čtvrtek 17. ledna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Na zlínský led přijede v pátek nebezpečný tým Vítkovic. Přijďte povzbudit Berany!

Tipsport extraliga má před sebou posledních dvanáct kol základní části. Každá výhra,každý získaný bod má nyní dvojnásobnou cenu. Zlínský tým PSG najdeme po čtyřicátém extraligovém kole na druhém místě, nicméně náskok Beranů ve vyrovnané tabulce na osmou příčku činí pouhých devět bodů. Proto je potřeba v nepřehledné tabulce, kde řada týmů má ještě utkání k dobru, pravidelné bodovat, a co nejdříve si pojistit postup do vyřazovacích bojů play off. V pátek 18. ledna přijede na zlínský led nevyzpytatelný tým Vítkovic. Ostravané jsou až na devátém místě, ale v letošní sezoně Berany již třikrát porazili. Věřme, že s podporou fanoušků Čajánek a spol. Vítkovice konečně pokoří!

HC VÍTKOVICE STEEL - INFORMACE O KLUBU

ROK ZALOŽENÍ: 1928 jako SSK Vítkovice
ZMĚNY NÁZVU: 1936 – ČSK Vítkovice, 1945 – SK Vítkovické železárny, 1948 – Sokol Vítkovické železárny, 1952 – Baník Vítkovice, 1957 – VŽKG Ostrava, 1976 – TJ Vítkovice, 1993 – HC Vítkovice, 2005 – HC Vítkovice Steel
KLUBOVÉ BARVY: bílá a modrá
ADRESA: HC Vítkovice s.r.o., ČEZ ARENA, Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava-Zábřeh
TELEFON: 596 707 223
FAX: 596 707 231, 596 783 222
E-MAIL: hockey@hc-vitkovice.cz
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY: Československo: dvojnásobný mistr ligy (1951/1952, 1980/1981), sedminásobný vicemistr ligy (Československo: 1949/1950, 1950/1951, 1982/1983, Česká republika: 1996/1997, 2001/2002)
KAPACITA STADIONU: 9 568 míst (vše k sezení)
CENY VSTUPENEK: 130 Kč k sezení

VEDENÍ KLUBU:
Prezident klubu, předseda představenstva: František Černík
Člen představenstva: Ing. Aleš Pavlík, Ing. Vladimír Bail, Ph.D.

PŘIŠLI:
Rudolf Huna (Lev Poprad – KHL), Ondřej Roman (San Antonio - AHL), Michal Barinka (Fribourg – SWI), Vladimír Svačina (Poprad – SVK), Radim Hruška (Brno). V době výluky NHL: Roman Polák (St. Louis Blues), Filip Kuba (Florida Panthers). V průběhu sezony: Peter Húževka (Irtyš Pavlodar – KAZ), Marek Bartánus (Slovan Bratislava – KHL), Richard Stehlík (MoDo Hockey – SWE).

ODEŠLI:
Pavel Trnka, Juraj Sýkora (oba konec kariéry), Ctirad Ovčačík (Třinec), Juraj Štefanka (Rouen - FRA), Petr Pohl (Karlovy Vary), Peter Húževka (Pavlodar – KZK), Jaroslav Koma (Sparta). V průběhu sezony: Tomáš Káňa (Karlovy Vary – hostování do 31. ledna), Nathan Walker (Youngstown Phantoms - USHL).

Sestava HC Vítkovice Steel v posledním extraligovém zápase: Málek - Stehlík, Kudělka, Sloboda, Voráček, Štencel, Rehák, Malík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška (22. Šedivý), Strapáč - Kucsera, Kolouch, Szturc.

Největší hvězdy: Jiří Burger, Viktor Ujčík, Marek Malík

Hráli v týmu soupeře: Tomáš Kudělka

Kanadské bodování hokejistů Vítkovic po 40. extraligovém kole: 1. Rudolf Huna 26 (15 + 11), 2. Jiří Burger 26 (12 + 14), 3. Vladimír Svačina 26 (11 + 15), 4. Roman Ondřej 20 (7 + 13), 5. Lukáš Klimek 19 (7 + 12), 6. Viktor Ujčík 17 (9 + 8), Roman Szturc 17 (9 + 8), 8. Marek Malík 13 (1 + 12), 9. Petr Strapáč 11 (8 + 3), 10. Michal Barinka 9 (4 + 5).

Pořadí střelců po 40. kole: 15 - Huna, 12 - Burger, 11 - Svačina, 9 - Ujčík, Szturc, 8 - Strapáč, 7 - Roman, Klimek, 4 - Barinka, 3 - R.Hruška, Šedivý, 2 - Polák, Húževka, Kucsera, 1 - Malík, Sloboda, Kolouch, Kudělka, Rehák, J. Káňa, Bartánus, Kovář.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A VÍTKOVIC - BERANI V LETOŠNÍ SEZONĚ OSTRAVANY JEŠTĚ NEPORAZILI

Celková bilance v české extralize vyznívá pro Vítkovice, které mají lepší bilanci. Beranům se s Ostravany daří především na domácím ledě, kde z doposud 46 odehraných zápasů pouze patnáct prohráli. Tým PSG Zlín vybojoval v sezoně 2009/2010  z dvanácti možných bodů v základní části osm. V další sezoně 2010/2011 byla bilance s Vítkovicemi nesmírně vyrovnaná (na body 6:6 při skóre 12:11). V loňské sezoně platilo heslo můj dům – můj hrad, přesto na body vyhráli v těsně Berani 7:5. Oba týmy využily výhody domácího prostředí. Berani na ZS Luďka Čajky po velkém obratu ve třetí třetině vyhráli 4:2, zvládli rovněž odvetu po výsledku 2:0. V Ostravě se radovaly Vítkovice nejdříve 3:1, ty nakonec vyhrály i odvetný zápas po nájezdech.

Pozor! Tým PSG Zlín prohrál v letošní sezoně s Vítkovicemi všechny tři vzájemné zápasy a získal ze vzájemných duelů pouhý bod! V ostravské ČEZ Areně podlehl soupeři 0:3 a 2:4, zápas na zlínském ledě dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se radovaly Vítkovice. Po 65 minutách čisté hry duel skončil smírně 2:2.

V samostatné české soutěži je páteční zápas na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pořadí již 93. vzájemným měřením sil a srovnání výsledků přináší následující podobu z pohledu zlínského celku:

Zápasy v letošní sezoně 2012/2013
Neděle 16. září, 2. kolo: HC Vítkovice – PSG Zlín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. min Burger (Malík), 38. Burger (Sloboda, Szturc), 48. Barinka (Klimek).
Berani prohráli ve Vítkovicích 0:3, když nedokázali v průběhu zápasu ani jednou překonat famózního gólmana Romana Málka. Vlachova družina nebyla po herní stránce horším týmem, nicméně střelecky vyšla naprázdno. O výhře Ostravanů rozhodl kapitán Burger, autor dvou branek.

Úterý 23. října, 15. kolo: PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 2:3 po samostatných nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. min Kubiš (Holík, Linhart), 42. Čajánek (Matějíček, Ondráček) - 3. Huna (Štencl), 16. Svačina (Sloboda), rohodující nájezd Šedivý.
Hosté se sice ujali vedení, ale Zlín od druhé třetiny zlepšil výkon a dokázal po gólech Pavla Kubiše a Petra Čajánka vyrovnat. Berani v závěru druhé třetiny promarnili téměř čtyřminutovou přesilovku pět na tři. V nájezdech rozhodla až pátá série a neomylný vítkovický Ondřej Šedivý.

Úterý 4. prosince, 28. kolo: HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Huna (Sloboda, Svačina), 18. Szturc (Šedivý, Kolouch), 44. Huna (Roman, Svačina), 60. Burger (Kuba) - 9. Veselý (Hamrlík, Leška), 27. Linhart (Hamrlík, Leška).
Zlínští se ujali v 9. minutě vedení, ale domácí ještě v úvodní třetině strhli vedení na svou stranu. Berani ve druhá části vyrovnali, ale rozhodující gól Vítkovic dal na začátku třetí třetiny nejlepší hráč utkání Rudolf Huna. Beranům nevyšla ani závěrečná power play, kapitán Burger přidal devět vteřin před sirénou ještě další gól. Branky Zlína zaznamenali Ondřej Veselý a Tomáš Linhart. Vlachova družina hrála opět na tři řady, v brance dostal tentokrát přednost Jakub Sedláček

Zápasy v loňské sezoně 2011/2012
Pátek 14. října, 11. kolo: PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 45. min Důras (Čajánek), 54. Ondráček (Honejsek), 59. T. Sýkora (Kubiš, Veselý), 60. Köhler (Hamrlík, Leška) - 35. J. Káňa (Štefanka, Malík), 50. Burger (Kudělka, J. Káňa).
Ještě necelých sedm minut před třetí sirénou prohrával tým PSG Zlín s Vítkovicemi o gól. Poté ale přišel nevídaný obrat Beranů, který znamenal tři góly v kleci téměř bezchybného brankáře Vítkovic. Celkem 112 minut čekal Zlín na gól v domácím prostředí, ale poté přišel střelecký uragán

Pátek 25. listopadu, 24. kolo: HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. min Walker (T. Káňa, Punčochář), 30. Burger (Malík), 37. J. Káňa (Burger, Šedivý) - 28. Linhart (Köhler, Holík).
Tým PSG Zlín hrál sbez kapitána Petra Čajánka a zahájil sérii čtyř zápasů venku prohrou ve Vítkovicích. Urputný moravský duel rozhodla využitá přesilovka domácích v polovině utkání po střele kapitána Burgra. Domácí poté přidali třetí gól, zatímco Berani již nedokázali odpovědět. Jediný střelecký úspěch zaznamenal ve druhé třetině Tomáš Linhart.

Neděle 8. ledna, 37. kolo: PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. min Leška (Matějíček, Köhler), 60. Čajánek (Holík, Kubiš).
Vyrovnaný souboj rozhodl v čase v první třetině ve 14. minutě Petr Leška, který dorazil do vítkovické sítě Matějíčkovu střelu vyraženou gólmanem Romanem Málkem. Důležité tři body zpečetil sedm vteřin před koncem třetí třetiny kapitán Petr Čajánek, který skóroval přesně po třech měsících.

Neděle 19. února, 50. kolo: HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 1:0 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozhodující nájezd Šedivý.
Rekordní návštěva sezony viděla v ostravské hale bezgólový zápas o místo v první šestce po 65 minutách hry. O vítězství rozhodl až v šesté sérii penalt Ondřej Šedivý, když předtím Berani nevyužili ve čtvrté sérii nájezdů mečbol.

Zápasy v sezoně 2010/2011
Neděle 10. října, 10. kolo: HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. min Svačina (Huna, Burger), 28. Huna (Ujčík, Burger), 50. Huna (Káňa), 53. Malík (Burger), 56. Vrána (Pohl, Trnka) - 37. Vlach (Rachůnek), 40. Köhler (Balaštík, Leška).
Hokejisté PSG Zlín prohráli v předehrávce desátého kola Tipsport extraligy na ledě Vítkovic, když po čtyřiceti odehraných minutách byl nerozhodný stav. Ve třetí třetině Zlín dvakrát doplatil na vyloučení a domácí dovedli zápas třemi brankami v rozmezí šesti minut do vítězného konce.

Neděle 21. listopadu, 23. kolo: PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. min Řezníček, 54. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 30. Ujčík (Malík), 50. Káňa (Punčochář), 56. Vrána (Burger).
Ve vyrovnaném duelu se o vítězi rozhodlo v závěru třetí třetiny. Berani šest minut před třetí sirénou srovnali, nicméně v 56. min dal vítězný gól hostů Vrána. Branky zaznamenali Dalibor Řezníček a Jaroslav Balaštík.

Neděle 2. ledna, 36. kolo: HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 49. min Huna (Ujčík), 57. J. Sýkora (Szturc) - 14. Köhler (Leška), 18. T. Sýkora (Grof), 45. Rachůnek (Důras, Galvas).
Venerova družina dokázala poprvé urvat poprvé v letošní sezoně body s Ostravany a připsala si cenný skalp. Zlínští vedli již 3:0, nicméně Vítkovice ještě zdramatizovaly závěr utkání. Góly dali Bedřich Köhler, Tomáš Sýkora a Ivan Rachůnek

Neděle 6. února, 49. kolo: PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. min Důras (T. Sýkora, Rachůnek), 23. Köhler (Leška), 26. Köhler (Leška, Balaštík), 28. Důras (Rachůnek), 41. Leška (Linhart, Hamrlík) - 10. Káňa (Strapáč)
Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 49. kola Tipsport extraligy nad Vítkovicemi, když o důležité výhře v moravském derby rozhodli třemi brankami během pěti minut ve druhé třetině. Po dvou brankách zaznamenali Bedřich Köhler a Michal Důras, jeden gól přidal Petr Leška.