pátek 06. ledna 2023 | Vojtěch Gargulák

V sobotu Berani cestují do Přerova! Porazí Zubry i potřetí v sezóně?

Hokejová Chance liga v sobotu pokračuje 35. kolem, během nějž čeká zlínské Berany cesta do nedalekého Přerova. Uspějí svěřenci Miloše Říhy v modrožlutém souboji a skolí soupeře, s nímž v dosavadním průběhu sezóny ztratili jediný bod? Utkání v MEO Aréně startuje v 17 hodin.

Berani do nového roku nevstoupili správnou nohou, když ve středečním domácím střetnutí s Litoměřicemi dvakrát ztratili náskok a nakonec padli 2:3 v prodloužení. S bilancí jediného vítězství z posledních sedmi zápasů tak zůstávají jedním z mužstev s nejhorší formou v lize, což se nyní pokusí zvrátit v Přerově. Zubři jsou ale při chuti, v posledních sedmi zápasech dokázali bodovat a v průběžném pořadí se drží na šestém místě zajišťujícím přímý postup do čtvrtfinále. V prvním utkání roku 2023 Přerov svedl pro sebe netypickou přestřelku na ledě Šumperku, kde Draky udolal 6:4.

Skolí Berani Zubry i potřetí?

Berani se s Přerovem v probíhající sezóně potkají už potřetí, přičemž z předchozích dvou vzájemných duelů vytěžili pět bodů. Nejprve v říjnu v MEO Areně vyrovnaný duel rozhodli v prodloužení, ve kterém Pavel Sedláček vystřelil vítězství 2:1, domácí odveta pak byla o poznání jednoznačnější záležitostí, když mužstvo Roberta Svobody ve Zlíně schytalo největší gólový příděl v sezóně a prohrálo 1:5.

Nejlepší obrana, (skoro) nejhorší útok

Jak již bylo naznačeno, desetigólové přestřelky, jako ta středeční v Šumperku, pro Zubry v této sezóně zdaleka nejsou obvyklé. Naopak, Přerov ze všech týmů Chance ligy dosud inkasoval nejméně branek, jeho vlastní střelecká produktivita však také zrovna neexceluje. Hanáci totiž nastříleli pouze o gól víc než poslední Pardubice, které jsou v tomto ohledu nejhorším mužstvem soutěže. V ideální ofenzivní formě však v poslední době nejsou ani Berani.

„Naše špatná koncovka je k zamyšlení, na tréninku na tom pracujeme. Nacházíme se v situaci, kdy nám tam nepadají góly a bohužel nám chybí i štěstí.“

Oldřich Horák, asistent trenéra PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Robert Černý, obránce (27)

Dovede rázný obránce Zubry k úspěchu?

Na ledě jej obvykle nepřehlédnete, ať jde o zajímavou šanci, obranný zákrok, nebo i potyčky se soupeři, obránce Robert Černý je většinou u toho. Odchovanec Kadaně je nejproduktivnějším obráncem Přerova, platný je však také v osobních soubojích. Bývalý mládežnický reprezentant s hokejem začínal na severu Čech, do Přerova se přesunul v roce 2018. Zahrál si také extraligu, kromě Chomutova a Vítkovic do ní v minulé sezóně epizodně naskočil také v dresu Beranů. V aktuálním ročníku už stihl i tři zápasy za brněnskou Kometu.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

HC ZUBR Přerov Chance liga 2022/23 PSG Berani Zlín
6. místo (55 bodů) Umístění v tabulce 10. místo (43 bodů)
10 bodů Posledních 5 zápasů 5 bodů
18,32% (7. místo) Úspěšnost přesilovek 18,25% (8. místo)
85,93% (2. místo) Úspěšnost oslabení 85,62% (3. místo)
222 (14. místo) Bloky 279 (7. místo)
352 Trestné minuty 384
David Březina – 21 bodů (11+10) Nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek – 25 bodů (9+16)
Robert Černý – 12 bodů (3+9) Nejproduktivnější obránce Daniel Gazda – 17 bodů (8+9)
David Březina (11 branek) Nejlepší střelec Petr Mrázek (12 branek)
Antonín Pechanec (12 asistencí) Nejlepší nahrávač Antonín Honejsek (16 asistencí)
Jakub Svoboda (+7) +/- Daniel Gazda (+10)
Jiří Krisl (32) Bloky Jiří Suhrada, Pavel Sedláček (30)
Michal Postava (93,68%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (92,39%)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY