pátek 19. listopadu 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Honejsek po výhře nad Olomoucí: Byl to náš nejlepší zápas sezony

Takhle by to šlo. Berani po bojovném a kvalitním výkonu porazili doma Olomouc 3:2 a přetrhli šňůru porážek. A na útočníkovi Antonínovi Honejskovi bylo poznat, že je s předvedenou hrou velmi spokojený. „Byl to bezkonkurenčně nejlepší zápas sezony,“ pochvaloval si.

24. kolo / pátek 19. 11. 2021 / 17:30
PSG Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
3:2
(1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. min Vopelka (R. Veselý, T. Hanousek), 21. P. Sedláček (Flynn), 25. Gazda (Mamčics, Honejsek) - 49. Ondrušek (J. Káňa, V. Tomeček), 56. J. Káňa. Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 638. Střely na branku: 28:27. Zblokované střely: 16:26. Hity: 7:2. Vhazování: 19/53 (36%) - 34/53 (64%). Průběh utkání: 3:0, 3:2.

PSG Berani Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, T. Hanousek, Žižka, Ferenc - Flynn, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - A. Zbořil, Honejsek, Zabusovs - Okál, Hejcman, Karafiát - Vopelka, R. Veselý, Fryšara. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík.

HC Olomouc: J. Lukáš - Groch, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček - V. Tomeček, Krejčí (A), J. Káňa - Kucsera, J. Knotek, Klimek - Olesz, Kolouch, Strapáč - Kunc, Navrátil, Bambula - Burian. Trenéři: Moták, Tomajko.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: https://www.onlajny.com/match/index/date/2021-11-19/id/339604

Nejlepší vyhodnocení hráči: Patriks Zabusovs - David Krejčí.

Nejlepší tři hráči podle www.beranizlin.cz: David Krejčí, Libor Kašík, Tomáš Hanousek.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Podali jsme nejlepší výkon v sezoně. Na naší hře nebyla pouze bojovnost, nasazení, obětavost a zblokované střely, ale i velmi dobré herní věci. Byla tam i hokejovost, která nám v předchozích zápasech scházela. Vytvářeli jsme si šance i střelecké možnosti a dali jsme více než pouze jeden gól. Náš výkon byl podpořený skvělým brankářem Liborem Kašíkem. Zápas jsme dotáhli úspěšně do konce, i když ze stavu 3:0 bylo ještě drama. Soupeř má značnou kvalitu, využil přesilovou hru. Naštěstí kluci zápas vybojovali až do závěrečné sirény."

Jan Tomajko (hlavní trenér HC Olomouc): "Věděli jsme, že Zlín bude mít enormní nasazení, což se potvrdilo. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat a před polovinou zápasu jsme prohrávali již 3:0. Poté už bylo těžké s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat. Zlín bojoval celý zápas a vítězství si zasloužil. Bohužel jsme se soupeři nevyrovnali v nasazení."

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY