středa 28. září 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli s Prostějovem v nastaveném čase, oba góly Jestřábů dal Roman Vlach

Hokejisté PSG Berani Zlín stále čekají na výhru v letošním ročníku Chance ligy 2022/23 na domácím ledě. V zápase 6. ligového kola prohráli s týmem LHK Jestřábi Prostějov 1:2 v prodloužení, když oba góly soupeře vstřelil syn zlínského hlavního trenéra Roman Vlach. Berani vstoupili do utkání vlažně, ale od poloviny zápasu se jejich výkon zlepšoval. Podobně jako v předchozích utkáních pohořeli na mizernou produktivitu, neboť v šesti zápasech dali Kubiš a spol. pouze devět branek. Hosté šli do vedení v 9. minutě, ale těsně před první sirénou srovnal Petr Mrázek z trestného střílení. Dvě tisícovky diváků v ochozech zimního stadionu se už se žádného gólu v základní hrací době nedočkali, a tak souboj rozseklo až prodloužení. Domácí přežili oslabení, ale ve čtvrté minutě dal vítězný gól svou druhou přesnou trefou Roman Vlach. Zlín hraje v sobotu 1. října na ledě Třebíče.

1:2p
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. min P. Mrázek trestného střílení - 9. Roman Vlach (Burian, P. Machač), 64. Roman Vlach (T. Jáchym) Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Komínek, Maňák. Vyloučení: 3:4, navíc D. Kindl (Zlín) a Venkrbec (Prostějov) na 5 minut. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 152 . Střely na branku: 38:30. Zblokované střely: 17:14. Bloky: 11:14. Vhazování: 37/73 (51%) - 36/73 (49%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Berani Zlín: Huf - Bartko, Husa, Gazda M. Novotný, Bukač, M. Zbořil, od 30. min Suhrada - P. Mrázek, D. Kindl, Gago - T. Pospíšil, Honejsek, J. Ondráček (A) - Frömel, Hejcman, Kubiš (C) - Illéš, Chludil, Köhler (A). Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

LHK Jestřábi Prostějov: J. Pavelka (47. min Němeček) - Poledna, Valenta, Malák, Staněk, Pěnčík, J. Zajíc - Jandus, T. Jáchym (A), Jiránek (C) - P. Machač, Ostřížek, Burián - Slanina, Roman Vlach, Jansa - Maruna, Venkrbec, Dubský. Trenéři: Totter, Hubáček.

Zlínští hokejisté odehráli úvodní třetinu velmi pasivně, prostějovští Jestřábi měli více ze hry, lépe bruslili a často se tlačili do zakončení. Na zlínských hokejkách přetrvávala nepřesnost a stín z předchozích dvou proher se Sokolovem a Vsetínem. Prostějov byl vždy dříve u kotouče a šel zaslouženě v 9. minutě do vedení. Burián z prostoru kruhu pálil, zlínský gólman Huf střelu vyrazil betonem a nikým nekrytý syn zlínského trenéra Roman Vlach se krásně trefil - 0:1. Domácí opět naráželi na velmi nepřesnou koncovku, která je trápí v posledních zápasech a často chybovali při rozehrávce. V koncovce neuspěli Mrázek, Husa a gólem neskončila ani teč Frömela. Šancí bylo poskromnu a prostějovský gólman Pavelka byl bezchybný. Berani se probudili až před první sirénou. Bývalý prostějovský hráč Mrázek prokličkoval mezi obránci, už se chystal k blafáku do bekhendu, když ho nedovoleně zasáhl Burian. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které ve 20. minutě proměnil samotný Mrázek, když vymáchal Pavelku ukázkovou kličkou do bekhendu - 1:1. O převaze Prostějova svědčil počet střel 16:5 pro Jestřáby v první dvacetiminutovce. Nerozhodný stav na ukazateli skóre byl pro Kubiše a spol. po dvaceti minutách ještě milosrdný.

Berani v úvodu druhé třetiny přečkali bez újmy na skóre oslabení při vyloučení Zbořila. Měli však namále, neboť Burian orazítkoval ve 24. minutě tyč Hufovy svatyně. Domácí hráli v 26. minutě po faulu Janduse úvodní přesilovou hru, obránce Bartko pálil vedle, s dorážkou neuspěl ani kapitán Kubiš. Jestřábi se podruhé do vedení v duelu nedostali, domácí obrana nechala otevřená vrátka a průniky obránce Zajíce a forvarda Slaniny hasil v poslední chvíli výborný Huf. Herní obraz domácích se od poloviny utkání výrazně zvedl, začali více bruslit a tlačili se před Pavelku. Zlín však v produktivitě nadále strádal, ránu Hejcmana prostějovský gólman zneškodnil, Zbořil střílel vedle, neujaly se ani pokusy hbitého mladíka Frömela. Diváky před druhou přestávku rozehřála alespoň bitka mezi Kindlem a Venkrbcem, po které oba hříšníci vyfasovali pětiminutový trest.

Zlín velmi prahl po úvodní domácí výhře. Výkon se zvedl, ale domácí hokejisté opět naráželi na chabou produktivitu. Ve 43. minutě Honejsek po přihrávce od Pospíšila netrefil ve velké šanci bránu, ale kotouč projel přes brankoviště pouze do rohu kluziště. O čtyři minuty později se prodral mezi kruhy Zbořil a nastřelil jen Pavelkovy betony. Prostějovský brankář se zranil ä do klece nastoupil náhradník Němeček. Vedení na svou stranu si přáli strhnout i Jestřábi, při vlastním oslabení dokonce Venkrbec v brejku orazítkoval tyč a v 52. minutě Huf skvěle vychytal Jansu. Závěr třetí třetiny již nepřinesl změnu skóre, a tak vyrovnaný duel dokráčel do prodloužení.

V nastaveném čase měli více ze hry hosté. Berani ve druhé minutě špatně vystřídali a nabídli Hanákům přesilovku. S vypětím všech sil se ubránili, jenže sedm vteřin po nevyužité přesilovce vstřelili Prostějov v 64. minutě vítězný gól. Roman Vlach si vyměnil kotouč s Jáchymem a přesnou ránou vystřel pro hosty bonusový bod - 1:2.

Nejlepší hráči utkání: Petr Mrázek - Roman Vlach

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Petr Mrázek, Daniel Huf, Šimon Frömel.

Rostislav Vlach (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Náš úvod byl mizerný, hráči ještě seděli v autobuse ze Sokolova. Deset minut nás soupeř prakticky nepustil k puku a výrazně nás v úvodu přestřílel. Poté se hra vyrovnala a ve druhé třetině jsme měli herní a střeleckou převahu. Ve třetině to bylo hodně vyrovnané, šance byly na obou stranách, ale pořád bojujeme se střeleckou potencí, která nám dělá problémy od začátku ligy. Zatím se nám nepodařilo dostat se z této nelichotivé situace. Věříme, že to bude v dalších zápasech lepší. Herní projev mužstva se mírně zvedl, ale stále nás čeká ještě hodně práce."

Aleš Totter (hlavní trenér LHK Jestřábi Prostějov): Oba týmy nebyly v dobré situaci, protože se pohybují v tabulce na místech, kam nepatří. Věděli jsme, že na Zlín bude pod větším tlakem, zatímco my jsme hráli venku. Soupeře jsme zaskočili v první třetině forčekingem, v úvodu jsme byli lepším týmem. Domácí poté srovnali gólem z trestného střílení a ve druhé třetině nás podržel brankář Jaroslav Pavelka. Zlín hrál jednoduše, držel kotouč. Ve třetí třetině měly oba týmy výborná oslabení. V prodloužení jsme dostali šanci v přesilovce a poté při rovnovážném stavu jsme dali vítězný gól. Jsme rádi za výhru a dva body. Jsem pyšný na tým, že držíme společně od hráčů přes realizační tým a majitele klubu. Po čtyřech prohrách jsme konečně vyhráli. Je pouze otázka času, kdy půjde Zlín nahoru. Není lehké si zvyknout na Chance ligu, některým týmům to v minulosti trvalo dlouho. Zlín má výborné trenéry a je pouze otázkou času a trpělivosti, kdy se zvedne."