pátek 07. prosince 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Energie vyhrála na zlínském ledě v české extralize jen pětkrát

Soupeř hokejistů PSG Zlín v 29. extraligovém kole patří k těm příjemnějším. Celková bilance v české extralize je vysoko aktivní pro zlínské barvy, Beranům se proti Karlovým Varům velmi daří v domácím prostředí, neboť z doposud odehraných jednatřiceti zápasů pouze pět duelů prohráli. Vlachova družina v letošní sezoně s Energií stoprocentně bodovala, oba zápasy skončily výhrou PSG po shodném výsledku 4:2. Karlovy Vary pouze vzpomínají na mistrovskou sezonu 2008/2009, od té doby prožívají jen horší sezony. Západočeši vyměnili v letošní sezoně i trenéry, místo Vladimíra Kýhose převzal mužstvo Richard Žemlička, který začal sezonu na střídačce Sparty. Energii v současné době najdeme v tabulce na dvanáctém místě s 33 body.

HC ENERGIE KARLOVY VARY - INFORMACE O KLUBU

ROK ZALOŽENÍ: 1932 jako Slavia Karlovy Vary, odbor ledního hokeje
ZMĚNY NÁZVU: 1949 – ZSJ Slavia Karlovy Vary, 1952 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia PZ Karlovy Vary, 1994 – Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary
KLUBOVÉ BARVY: zelená, bílá, černá
ADRESA: HC Energie Karlovy Vary s r.o., KV Arena, Západní ulice 1812/73, 360 01 Karlovy Vary

PŘIŠLI:

Vojtěch Kloz (Skalica – SVK), David Nosek (Nižněkamsk – KHL), Jiří Doležal (Slavia), Jan Heřman (Chomutov), Dustin Kohn, Matt Keith (oba Örebro – SWE), Petr Pohl (Vítkovice). Během výluky v NHL: Andrew MacDonald (New York Islanders). V průběhu sezony: Vojtěch Polák (Chomutov), Tomáš Káňa (Vítkovice), Jiří Drtina (Kladno), Michal Grman  (Banská Bystrica – SVK), Jiří Bicek (Kladno).

ODEŠLI:
Travis Gawryletz (Sparta),  Lukáš Sáblík, Rastislav Dej (oba České Budějovice), Martin Lučka (Chomutov), Petr Mocek (Kladno), Pavel Kuběna (Košice – SVK), Tomáš Sýkora (Ústí nad Labem – 1. liga), Martin Kupec (Beroun), Michal Mikeska (Hradec Králové – 1. liga). V průběhu sezony: Matthew Keith, Petr Gřegořek (Sparta).

REALIZAČNÍ TÝM:
Hlavní trenér: Richard ŽEMLIČKA (narozen 13.04.1964)
Asistent trenéra: Jaromír KVERKA st. (narozen 11.11.1971)
Asistent trenér, trenér brankářů: Pavel KNĚŽICKÝ (narozen 09.05.1963)
Vedoucí mužstva: Ivo DOLEŽEL
Kustod: Vojtěch POLÁK st.
Masér: Michal KÁBELE
Lékař: MUDr. Michal VINŠ, MUDr. Jaroslav BUDÍN
Fyzioterapeutka: Mgr. Ivana MOTTLOVÁ, DiS

Sestava HC Energie Karlovy Vary v posledním extraligovém zápase: Závorka (15.- 65. min Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - T. Káňa, Vachovec, V. Polák - Skladaný, Skuhravý, Zucker - J. Heřman, Košťál, Pohl.

Největší hvězdy: Lukáš Mensator, Václav Skuhravý, Lukáš Pech

Hráli v týmu soupeře: David Nosek

Kanadské bodování hokejistů Karlových Varů po 28. extraligovém kole: 1. Lukáš Pech 34 (10 + 24), 2. Petr Kumstát 25 (12 + 13), 3. David Nosek 19 (8 + 11), 4. Martin Zaťovič 18 (12 + 6), 5. David Zucker 12 (6 + 6), 6. František Skladaný 8 (4 + 4), 7. Petr Pohl 7 (4 + 3), 8. Jiří Bicek 7 (2 + 5), 9. Michal Vachovec 6 (4 + 2), 10. Jiří Doležal 6 (3 + 3).

Další pořadí: 11. Vojtěch Polák 6 (2 + 4), 12. Václav Skuhravý 6 (1 + 5), 13. Andrew MacDonald 5 (1 + 4), 14. Michal Gulaši 5 (0 + 5), 15. Vojtěch Kloz 4 (1 + 3), 16. Jan Košťál 3 (1 + 2), Dustin Kohn 3 (1 + 2), 18. Tomáš Káňa 2 (0 + 2), Jiří Drtina 2 (0 + 2), 20. Michal Grman 1 (0 + 1), Roman Prošek 1 (0 + 1), Jan Látal 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 23 hokejistů.

Pořadí střelců po 28. kole: 12 - Kumstát, Zaťovič, 10 - Pech, 8 - D. Nosek, 6 - Zucker, 4 - Skladaný, Pohl, Vachovec, 3 - Doležal, 2 - Bicek, V. Polák, 1 - Skuhravý, Košťál, MacDonald, Kloz, Kohn.

BERANI UMÍ NA ENERGII DOMA ZAHRÁT, Z JEDNATŘICETI ZÁPASŮ PROHRÁLI JEN PĚTKRÁT!

Celková bilance obou soupeřů v české extralize vyznívá příznivě pro zlínské Berany. Zejména na domácím ledě je bilance přesvědčivá pro Zlín, neboť z 31 doposud odehraných utkání na ZS Luďka Čajky 24 duelů vyhrál. Není bez zajímavosti, že Energie se radovala na zlínském ledě z výhry v únoru letošního roku po více než čtyřech letech, předtím zvítězila v prosinci 2007 po výhře 6:4.
Berani vyhráli v předloňské sezoně všechny zápasy a z dvanácti možných bodů získali plných deset bodů! A v úspěšné bilanci pokračovali i v loňském ročníku, když získali v základní čásit sedm bodů. Vary přerušily negativní bilanci až začátkem roku, když po dvanácti prohrách v řadě vyhrály na domácím ledě 4:1.
Vlachova družina vyhrála v letošní sezoně i dva dosud odehrané vzájemné zápasy a vždy po výhře 4:2!

V samostatné české soutěži je páteční zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v pořadí 63. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku:

Zápasy v letošní sezoně 2012/2013
Pátek 21. září, 3. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0),
branky a nahrávky: 10. min Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Z. okál ml. (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek).
V sestavě Zlína chyběl nemocný gólman Luboš Horčička a poprvé nastoupil v lsezoně do brány PSG Jakub Sedláček. Vlachova družina předvedla především v koncovce zlepšený výkon a celkem čtyřikrát slavili diváci v ochozech ZS Luďka Čajky gól v soupeřově síti.

Pátek 26. října, 16. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 2:4 (2:0, 0:1, 0:3), branky a nahrávky: 2. min D. Nosek (Kumstát, Pech), 3. MacDonald (Skuhravý) - 38. Veselý (Matějíček, Tesařík), 45. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 55. Leška (Kubiš, Matějíček), 60. Čajánek (Linhart, Melenovský).
Vlachova družina vyhrála na ledě Karlových Varů 4:2, i když v utkání prohrávala ve třetí minutě již 0:2.Tento stav platil až téměř do konce druhé třetiny. Zlín z přesilovky snížil a ve stejné herní situaci vyrovnal v úvodu třetí třetiny. Berani dokonali skvělý obrat pět minut před koncem, čtvrtý gól přidali při neúspěšné power play Energie.

Zápasy v loňské sezoně 2011/2012
Neděle 9. října, 10. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 1:3 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. min Skuhravý (M. Rohan) - 1. Čajánek (Veselý, Honejsek), 57. Tesařík (T. Sýkora), 60. Leška (Hamrlík, Köhler).
Hokejisté PSG Zlín zvítězili extraligy na ledě Karlových Varů, když vítěznou trefu zařídil v 57. minutě střelou od modré čáry Radim Tesařík. Ve vyrovnaném zápase mužstvo podržel brankář Jakub Sedláček, který ve druhé třetině kryl penaltu Kumstáta a později i další šance Energie. Berani se ujali vedení hned v první minutě zásluhou kapitána Petra Čajánka, definitivní pojistku přidal při neúspěšné power play domácího celku střelou do prázdné brány Petr Leška.

Neděle 20. listopadu, 23. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 20. min Holík (Linhart, Köhler).
Berani nastoupili do utkání bez zraněného kapitána Petra Čajánka (svalové problémy) a hráli pouze na tři útoky. Zlín porazil Karlovy Vary již podvanácté v řadě a po těsné výhře si připsal další tři body. Jedinou branku zaznamenal při přesilovce v závěru první třetiny Petr Holík.

Pátek 6. ledna, 36. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. min Gawryletz (Gulaši), 32. Skladaný (Gründling), 42. Zaťovič (Mikeska, Lučka), 53. T. Sýkora (Kuběna, Zucker) - 60. Hamrlík (Galvas, Leška).
Hokejisté PSG Zlín nenavázali na sérii předchozích dvanácti výher nad lázeňskými hosty. Berani prohráli s Energií po více než třech letech. Západočechy nasměrovala k výhře využitá přesilová hra pět na tři, poté domácí přidali další góly.

Pátek 17. února, 49. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) - 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech).
Zlín vedl na začátku třetí třetiny o dvě branky, ale Energetici ukázali velkou vůli po vítězství. Skóre zápasu vyrovnali a v prodloužení rozhodl přesnou ranou nad beton Gřegořek.