úterý 06. prosince 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Antonín Honejsek po vydřené výhře nad Kozly: Sráží nás malé věci, hlavně nedůraz na brankovišti

Berani se na výhru nad Kolínem v předehrávce 27. kola Chance ligy 2022/23 pořádně nadřeli. V závěru prodloužení ji zařídil útočník Antonín Honejsek, který se trefil po třízápasovém půstu a postaral se, že bonusový bod nakonec brali žlutomodří. Zlínští hokejisté po předchozích třech prohrách opět vyhráli. Přesto ke spokojenosti je stále ještě hodně daleko, o čemž svědčí i rozhovor s třicetiletým forvardem PSG Berani Zlín.

Tondo, jak vyznívá hodnocení dramatického zápasu s vítězným koncem z vašich úst?

První třetina byla jako přes kopírák s prvním zápasem. Tak jsme dominovali, hosté dali jeden gól ze tří střel. Paradoxně byla z naší strany nejlepší. Bohužel ve druhé třetině jsme to pak za stavu 3:1 neudrželi. Nevím, těžko říci proč. Nemáme klid na hokejkách, hlava teď nepracuje dobře. Sráží nás malé věci, které do toho nedáváme. Proto je to tak frustrující, proto se tak nadřeme a stojí nás to spoustu sil. Soupeř nás za to trestá. Nevím, musíme na tom pořád pracovat, makat na trénincích, intenzivně se věnovat malým věcem a dostat to do sebe. Nic nebalíme, jsme nespokojeni s tím, kde jsme. Každý cítí, že se to musí změnit. Zmíněnými tréninky se to určitě dá nastartovat.

Za stavu 3:1 to vypadalo, že máte zápas ve vlastních rukách a Kolín nemá sílu reagovat. Oba góly vznikly z nedůrazu na brankovišti, že?

Přesně o tom mluvím, to jsou ty malé věci. Dostáváme branky z prostoru brankoviště, Nepamatuji si, kdy my jsme vstřelili gól z brankoviště. Ve Frýdku nám tam borec dvakrát dorážel zadarmo, nyní proti Kolínu znovu. Naopak my útočníci takový drajv před bránou nemáme. Postavíme se vedle branky a čekáme, jestli se to k nám neodrazí. Máme problém na obou koncích kluziště. Je to návod, jak zlepšit naši hru. Z naší strany nám nejde bránit výsledek. Oni hráli včera jen na tři lajny. Pleteme si aktivní bránění výsledku a to naše pasivní. Vůbec nám nejdou nohy, myslíme si, že to odchodíme. Tohle není cesta k úspěchu, musíme hodně aktivní.

Musíte na domácím ledě proti Kolínu bránit náskok 3:1, to je ta cesta?

To je otázka. Osobně jsem se snažil hrát aktivně, abychom unavovali jejich beky, určitě toho měli plný zuby. Nevím, zda to tak vypadalo, ale my jsme šli úplně na krev, hráli jsme třetí zápas v pěti dnech. Věděl jsem, že když jsem unavený, tak oni musí být ještě více, hráli předtím několikátý zápas na tři lajny, mají hodně zraněných hráčů. Možná jsme měli tlačit ještě více. Naopak jsme dostali góly z přečíslení, což se kvalitnímu týmu stávat nemůže. Jsme zpátky u aktivní obrany, kdy jasně napadáme, ale nemůžeme propadat, což se dnes stalo. Každý tým v lize by nám z toho dal gól. To je rozdíl mezi aktivní a pasivní obranou.

V prodloužení přišla skvělá práce od kapitána pavla Kubiše, který natáhl gólmana na druhou tyčku, a po vaší trefě jste vybojovali bonusový bod. Jak jste viděl rozhodující okamžik zápasu?

Ani jednomu týmu už nešly nohy, spíše to byla plácaná. Moc krásy tam nebylo. U té naší situace to bylo přibližně dvacet vteřin do konce, jen jsem se postavil vedle brány, Piškot mi to tam hezky dal. Poté jsem to tam jen poslal na bránu. Za poslední dva zápasy mám snad devět střel, ale máme problém s proměňováním šancí. Gólovky jsem měl v obou zápasech. Jsem rád, že mi to tam spadlo alespoň tentokrát a pomohlo to k vítězství.

Co vám říkal nový jednatel klubu Robert Hamrla, který se byl před zápasem představit v kabině?

Seznámil se všemi kluky a říkal, že se musíme zlepšit, že na to bude trvat. Někteří kluci ho znají, někteří ne. Věřím, že je to dobrá volba a celkově se náš výkon na ledě a obraz hry zvedne. A diváci budou opět chodit na hokej. Je těžké hrát před poloprázdným hledištěm.

Proti Kolínu přišlo do ochozů pouhých 1 300 diváků…

Nemůžeme se divit, jsme devátý tým v první lize. Je to očekávaná návštěva. Na druhou stranu bylo příjemný, jak kotel spustil od prvního buly.

Momentálně jste v tabulce na hraně předkola play-off. Něco podobného jste před sezonou zřejmě neočekávali, že?

Před sezonou bych takovému umístění určitě nevěřil. Je to ale realita a dá se na tom zapracovat. Co bylo, to nesmažeme, protože v tabulce musíme se dívat dopředu. Liga je tak vyrovnaná, rozestup mezi třetím a desátým týmem jsou v podstatě tři výhry. To je hodně vyrovnané, Není to daleko k příčkám, kde chceme být.

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY