském dresu hráči z první ligy na střídavý start Daniel Štumpf, Antonín Pechanec z Havířova a Jiří Goiš, Michal Popelka z Přerova.

Utkání 17. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus BK Mladá Boleslav se hraje v neděli 30. října v 15:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body! Po skončení utkání (cca 20 minut) proběhne u domácí střídačky opět oblíbená autogramiáda, fanoušci mohou získat podpis útočníka Pavla Kubiše.

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5.

Výsledky hokejistů Mladé Boleslavi v letošní sezoně 2016/2017: venku Hradec Králové 5:4 po prodloužení, Brno 1:5, Vítkovice 5:2, Karlovy Vary 5:2, Sparta 0:9, Třinec 3:4 po nájezdech, Olomouc 1:2 – doma Olomouc 0:2, Zlín 5:4, Litvínov 3:4 po prodloužení, Plzeň 3:2, Pardubice 2:1, Chomutov 4:2, Liberec 0:3, Hradec Králové 3:1, Brno 2:4.

Kanadské bodování hráčů Bruslařského klubu po 16. extraligovém kole: 1. Tomáš Hyka 13 (5 + 8), 2. Petr Vampola 11 (7 + 4), 3. Radan Lenc 10 (5 + 5), 4. Lukáš Žejdl 8 (4 + 4), 5. Martin Látal 7 (4 + 3), 6. Pavel Musil 7 (2 + 5), Tomáš Urban 7 (2 + 5), 8. Marek Trončinský 7 (1 + 6), 9. Matěj Stříteský 6 (2 + 4), 10. Jakub Orsava 5 (2 + 3) atd.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém extraligovém kole: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Pastor - M. Látal, Vampola, Klepiš - Hyka, Urban, Lenc - Orsava, Žejdl, Jonák - Jiránek, Musil. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.